• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [900l] [Ameryka Południowa] Rio Arturo

#11
Hydroponika super. Roślinki zarosną i będzie jeszcze lepiej. Ponawiam pytanie Matiego ... jakie masz roślinki w niej.
Co do baniaka to jakiś większy korzeń by się przydał po prawej , ta biała rura strasznie kuje w oczy.

ps. Wlew wody do hydroponiki nie hałasuje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dzięki za miłe słowa oraz cenne uwagi - faktycznie prawą stronę trzeba trochę przysłonić, lewej raczej nie - bo przez boczną szybę również jest możliwość obserwacji - zwłaszcza pod kątem przejrzystości wody - jak przez 2,5 metrową toń widzę wyraźnie rybę na drugim końcu akwa tzn, że filtry mechaniczne dają radę.
Docelowo mają zostać : 4 altifronsy, 2 lub 4 brachy, 5 lub 3 tapajosy + zbrojniki. Mam plany dołożyć rotkeile i s. leucosticta`y. Wówczas ilość obecnych ziemków zostanie poważnie okrojona. Myślę, że w ostatecznej decyzji pomoże mi również test na NO3. Jak na razie ryb jest sporo azotu niewiele - hydroponika daje radę. Polecam każdemu kto ma trochę miejsca na zbiornikiem i problem z azotem. Tutaj od razu powiem, że nie zamierzam mieć NO3 na poziomie 0 a to dlatego, że skoro rośliny zostały posadzone również dla ozdoby mieszkania to nie chcę ich "zagłodzić". Niech rosną ile wlezie - zgodnie z zasadą : rośliny są dla ryb, a ryby dla roślin. A co rośnie w hydroponice : głównie skrzydłokwiaty oraz bluszcz, filodendron pnący, begonia królewska, 2 rodzaje peperomii, pasiatka, chyba jakiś rodzaj draceny oraz świeżo posadzone szczepki papirusu (niewidoczne jeszcze na zdjęciu). Nad tym wszystkim światło w temp. 8000K - czyli tylko pod rośliny.


Hydroponika nie hałasuje - przy wlewie woda pada na watę a przy wylewie woda spływa wewnątrz rurek po poskręcanych drucikach więc jest cicho jak w kościole.
Biała rura mnie też razi ale zostanie wymieniona na szarą jak tylko taką zakupię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Fajny zbiornik, może pokazałbyś jakieś fotki filtracji - ta beczka z narurowcem. Czym jest napędzana? Pompa CO? Szczegóły techniczne mile widziane.
Jeszcze jedno pytanie, wiesz może jak rozróżnić G. brachybranchus od G. winemilleri? Jakiś czas temu PiotrK wrzucił linka do fajnej stronki (ale gdzieś mi umknęła) z opisami ziemiojadów z grupy surinamensis i jak dobrze pamiętam to brachy nie miały pasów, a u ciebie mają. Pytałem Wnorusa bo też ma brachybranchusy ale odpowiedzi niestety się nie doczekałem.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(18-11-2013, 10:38 AM)18Artur07 napisał(a): Hydroponika nie hałasuje - przy wlewie woda pada na watę a przy wylewie woda spływa wewnątrz rurek po poskręcanych drucikach więc jest cicho jak w kościole.
Biała rura mnie też razi ale zostanie wymieniona na szarą jak tylko taką zakupię.

Masz może fotki, jak to rozwiązałeś? Zaciekawiło mnie to Smile Nie boisz się, że zarośnie ten drut i albo przerdzewieje, albo zatka odpływ?
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
junak-rider:
- beczka 30l napędzana jest pompą Atman 2000 l/h - tak - jak na biologa za dużo ale filtr narurowy spowalnia przepływ zwłaszcza jak się zabrudzi. W filtrze narurowym wkład sznurkowy 100 mikr. na tą chwilę chyba najlepszy z wszystkich innych wkładów. Wymiana lub odwijanie sznurka niestety dość często - co ok 3 dni - wszystko dzięki ziemkom. Dlatego w planach jest dołożenie w osobnym systemie jeszcze 4 filtrów narurowych z pompą c.o. w układzie : 2 równolegle 100 mikr potem pompa potem 2 równolegle 50 mikr.
   

- hydroponika jest zasilana filtrem JBL e900 wypełnionym gąbkami i watą - oczywiście filtr podaje więcej wody niż hydroponika jest w stanie przyjąć dlatego nadwyżka wraca do akwa przed hydroponiką

poniżej jeszcze zdjęcia zielska z hydro zrobione pod innym kątem:

   

- geophagus vs. winemilleri - nie jestem specjalistą od identyfikacji ryb ale wiem jedno, że zdjęcia ryb w zbiornikach są zawsze różne - niby ta sama ryba ale w innym zbiornika inna bo : światło inne, ustawienia aparatu inne itd. Ja głównie korzystam ze strony :
http://www.seriouslyfish.com/search/geophagus
i nigdy nie mam 100 % pewności - swoje ryby kupiłem pod tą nazwą i jak sobie wygooglam i większość zdjęć podobne jest do mojej ryby to wtedy wiem, że to jest to.

Martinezio:
fotki samych drucików to nie mam ale są to 3 druciki gr 1 mm powleczone PCV (więc nie zardzewieją) skręcone jak rozciągnięta sprężyna zamocowane dokładnie w środku rurki na długości od wyjścia z koryta hydro do pierwszego kolanka. Raczej nie ma się czy zapchać bo rurka calowa a zanim woda wleci do rurki to musi przepłynąć przez gąbkę leżącą przy ujściu wewnątrz koryta.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Akwarium cieszy oko, szczególnie podwieszone liście na gałęzi ciekawie wyglądają. Hydroponika wygląda też imponująco. Jak okroisz trochę ilość ziemków jak zamierzasz będzie idealnie, a niuansy zawsze można dopracować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Świetne rozwiązania, lubie takie samoróbkiOklasky
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Pierwsza hydroponika która jest całkiem estetyczna i bardzo fajnie wygląda :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dzięki panowie za dobre słowo - z racji, że u nas w pokoju jest dość ciemno i prawie żadne kwiaty doniczkowe nie chcą rosnąć hydroponika na 2 zadania : filtrować wodę i służyć jako ozdoba mieszkania - sam jestem ciekaw jak to będzie wszystko wyglądało za kilka miesiący
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
już wiem, gdzie popełniłem błąd, za dużo wody, za mało keramzytu, muszę obniżyć odpływ zdecydowanie
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości