• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zbiornik 130x50x50

#1
Witam proszę o opinie teraz opis jest konkretniejszy wiem że obsada jest za duża ale jeszcze zostanie uszczuplona.
Zbiornik 320 litr
Filtracja Tetra ex1200
Oświetlenie 6x żarówek energooszczędnych 9 Wat
Flora Nurzaniec olbrzymi i Cryptokoryna kędzierzawa
Fauna 4x ziemiojad brazylijski, 2x pielęgnica niebieskołuska, 4x akara błękitna, 2x pielęgnica zebra, 2x giętkozęby, 2 x plecostomus.
Aranż korzenie i skały
Parametry wody
Ph: 7-7,2
No3: 50mg/l
GH: 14-15 stopni
KH: 5 stopni
Nh3: 0mg/l

No to teraz czekam na opinie i czy te parametry wody są odpowiednie dla tych rybSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeśli wstawiłeś do prezentacji to przydałoby się go zaprezentować i dać temat jakiś Smile
Napisz o co zostanie uszczuplona obsada, bo teraz to ryby z różnych biotopów i cieżko stwierdzić czy parametry są dobre dla okrojonej już obsady. Osobiście Pleco bym sobie darował, ze względu na rozmiar do jakich rosną i biotop inny niż pozostałe. Jakie masz za giętkozęby?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dla Plecostomusów to ta bańka jest jak puszka dla sardynek. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(24-09-2012, 21:15 PM)Ruki napisał(a): Dla Plecostomusów to ta bańka jest jak puszka dla sardynek. Wink

Czyli w sam raz Tongue Ja lubię sardynki z puszki Smile
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tylko, że nie każdy hoduje ryby w akwarium do konsumpcji. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Akwarium w sam raz dla pierwszych 4 ryb wymienionych przez Ciebie, bądź dla pary plus coś jeszcze.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(24-09-2012, 21:21 PM)K-Pon napisał(a):
(24-09-2012, 21:15 PM)Ruki napisał(a): Dla Plecostomusów to ta bańka jest jak puszka dla sardynek. Wink

Czyli w sam raz Tongue Ja lubię sardynki z puszki Smile

Moja kostka mi się przypomniała i trumna z puszki po sardynkach Wink
EOT.

Kris1984L zdjęcia, bo tak to ciężko ocenić. co do obsady, to już wszystko wyjaśnili koledzy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(24-09-2012, 22:25 PM)Killifish napisał(a):
(24-09-2012, 21:21 PM)K-Pon napisał(a):
(24-09-2012, 21:15 PM)Ruki napisał(a): Dla Plecostomusów to ta bańka jest jak puszka dla sardynek. Wink

Czyli w sam raz Tongue Ja lubię sardynki z puszki Smile

Moja kostka mi się przypomniała i trumna z puszki po sardynkach Wink
EOT.

Kris1984L zdjęcia, bo tak to ciężko ocenić. co do obsady, to już wszystko wyjaśnili koledzy.

Witam ponownie dziś dołożę zdjęcia.
A co do obsady chciałbym zostawić ziemiojady na 90% 2 pary no i parkę akar błękitnych, tak też myślałem że te niebieskołuskie wam się nie spodobają ale strasznie ładne rybska, no ale cóż ziemiojady są dla mnie cenniejszeSmile A jakie glonojady radzicie? Nie ukrywam że cena też odgrywa rolę żonka by mnie zastrzeliła za jakieś drogie glonusieSmile
Aha jeszcze jedno zapomniałem dodać zbiornik jest nieogrzewany, a temperatura zimom okolo 22-25 latem 25-29 niestety nic na to nie poradzę bo mieszkam na poddaszu no i latem jest u mnie ciepłoWink

A jeśli chodzi o giętkozęby to 1 giętkoząb cętkowany, a drugi giętkoząb wielkopłetwy. Też bym chciał je zostawićSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cos sporo chcesz zostawic tych ryb Smile , a zdecydowanie masz na taki uklad za male akwarium. Jesli posiadasz Gymnogeophagus brasiliensis, to z tego co ja wiem jest to dosc agresywna ryba, rosnie calkiem spora, 2 pary tych pieknych ziemkow na 130/50cm - sam nie wiem( poza tym to one chyba lepiej trzymac w ukladzie 1+ ...), ale juz na 200% wiem, ze procz 2 par(?)tych ziemkow, to zdecydowanie max 1 zbrojnik mniejszych gabarytow( pasujacy do paramatrow wody dla ziemkow) i nic ponad to. Dla 2 par Cryptoheros nigrofasciatus bylo by OK, dla 1 pary zebr + 1 pary niebieskoluskich pewnie zet OK( z wlasciwym wytyczeniem rewirow). Dla gietkozebow nie widze tam miejsca. Nieogrzewany zbrojnik, no wybacz, ale z takim podejsciem to proponuje Karasie Smile
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Z racji na wahania temperatury i jej dolny zakres zostawiłbym tylko ziemiojady. Zwłaszcza, że 2 pary na taki zbiornik to optymalne rozwiązanie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości