• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [250l] SA-Gujana Fr.

#1
Było ich wiele przez lata z różnych kontynentów z różną aranżacją i wielkością ale obecnie oto taki baniaczek u mnie stoi:

250l - 100x50x50 biotop Ameryki Południowej - Gujana Francuska
Paramtery wody: pH 6,5, temp. 26st., do wody dodawane garbniki w nieiwelkich ilościach
Oswietlenie: 1x30W Narva oceanic nature
Filtracja: JBL e1500
Dekoracje: korzenie, bryły łupka fyllitowego, piach, łupiny kokosa (ukryte)
FLora: Brak
Fauna: 7x guianacara geayi Oyapock F2, 10x Hyphessobrycon ornatus
Ryby podrostki na etapie wybarwiania się.

[attachment=13011]
[attachment=13012]
[attachment=13013]
[attachment=13014]
[attachment=13015]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakiś skimmer w cieniu by się przydał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fajny zbiornik bardzo podoba mi się aranż. Ostatnio wertowałem http://www.fishbase.org w celu dobrania towarzystwa do Guianacara owroewefi i dzisiaj kupiłem 7szt. hyphessobrycon eques, występują w tamtych wodach, ale były introdukowane. Wg. ww stronki w Gujanie Francuskiej nie występują ornatusy, znasz może jakąś inną stronę o rybkach z Gujany Francuskiej?
Pozdrawiam i na pewno będę śledził jak się rozwija Twój zbiornik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(04-01-2014, 19:24 PM)tomaj999 napisał(a): Fajny zbiornik bardzo podoba mi się aranż. Ostatnio wertowałem http://www.fishbase.org w celu dobrania towarzystwa do Guianacara owroewefi i dzisiaj kupiłem 7szt. hyphessobrycon eques, występują w tamtych wodach, ale były introdukowane. Wg. ww stronki w Gujanie Francuskiej nie występują ornatusy, znasz może jakąś inną stronę o rybkach z Gujany Francuskiej?
Pozdrawiam i na pewno będę śledził jak się rozwija Twój zbiornik.

Wg. wszelkich informacji które poszukiwałem o gatunkach w Gujanie zawsze była wzmianka o występowaniu tych bystrzyków (oraz bentosi) w Gujanie ale to wiesz jak nie wiesz, generalnie ciężko o takie informacje...i sam do końca nie mogę tego zgłębić. Podobnie wyczytałem że występuje tam popularna prystelka oraz pstrążenie i drobnoustki. Jaśli możesz podaj linka do tej stronki zobaczę czy ją poznałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Akwa miodzio Wink tylko martwi mnie mala warstwa piachu,,, chyba ze to przez foty. Pod czas tarla gujanki sa jak poszukiwacze zlota,,,, draza, kopia,,, przestawiaja itp. i to naprawde duzo i widac ze to lubia. Kamienie moga sie poprzemieszczac itp. Przewidujesz redukcje pozniej ? Nie wiem jak ten gat. gujanek ale moje to killery podczas opieki hehe.....biedne bystrzyki,,,,, naszczescie sie juz nauczyly ze nie maja wchodzic na ich terytorium,,ale przy pierwszym tarle zabily 2 szt. 2 pary u mnie wspolgraja idealnie ..5 szt. musialem odizolowac bo obie pary maltretowaly ja. Ale pewnie jeszcze troche czasu minie zanim zaczna sie zaloty ?
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
http://www.fishbase.org/Country/CountryC...itat=fresh
Proszę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(04-01-2014, 19:44 PM)reeadon napisał(a): Akwa miodzio Wink tylko martwi mnie mala warstwa piachu,,, chyba ze to przez foty. Pod czas tarla gujanki sa jak poszukiwacze zlota,,,, draza, kopia,,, przestawiaja itp. i to naprawde duzo i widac ze to lubia. Kamienie moga sie poprzemieszczac itp. Przewidujesz redukcje pozniej ? Nie wiem jak ten gat. gujanek ale moje to killery podczas opieki hehe.....biedne bystrzyki naszczescie sie juz nauczyly ze nie maja wchodzic na ich terytorium,,ale przy pierwszym tarle zabily 2 szt. 2 pary u mjie wspolgraja idealnie ..5 szt. musialem odizolowac bo obie pary maltretowaly ja. Ale pewnie jeszcze troche czasu minie zanim zaczna sie zaloty ?

U mnie na razie spokój totalny ryby bardzo zgodne, największe dwie sztuki mają ok 8 cm i czasem przepychają się i stroszą i na tym koniec. Co będzie dalej to się okaże na razie konfiguracja tych 7 szt jest idealna ale mam oko na nie i też jakby co zakładam redukcję w przyszłośći. Bystrzyki odkąd je wpuściłem znają swój szereg i nie wchodzą w paradę gujanom, poprostu trzymają się wyższej partii akwaSmile Jeśli chodzi o warstwę piachu póki co wystarcza, ryby nie dokopują się do szkła - jesli będzie potrzeba dorzucę. Na razie mają tyle zakamarków i ukrytych kokosów że każda myślę znajduje swój kąt. Zobaczymy jak to się rozwinie.

tomaj999 - dzięki za linka, chyba aż tak się nie dokopałem...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(04-01-2014, 19:44 PM)w-2 napisał(a): Wg. wszelkich informacji które poszukiwałem o gatunkach w Gujanie zawsze była wzmianka o występowaniu tych bystrzyków (oraz bentosi) w Gujanie ale to wiesz jak nie wiesz, generalnie ciężko o takie informacje...i sam do końca nie mogę tego zgłębić. Podobnie wyczytałem że występuje tam popularna prystelka oraz pstrążenie i drobnoustki.

Nannostomus espei jest bodajże w 100% odławiany w Gujanie.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W takim razie przyjdzie kiedyś zrobić zmiany pod ten biotop już w 100%Smile Jednak generalnie bystrzyki spełniają swoje zadanie jakie założyłem, bardziej ośmielają gujany i o to w sumie chodziło, a jak widzę z biotopem się prawdopodobnie nieco rozjechałem ale nic straconegoWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja uporczywie szukam do moich cos z Krobia ale narazie cisza ,,,,,,jakies czas temu w Ikola mieli K.itayni lecz sie spoznilem......
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości