• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300l][Ameryka południowa] wody Kolumbii

#1
Witam! Jestem świeżakiem Big Grin na tym forum dlatego postanowiłem najpierw zaprezentować swoją kałużę, a dopiero później udzielać się na forum. To może coś o sobie jestem Piotrek, akwarystyką zajmuję się hmm.. od 5 lat. Przez ten okres przewinęło się parę zbiorników i obecnie przystanąłem na 300 litrach, ale wciąż czuję niedosyt. Smile
Tak więc postanowiłem odtworzyć zakole Rio Magdalena w Kolumbii. Cały czas dopracowuję aranżację, także nie jest to ostateczny wizerunek akwarium. To może teraz co nieco o baniaku.
1. Akwarium i wymiary:
- 300l (120x50x50)
2. Oświetlenie:
- 2x25W
3. Filtracja:
- JBL e1500 (2,5 kosza biologia - keramzyt i ceramika, reszta gąbki i waty)
4. Grzałka:
- Eheim Jager 300W
5. Parametry wody:
- pH: 6,8-7
- temp: 25*C
6. Użyte dekoracje:
- Drewno (Dąb, Grab), małe otoczaki i liście (Dąb)
7. Obsada akwarium:
- 10x Aequidens pulcher (Akara błękitna) - małe osobniki 3 - 4cm, docelowe 1 lub 2 pary
- 8x Nematobrycon palmeri (Tetra cesarska) - docelowo 15
8. Rośliny:
- Echinodorus amazonicus
9. Na zdjęciach grzałka rzuca się w oczy, na żywo nie. Brak herbatki, ze względu na brak szyszek olchy. Jeśli chodzi o obsadę, to zapewne coś jeszcze dojdzie.

Niestety nie mam sprzętu do robienia zdjęć, dlatego są jakie są:

[Obrazek: d72dbaa89091d559med.jpg]

[Obrazek: bdee8cfc17e90f01med.jpg]

[Obrazek: 40e84c56c3d2c6e4med.jpg]

[Obrazek: 26a8cb009289093fmed.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witaj,
No już trochę Piotrków na forum mamy Cool

Do obsady z Rio Magdalena dobrze pasowałyby ziemiojady Geophagus steindachneri. Pochodzą z tej rzeki.

Myślę, że do akwarium możesz dorzucić jeszcze różnych większych i mniejszych otoczaków, i drewna (coś pomiędzy tymi gałązkami, a tymi dwoma większymi kawałkami, które już masz.

Umiejscowienie grzałki co najmniej dziwne, poza tym jest za mocna, ale że to Jager to nie ma większych powodów do obaw. Niemniej mógłbyś ją schować gdzieś niżej (albo pionowo, w rogu), coby być spokojnym choćby podczas wymiany wody.

Do
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Właściwie to jeszcze nigdy ziemiojadów nie hodowałem, zastanawiam się czy nie dochodziło by do konfliktów ziemków i akar. No masz rację, pomyślę jeszcze o jakimś drewnie i kamieniach. Co do grzałki to dostosuję się do rad, jeśli chodzi o podmiany to dla pewności wyłączam ją z prądu. Smile Dzięki za sugestie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeśli jeszcze nie masz dorosłych ryb, to możesz dorzucić jeszcze z wór liści żeby się wsio zakwasiło i rozłożyło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W sumie to moja pierwsza aranżacja z liśćmi, zawsze jak zaczynały się rozkładać to je wyciagalem. Co w takim razie z NO2? Jak coś w akwa gnije to NO2 przeważnie wzrasta. Liście zakwaszaja wodę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zakwaszają i zwiększają azota(y)ny w akwarium, ale za to są środowiskiem życia mikrobów, które potem zjada narybek, poprawiają zawartość kwasów humusowych, garbników i ogólnie to sama dobroć ;p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Co tak ucichł temat?

Jakieś zmiany?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zmiany zaszły duże, tylko brak aparatu póki co. Do obsady doszły wyżej wymienione przez piotrK ziemki, doszła też sturisoma aureum. Akary i ziemki sporo urosły. Doszły otoczaki, drewno, wór liści. Wink Szykuję podmiankę i tym razem wleję torfiankę. Grzałka schowana, z roślin doszła nowa żabienica + nurzaniec. Fotki niebawem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Świetny zestaw ryb! Smile Czekam na nową odsłonę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Przyznam ,że chętnie bym zobaczył jak obecnie prezentuje się ów zestaw ryb, brzmi to obiecująco i ciekawie, a wyżej wymienione ziemki zawsze mi się podobały. Słyszałem, podkreślam, tylko słyszałem że te ziemki, samce, bywają bardzo agresywne względem samic i jednemu takiemu akwaryście 1 samczor wytłukł całe stado samic w znacznie większym akwarium( około 500L). Ktoś może coś napisać z własnego doświadczenia?
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości