• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l] Apistogramma cacatuoides F1 "Rio Itaya''

#1
Witam , jestem nowy na forum więc na wstępie chciałbym się przywitać [Obrazek: icon_e_smile.gif] Trafiłem na to forum dzięki użytkownikowi Pley który zaraził mnie ''pielęgniczkami''.
Chciałbym przedstawić wam moje skromne akwarium :

Szkło: standardowe 112l 80x35x40.
Baniak zalany 18.12.13r.Trochę ceramiki i część wody ze starego akwarium.
Oświetlenie: 2x18w.
Filtry: Fzn2-lawa wulkaniczna,torf i jakiś chińczyk JP-022F gąbka i ceramika.
Podłoże: piach do piaskownic z atestem,torf i kulki g-t.Korzenie,liście,szyszki olchy,kokosy.
Grzałka z termostatem 100w.
Tło:czarna folia

Parametry wody:
pH-6,8
GH- >7
KH-6
NO2-0
NO3-1O
temp.23-24st.

Rośliny:
Anubias nana
Amubias barteri
Kryptokoryna wendtii brown
Nurzaniec
Żabienica jaguar
Pistia
Odrobina rzęsy wodnej.

Obsada:
Zbrojnik niebieski x1
Kirysek spiżowy x6
Bystrzyk amandy x10
Miedzik x10
Otosek x1(było 5 ale 4 pady z nieznanych przyczyn)
I główni lokatorzy Apistogramma cacatuoides F1 "Rio Itaya'' 1+3 od użytkownika Pley-za co jeszcze raz wielkie dzięki!

Kakadu przeszły już dwa tarła,z pierwszego ikra znikła po trzech dniach,natomiast dziś zobaczyłem przecinki ok 9szt - mało ale mam nadzieję że coś się uchowaSmilena ostatnim zdjęciu słabo ale widać przecinki na piachu(pod mamcią)

Krytyka,uwagi,szczere słowo mile widzianeSmile


Załączone pliki Miniatury
                                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajnie jest widzieć młode po swoich rybkach Smile. Szkoda, że pozostali użytkownicy c.pl tak chętnie się tymi rybkami nie chwalą Sad.

I co? znalazłeś jakieś większe drewienko ? Smile 
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Drewienko? mam coś na oku,czekam na pieniądze i małe zmiany będą choćby jaguary przesadzę na przód bo w ogóle ich nie widać no i ten korzonek gdzieś umieszczęSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Chwalą się chwalą Smile , chyba tylko mało kto teraz trzyma ta popularną rybę w formie dzikiej i ich potomstwo Smile . Dla mnie ryby mimo , że oklepany piękne i warte uwagi Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(31-08-2014, 20:35 PM)Pley napisał(a): I co? znalazłeś jakieś większe drewienko ? Smile 

No w końcu zagraciłem trochę bańkę dodatkowym korzonkiemSmile
Dla porównania daje zdjęcie z samego startu baniaka i aktualne z dzisiaj. Jak widzicie zmiany?


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Hej Deadmau5 Smile 
Zmiany zdecydowanie na plus, akwarium pięknieje. Zielenina dodała całości fajnego klimatu.
Na Twoim miejscu dorzuciłabym nieco więcej liści na dno, ale to już rzecz gustu Smile
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki Luna Smile Fakt liści już dawno nie dorzucałem a po starych już śladu nie ma,szybko się rozkładają i zostają zakopywane przez buszujące kiryskiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przyjemne w odbiorze akwarium ,a jak tam tarła u kakadu?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(22-09-2014, 17:26 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Przyjemne w odbiorze akwarium ,a jak tam tarła u kakadu?
DziękiSmile niestety z drugiego tarła nici,przecinki żyły niecały tydz. z dnia na dzień było ich coraz mniej mimo iż samica dzielnie broniła młodych,ale najgorzej było podczas karmienia,zostawiała młode a wtedy rozpraszały się i stawały się przekąską dla reszty obsadySad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja nie wiem co trzeba robić , żeby pistia rosła w baniaku Smile Za każdym razem to samo :
- kupuje sztukę wielkości dłoni , by po 3 miesiącach wywalać stado drobnych niedobitków ... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości