• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [250L] Malawi

#1
Smile 
Mój pierwszy raz Wink z pielęgnicami z jeziora Malawi.

Akwarium: 250 L (100x50x50)
Ogrzewanie: grzałka Aquael 300W
Filtr zewnętrzny: JBL Crystal Profi e900
Filtr wewnętrzny: Aquael Turbo 750
Oświetlenie: 1x39W Sylvania Aquastar
Podłoże: piasek rzeczny

Obsada: 10 szt.  Pseudotropheus saulosi 'coral' F1 (docelowo 1+4)
              8 szt. Iodotropheus sprengae F1 (docelowo 1+4)


Załączone pliki Miniatury
                           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witaj,

Ładne rybska masz Wink
Wszytko ładnie i pięknie tylko zbiornik jest wysoki natomiast "zabudowa" dość niska przez co górna połowa zbiornika wydaje się strasznie pusta (nawet jak na malawii Tongue ).
Myślałeś może żeby w prawym rogu przy filtrze posadzić niewielki lecz gęsty zagajnik nurzańca? Zasłoni filtr a po rozrośnięciu ładnie położy się na tafli - daje to ciekawe efekty gry światła i cienia w akwarium. Można czasem spotkać w malawii i tandze takie właśnie zastosowanie nurzańca.
Od taki przykład pierwszy z brzegu:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%...=9&ndsp=14
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Labirynty Azji południowej...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dobrze dobrane kruszywo. Rzeczywiście przydałaby się wyższa zabudowa, ale wiadomo - to zawsze ryzyko. Chyba, że kogoś stać na BTNy...
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
...fajne!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ten niebieski aż razi po oczach Tongue
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(26-06-2014, 15:29 PM)HameR. napisał(a): Ten niebieski aż razi po oczach Tongue
Też to zauważyłem. Kolor kamlotów nie pasuje nijak z tłem. Może bardziej stonowany kolor można dobrać... standardowy czarny fajnie by wyglądał.

Natomiast ryby bardzo ładne. 
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To niebieskie tło w akwarium to był trochę impuls. Planowałem czarne pcv, ewentualnie zrobienie samemu z cr65, ale w Castoramie nie było czarnego, więc wziąłem niebieski. Oczywiście chciałem jak najszybciej odpalić zbiornik. Poza tym chciałem stworzyć coś trochę innego, a nie standardowo czarne tło + serpentynit Wink.
Na razie nie chcę zielska w akwarium, tylko same kamloty i piach. Może z czasem, jak będę chciał odświeżyć nieco wystrój to zdecyduję się na nurzańca.
Na jednym ze zdjęć (piąte od góry) widać, że Iodotropheus sprengae mają białawe pyski. Czy jest to normalne, czy też jest to objaw jakieś choroby ?
(26-06-2014, 15:36 PM)rysib napisał(a):
(26-06-2014, 15:29 PM)HameR. napisał(a): Ten niebieski aż razi po oczach Tongue
Też to zauważyłem. Kolor kamlotów nie pasuje nijak z tłem. Może bardziej stonowany kolor można dobrać... standardowy czarny fajnie by wyglądał.

Natomiast ryby bardzo ładne. 
Wcześniej miałem świetlówkę częściowo przysłoniętą folią aluminiową, co powodowało, że w zbiorniku było trochę ciemniej przez co tło nie rzucało się tak bardzo w oczy. Teraz świecę pełna mocą, bo chciałbym aby kamienie pokryły się zielonym glonem. Jak "wypalę' tę świetlówkę, którą mam obecnie to być może zdecyduję się na słabe oświetlenie led, przez co tło będzie też bardziej stonowane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A według mnie tło jest super, nie ma co kombinować z czarnym Tongue Nie znam się za bardzo na Malawi, ale ogólny wygląd jest super, rybki też śliczne Smile Kamloty super, nie wiesz jak się nazywają?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(27-06-2014, 09:57 AM)grodek napisał(a): Na jednym ze zdjęć (piąte od góry) widać, że Iodotropheus sprengae mają białawe pyski. Czy jest to normalne, czy też jest to objaw jakieś choroby

Te białe pyski to nic innego jak efekt utarczek i walk. Tak na marginesie, to rdzawe lubią tłuc się w nocy Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(27-06-2014, 11:16 AM)aarset napisał(a):
(27-06-2014, 09:57 AM)grodek napisał(a): Na jednym ze zdjęć (piąte od góry) widać, że Iodotropheus sprengae mają białawe pyski. Czy jest to normalne, czy też jest to objaw jakieś choroby

Te białe pyski to nic innego jak efekt utarczek i walk. Tak na marginesie, to rdzawe lubią tłuc się w nocy Smile
Tak przypuszczałem, że to może być efekt utarczek, ale za dnia są potulne jak baranki. Dzięki, teraz wszystko jasne.

Cytat:Seven
A według mnie tło jest super, nie ma co kombinować z czarnym Tongue Nie znam się za bardzo na Malawi, ale ogólny wygląd jest super, rybki też śliczne Smile Kamloty super, nie wiesz jak się nazywają?
Dzięki, fajnie że podoba się nie tylko mnie. Jeżeli chodzi o kamienie to nie mam pojęcia co to jest. Znalazłem na polu, przyniosłem do domu, wyszorowałem i do akwarium. Wcześniej miały różne odcienie i kiepsko to wyglądało, teraz pokryły się okrzemkami i są identyczne pod względem koloru.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości