• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300 SA

#1
Szkło - 120x50x50h
Filtracja - HMF 1500l/h + Aquel fan1
Ogrzewanie - Eheim 250W
Oświetlenie - 20W T5 + 25W
Podłoże - piasek kwarcowy z obi
Dekoracje korzenie, kokosy, liście dębu
Tło Folia pcv czarny mat
Fauna Aequidens rivulatus  6x
Flora - Anubias

      Witam tak jak zapowiadałem dziś oficjalnie mogę rzec, że bańka jest prawie gotowa... Brakuje tylko górnego blatu szafki na którym będzie stać.. Zamówiłem szafkę i opakowanie w nienaruszonym stanie przyszło bodajże w poniedziałek. W trakcie składania gdy już chciałem jako efekt końcowy dać blat na całość okazało się, że jest pęknięty praktycznie cały, aż się dziwie że jest z niego jeszcze jedna część. Powiedziano mi, że za max 2 tyg dostane nowy blat.
      Wracając do tematu akwarium..  Anubias zostanie póki nie zmienię oświetlenia, co zrobię w najbliższym czasie jak akwa będzie już stało na szafce, choć uważam że tu pasuję Wink Z pH udało mi się zejść, dziś doszła kolejna 9kilogramowa porcja korzeni od horusa z allegro którego tak polecaliście i śmiało mogę rzec, że towar jest pierwszej klasy i zastanawiam się nad kolejnymi zakupami od Tomka. Dziś wrzuciłem drewno, poczekam kilka dni i sprawdzę czy coś spało znów ( ostatnio było ok 7.5 ) . Podłączyłem fan1 po drugiej stronie bańki i całkowicie pozbyłem się problemu z filmem bakteryjnym.
Rybki mam od zeszłej niedzieli, troszkę urosły mają teraz ok 3cm. Czekam aż coś się dobierze i parka będzie miała do dyspozycji całe akwarium.
     To chyba na razie tyle. Wieczorem wrzucę fotki, muszę sprawdzić czy największy korzeń dalej potrzebuje pomocy kamieni.. jeśli tak to poczekam i wrzucę zdjęcia gdy będę mógł z czystym sumieniem wyjąć kamienie.
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Podziękowania złożone przez:
#2
Chłopie ale Ty masz przygody! Zacznę sobie notować i potem to wydam jako powieść dołączaną do Przyjaciółki Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Podziękowania złożone przez:
#3
Jednak wstawiam z kamieniem :/ Nieciekawie to wygląda, ale niestety... Przepraszam za jakość i brudne szyby na kilku zdjęciach Big Grin Dopiero potem ogarnąłem temat i zrobiłem ze 3 porządne zdjęcia Smile
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 14 zdjęć, jakieś sugestie ??? Dorzucić drewna ?
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Podziękowania złożone przez:
#4
Spoko korzenie, niech się moczą.
Niepotrzebnie je tylko układałeś. I tak będziesz musiał spuścić wodę i wyciągnąć dekoracje by następnie postawić baniak na szafce gdy ta już powstanie Wink.

Akary średnie (jakościowo) szczerze mówiąc. Ile za nie płaciłeś?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Podziękowania złożone przez:
#5
4zł/szt miały jakieś 2cm, one wyglądają normalnie tak jak ta na 5. zdjęciu, tyle że dopiero co w bańce grzebałem, wkładałem korzenie bo dziś przyszły i to może spowodowany stresem ;> Niby po pięknych rodzicach są.. no ale czego nie powiedzą w zoologicznym żeby tylko ryby sprzedać. Wink Tak wiem, ale jak usłyszałem ile z tą szafką się jeszcze przedłuży to chciałem sobie jeszcze popodziwiać.
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Podziękowania złożone przez:
#6
(05-02-2014, 18:43 PM)legion94 napisał(a): ... dziś oficjalnie mogę rzec, że bańka jest prawie gotowa... Brakuje tylko górnego blatu szafki na którym będzie stać.

Bez Ciebie to forum, straciłoby połowę swojego uroku.Kwiat
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Podziękowania złożone przez:
#7
(06-02-2014, 01:31 AM)Christo napisał(a):
(05-02-2014, 18:43 PM)legion94 napisał(a): ... dziś oficjalnie mogę rzec, że bańka jest prawie gotowa... Brakuje tylko górnego blatu szafki na którym będzie stać.

Bez Ciebie to forum, straciłoby połowę swojego uroku.Kwiat
Idealna puenta Smile Zgadzam się i już się nawet przyzwyczaiłem.
 
Legion obiecuję, że już nie napiszę żadnego uszczypliwego komentarza pod Twoim adresem Smile
 
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja się zastanowię Smile Będę obserwował.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Podziękowania złożone przez:
#9
Jesteście niemili Sad 
Ktoś wypowie się na temat aranżu ?
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Podziękowania złożone przez:
#10
W którą stronę powinna być ta wajcha regulująca przepływ żeby chodził hamburg na największej mocy ? Pompka aquael circulator 1500. Wygląda to tak:
.bmp   _s0.zmniejszacz.pl_filtr_zmniejszacz-pl_912067.bmp (Rozmiar: 17.1 KB / Pobrań: 429)

Dodam, że wydaje mi się iż nie używa nawet połowy swojej mocy :/
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości