• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 500 litrów CA

#1
witam

Zbiorniczek dojrzewa, ryby zamówione

początkowo 5 V.synspila, 5 V.argentea - maluszki

docelowo jedna para Vieja - która to się okaże bo nie jestem do teraz zdecydowany plus jedna para H. nicaraguensis

i tutaj pojawia się pytanie do zorientowanych w temacie czy zbiornik wystarczy na taki zestaw dwóch par jakby nie patrzeć dużych pielęgnic? długość akwa to 1,8m

pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wystarczy ,mi te wieksze zabraly 1m z dlugosci akwarium. Z tym ze to zalezy od temperamentu danych osobnikow. A jaka odmiana synspilum cie interesuje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
wszystkie Viejki mam już zamówione i jest to trochę dla mnie mała niespodzianka bo synspile to odmiana blue point - nie widziałem, nie znam ale zamówiłem z ciekawości, głównie czekam na argenty
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(06-09-2011, 21:49 PM)filas napisał(a): wszystkie Viejki mam już zamówione i jest to trochę dla mnie mała niespodzianka bo synspile to odmiana blue point - nie widziałem, nie znam ale zamówiłem z ciekawości, głównie czekam na argenty

Witam, a gdzie zamawiasz ryby jeśli możesz zdradzić?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
kontakt dostałem na innym forum do pewnego zaufanego Pana, który hoduje pielęgnice a te, których nie ma sprowadza z Niemiec - argenty właśnie od sąsiadów jadą, jak sfinalizuje wszystko (przyszły tydzień) i nie będę zawiedziony to mogę kontakt na priva podać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(06-09-2011, 22:02 PM)filas napisał(a): kontakt dostałem na innym forum do pewnego zaufanego Pana, który hoduje pielęgnice a te, których nie ma sprowadza z Niemiec - argenty właśnie od sąsiadów jadą, jak sfinalizuje wszystko (przyszły tydzień) i nie będę zawiedziony to mogę kontakt na priva podać

OK, pochwal się też baniaczkiem, jak już będzie gotowy Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
na pewno pokażę

mam jeszcze jeden dylemat, mogę od ręki kupić podrośniętą, piękną parę H. nicaraguensis - samiec ok 18cm ale mam obawy czy nie będzie to zagrażało przy pojawieniu się maluchów Viejek 6 do 7 cm, wiem, że najlepiej kupować pielęgnice i trzymać je od "małego" razem ale jak patrzę na te nikaraguańskie to aż mi żal, że zaraz ktoś inny je kupi

co o tym sądzicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Myślę, że nie powinno być problemów. Najlepiej byłoby, gdybyś młode ryby wpuścił kilka dni wcześniej. Zanim nikaraguańskie zaczną się rozmnażać, vieje się zadomowią i będą znały drogę ucieczki Wink
Małe V. s. blue spotted są obecnie w Rybniku.
Czy mogłbyś mi na pw napisać, jaka jest cena tych V. argentea z Niemiec?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(06-09-2011, 21:49 PM)filas napisał(a): wszystkie Viejki mam już zamówione i jest to trochę dla mnie mała niespodzianka bo synspile to odmiana blue point - nie widziałem, nie znam ale zamówiłem z ciekawości, głównie czekam na argenty

Cześć,
Mam stado ok. 12 cm "blue point", które połączyłem z grupą synspilum o tradycyjnem kolorze, oczywiście zbliżonej wielkości. Te pierwsze mają głównie na grzbiecie nieregularnie porozrzucane opalizujące jasnoniebieskie centki. Nie jest ich dużo, więc specjalnie ich nie widać. Tradycyjna odmiana generalnie ciutkę lepiej wybarwia się i chyba szybciej przybiera na wzroście (ale to mogą być tendencje chwilowe).
18-to cm samiec nikaraguańskiej może mocno stresować ryby o 10 cm od niego mniejsze, szczególnie, że to gatunek o dużym temperamencie. Ja bym odpuścił na rzecz obserwacji naturalnych zachowań maluchów. Jeśli tak bardzo Ci się podobają, to kup kilkucentymetrowe.
Też bardzo prosiłbym na PW cenę argentea.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
widzę, że zdania podzielone, poczekam na wszystkie Viejki i zastanowię się czy brać te nikaraguańskie - po prostu wyjątkowo mi się podobają a widząc młode gdzieś w przypadkowym sklepie nie mam pewności czy też wyrosną na takie ładne

pierwszy etap powstawania zbiornika dla viejek
   
dojdzie jeszcze kilka otoczaków i korzeni
niestety wszystko jest strasznie sterylne i nienaturalnie czyste ale czas zrobi swojeSmile
zbiornik z założenia ma być trochę chaotyczny i surowy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości