• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [180l] [a'la Ameryka Centralna]

#1
Akwa jeszcze niedokończone i liczę na pomysły i podpowiedzi z Waszej strony w dopracowaniu zbiornika Smile
Na pewno pod koniec tygodnia będzie tło, czarne.

1. Akwarium ze szkła 10mm o wymiarach 109,5x34,5x50h (miało iść na śmietnik więc je przygarnąłem Wink ).
2. 1x30W Philips 865.
3. Tetratec ex 400, HMF z Aqua Szut T-HEAD 750.
4. Grzałka 200W (otrzymałem razem z akwa).
5. Dzień po zalaniu zbiornika pH 7,8 GH 21 KH 12 (intensywnie myślę nad poprawą parametrów).
6. Żwirek kwarcowy 1-3mm, korzenie prawdopodobnie mangro, kamienie, koksy.
7. Hoplosternum thoracatum x 1 (będzie to transfer z mniejszego zbiornika), zbrojnik x 2, reszty obsady jeszcze na 100% nie znam myślę nad Xiphophorus helleri 1+2 i Thorichthys maculipinnis 1+1 lub Cryptoheros sp. Honduran Red Point (HRP). Myślałem też nad połączeniem Thorichthys maculipinnis 1+1 z Herotilapia multispinosa 1+1 ale nie jestem pewien czy zbiornik nie jest za mały na takie połączenie.
8. Nurzaniec, pistia, cryptocoryne.
9. Myślę nad dołożeniem jakiś gałęzi, chrustu żeby trochę wypełnić przestrzeń.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Tło dodane Smile


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Przydałoby się więcej drewna. Czytaj: jakiś porządny korzeń po środku, który podzieliłby to akwarium na dwa terytoria. Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Intensywnie szukam takiego i jakoś mi na razie nie wychodzi... Bezradny ale nie poddaję się Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
I wlasnie przez takie prezentacje co raz czesciej rozmyslam od CA ,,good job'' :D
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Całkiem przyjemnie. Mnie osobiście nie podoba się kokos w CA, zamiast tego możesz ułożyć małe grotki i szczeliny z kamieni tylko tak by nie wyglądały jak ułożone przez Ciebie tylko przez naturę ;-)
Jakiś większy kawał drewna wręcz konieczny.

Ale baniaczek zapowiada się bardzo ładnie, będę śledził, tym bardziej, że wymiary zbliżone do tego jaki planuję też dla CA Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Przyznam się szczerze, że jak zobaczyłem co stworzyłem Wink to mi też te kokosy nie do końca pasują, także z czasem pewnie znikną... ale puki co skupiam się nad szukaniem dużego korzenia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Właśnie minął tydzień od zalania akwa i powtórzyłem testy, niestety jeszcze NO2 i NO3 nie dotarły do mnie także oznaczyłem: pH 8< (masakra coś mi podniosło pH Sad ) GH 20 KH 10
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Akwarium świetne, powoli zaczynam myśleć, nad CA, ze względu na parametry mojej kranówki, no i, że mi się podobają tego typu zbiorniki Smile

To pewnie żwir, lub te kamienie podwyższają ci ph.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Żwir bym nie podejrzewał bo taki sam ma w małym akwa od dawna i pH nawet ciut niższe niż w kranie... także obecnie do testowania wziąłem kamień i zeolit który dałem do filtra. Od gościa którego kupowałem kamienie i żwir pisał, że nie podnoszą parametrów wody ale dla pewności zalałem je wodą i jutro sprawdzę parametry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości