• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [130L] Ivanacara adoketa

#1
Zbiornik w trakcie budowy (szkło i silikon zakupiony. Klejenie jutro lub pojutrze Smile ).

Na razie zaprezentuje budowę szafki.
Szafka niemalże w 100% stworzona z płyt meblowych, które miały wylądować na śmieciach. 

Znalazłem w piwnicy dużą ilość płyt meblowych. Szkoda było mi je wyrzucić więc postanowiłem wziąć wyżynarkę w swoje ręce i spróbować zrobić szafkę, która połączy mojego bzika akwarystycznego z miłością do moich puchatych kulek (Szynszyle Big Grin).

Szafka zrobiona na ogół z płyt 18 i 20mm grubości (Tak, 20mm- bardzo stare płyty z starych szaf, stąd taka dziwna grubość). Tylko dolne duże drzwiczki są wykonane z trespy o grubości 6mm.

Teraz o akwarium.

Akwarium będzie zbiornikiem monogatunkowym dla Ivanacara adoketa. W tym zbiorniku będę mógł w końcu zrobić taki kwas, jaki te ryby potrzebują do rozrodu Smile. Zależy mi na odchowaniu parunastu młodych, a potem kto wie... może do zbiornika dojdzie małe stadko H. bleheri jako uzupełnienie obsady i będę obserwował jak Ivanacara chronią młode i czy w ogóle tego dokonają przy Hemmigramus Smile.


Dane techniczne :


Wymiary 90x45x32cm 

Filtracja HMF napędzany Aquael Circulator 500

Oświetlenie 6x 1,5W 2700K 3528SMD GU10 LED

Podłoże Piach kwarcowy z OBI + TORF pod i nad nim Smile


A teraz zdjęcia mojej szafeczki DIY. Idealna nie jest, ale ja jestem zadowolony. Na pewno spełnia swoje zadanie, a i nie wygląda koszmarnie.


Zaraz po skręceniu...
   

Klapka dodana...
   


Tutaj widać, że szafka spełnia swoje zadanie idealnie. Szynszyle mają dużą klatkę, która teraz ładnie sięga sufitu, a Pley... Ma miejsce na nowe akwa Big Grin

   

No to czas zrobić tak, by mebelek pasował do reszty.
   

   

No a tak prezentuje się dzisiaj Smile

   

Jak już wspominałem- jestem zadowolony. Szafka wygląda fajnie, ale po dodaniu akwarium powinna wyglądać świetnie Smile. A przynajmniej dobrze Tongue

Co Wy uważacie? 
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Podziękowania złożone przez:
#2
Wygląda całkiem wporzo Smile W jakim stanie fizycznym są te płyty?  Nie boisz się, że są zanadto sparciałe od stania w wilgotnej piwnicy? 
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Podziękowania złożone przez:
#3
Przyklej kabel od przedłużacza do podłogi, bo się ktoś wyp... przewróci. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Podziękowania złożone przez:
#4
Ruki, kabel celowo Tongue. Ja o nim pamiętam. Nieproszeni goście niekoniecznie Big Grin.


Marti, stan płyt jest naprawdę dobry. Te 20mm (a z nich zrobiona jest niemalże cała szafka) ledwo podocinałem wyżynarką. W porównaniu do NOWYCH 18stek płyt te stare są jak z kamienia Smile Starodawne meble jakieś... lepsze były.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Podziękowania złożone przez:
#5
Jakim silikonem kleisz swoje akwaria ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Podziękowania złożone przez:
#6
Adrian.

Kleje silikonami różnych firm. W przypadku silikonów przeźroczystych bardzo cenie sobie te firmy Soudal - dostępne nawet w Castoramie. Oczywiście mowa o silikonie dedykowanym- do akwariów. 

Ich konsystencja i szybkość wiązania najbardziej mi odpowiada. Cena również. Na jakość łączeń nie mogę narzekać. 


Uprzedzając kolejne pytania - szyb nie kupuje szlifowanych. Strata kasy... Lepiej kupić papier ścierny za 2zł i samemu stępić szyby.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Podziękowania złożone przez:
#7
(07-09-2014, 18:58 PM)Pley napisał(a): Adrian.

Kleje silikonami różnych firm. W przypadku silikonów przeźroczystych bardzo cenie sobie te firmy Soudal - dostępne nawet w Castoramie. Oczywiście mowa o silikonie dedykowanym- do akwariów. 

Ich konsystencja i szybkość wiązania najbardziej mi odpowiada. Cena również. Na jakość łączeń nie mogę narzekać. 


Uprzedzając kolejne pytania - szyb nie kupuje szlifowanych. Strata kasy... Lepiej kupić papier ścierny za 2zł i samemu stępić szyby.
Zwykła osełka do ostrzenia kiedyś kosy, moczona co jakiś czas wodzie i masz szlify piękneWink
Wiem to z doświadczenia teściu szklarzSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Podziękowania złożone przez:
#8
Pleyu, to fakt, kiedyś płyty były robione bardzo solidnie. Pytam, bo różne bywają piwnice i jak płyta będzie przechowywana w wilgoci,  to zacznie parcieć i faktycznie będzie tylko na śmieci. Cieszę się,  że Twoje są ok Smile
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie próżnuje Smile. Zdjęcie sprzed paru minut. Świeżynka.


Załączone pliki Miniatury
   
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Podziękowania złożone przez:
#10
Spam Smile

Kolejny krok do przodu- baniak ma wklejone wzmocnienia i trafił na docelowy mebel. 

Już widzę jedną rzecz, która mnie bedzie drażnić- nie uwzględniłem maty pod akwarium i drzwiczki nie maskują dolnej części akwarium. Za jakiś czas to skoryguje.

Nie przyszły jeszcze oprawki GU10, więc oświetlenia brak (do jednego zdjęcia dałem świetlówkę), ale przedłużacz już został zamontowany wewnątrz szafki Smile.


Załączone pliki Miniatury
           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości