• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zamówienie z utaka.nl -> Górny Śląsk

#1
Witam 

planuję zamówić ryby ze sklepu utaka.nl i gdyby ktoś był zainteresowany to istnieje możliwość dołączenia się. Niestety nie mam znajomych w Holandii więc transport musiałem znaleźć "kanałem oficjalnym" i koszt wynosi aż 250PLN, tak więc gdyby ktoś znał sposób tańszy lub pewniejszy to chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia.

pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A co tam jest takiego czego nie ma u nas????
Ja bardzo lubię korzystać z blablacar jeśli sam nie mogę pojechać taniej. Dzwonisz do gościa mówisz gdzie ma podjechać, co wziąć i gdzie przywieźć, ustalasz cenę i finito. Sporo ludzi jedzie przez holandię do Polski więc powinieneś kogoś znaleźć ale czy cena będzie niższa ???? jak oszczędzisz 100zł to max. Chyba, że podzielisz koszty transportu z kimś innym tylko co miało by mnie zainteresować na stocklist utaka.nl czego nie mógłbym dostać w Polsce?  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Choćby F1 Coptodon snyderae Smile Latajacypies, chyba nie przejrzałeś ich stocklisty zbyt dokładnie.

Outsider, skąd dokładnie jesteś?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Lub Aequidens metae WF Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Rzeczywiście nie przejrzałem tej listy zbyt dokladnie, głównie zerknąłem na ziemiojady S. deamon za 75zł czyli tyle ile w Polsce.
Ale Outsider wychaczył Nannostomus espei i faktycznie biorąc pod uwagę takie perełki warto by się było szarpnąć na wspolne zamówienie.

Coptodon snyderae są w Polsce ma oldmobil jest to chyba rozmnażająca się parka i .... nikt ich nie chce!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dokładnie, jest tam parę ciekawych pozycji. Decydujcie, zamawiajcie, obniżajmy koszty Tongue
Miejsce docelowe to Katowice, niestety nie wiem w jakich godzinach miałaby dojechać paczka gdyż na razie jestem dopiero wstępnie ugadany z kolesiem znalezionym przez clicktrans(ale pomysł z blablacar też jest dobry i będę tam szukał alternatywy).
Mógłbym też ewentualnie nadać zainteresowanemu przesyłke konduktorską z Katowic, za przechowanie ryb dla kogoś wolałbym nie brać odpowiedzialności. Gdybyście znali kogoś kto móglby być ewentualnie zainteresowany, to dajcie mu znać. Ja nie siedzę w pielęgnicach(czuję że te słowa to strzał w kolano Wink), nie wiem co jest tam wartego uwagi, a co nie. Chcę po prostu zamówić moje wymarzone rybki(kosztem wielu wyrzeczeń finansowych) i zrobię to bez względu na zainteresowanie, ale jeśli ktoś miałby się dołączyć i przy okazji wspomóc doświadczeniem(nigdy nie zamawiałem ryb za granicą) to będzie mi bardzo miło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Gdybyście na mnie poczekali 2-3 miesiące to bym się dołączył.
Zamawiacie pilnie? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(10-02-2014, 21:49 PM)Drewniak napisał(a): Gdybyście na mnie poczekali 2-3 miesiące to bym się dołączył.
Zamawiacie pilnie?
'Pilność' jest związana raczej z dostępnością ryb które wiecznie czekać nie będą Wink
A co cię interesuje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W amsterdamie jest sklep do którego tu na forum był link, niestety teraz nie mogę znaleźć tego tematu było to kilka miesięcy temu. Byłem zainteresowany rybami i szukałem transportu tyle że ja wolałem jechac osobiście żeby zobaczyć akwaria i co mają ciekawego w tym sklepie. Znalazłem faceta, młody chłopak 22 czy 25 lat, który regularnie jeździł z wrocławia do amsterdamu i z powrotem. Okazało się po którtkim przeglądzie blablacar, że takich osób jest wiecej którzy regularnie jeżdżą po swoich trasach praktycznie po całej europie. Było to jakoś jesienią i tego gościa z amsterdamu już nie widzę albo go nie umiem znaleźć ale na pewno są inne osoby które jeżdżą.

Ponieważ koszty były właśnie w okolicach 300zł to ja zrezygnowałem z ryb ale jeśli taka cena Ci pasuje to może jedż sam, weź ze sobą pudło styropianowe a oni już ci ryby w tlen zapakują.
Przynajmniej coś zobaczysz a może nawet skusisz się na jakieś małe lub większe pielegniczki Big Grin 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
szkoda ze nie ma u nich cryptoherosów nanoluteus bo bym się dołożył do zamówienia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości