• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje akwarium 120x60x60

#1
Witam serdecznie,
Dawno tu nie zaglądałem. Praca i szkolenie poza Warszawą pochłonęły mnie do reszty. Teraz w końcu mam chwilę czasu, aby w końcu nadrobić zaległości z forum Smile A z tego, co widzę, sporo mnie ominęło Wink Ale dość o pracy, przejdźmy lepiej do mojego nowego akwarium Wink Pod koniec maja w końcu znalazłem akwarium, które śniło mi się po nocach Smile 120x60x60 – moje wymarzone Wink Miałem i nadal mam problem z doborem ryb. Na razie kupiłem pięć Akar Błękitnych, ale to dopiero początek Wink Mówię tak dlatego, że w moich snach poza akwarium były jeszcze BARWNIAKI CZERWONOBRZUCHE. Akwarium znalazło swoje miejsce w sypialni, a żona gdy zobaczyła je po raz pierwszy sama doszła do bardzo mądrego wniosku Wink że koty są już nam niepotrzebne Smile

A może polecicie mi coś jeszcze? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witaj,
Rzecz jasna barwniaków nie polecałbym do łączenia z Akarami. Są mniejsze, i - co niektórzy uważają za mało znaczące - są z innego kontynentu.

Akwarium nie jest gigantyczne, ale pozwala na jeszcze jeden gatunek średniej pielęgnicy + towarzyszące. Dobrze by jednak było, żebyś podał jakie masz parametry wody, jaki wystrój itd. Inaczej nic nie wywróżymy. :-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jest tu na tym forum spec od Pelvicachromis-ow, mysle ze lada chwile sie odezwie z pomoca w doborze ryb. Ja osobiscie, zwazywszy na wymiary, pokusil bym sie na Africanski klimatSmile Oczywiscie prosze o podanie wszystkich paramatrow, danych itd.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Albo barwniaki albo akary. Smile Szkoda, ze już te drugie kupiłeś, bo przy takim litrażu mógłbyś spróbować połączyć grupę(3 pary) mniejszych barwniaków i mieć fajne biotopowe akwarium. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Na wstępie chciałem pozdrowić wszystkich po mojej długiej przerwie - chyba 2 miesiące :]
Nareszcie wróciłem Big Grin Nie uwierzycie, ale zapomniałem hasła na forum i już myślałem, że będę musiał założyć nowe konto... Naszczęcie siedząc w pracy pamięć mi wróciła i mogę się logować Wink ach, ta amnezja starcza Tongue w pewnym wieku człowiek zaczyna zapominać o najważniejszych sprawach Wink
Posłuchałem kolegi Rukiego i akary oddałem sąsiadowi na imieniny Wink tak mu się podobały, że pomyślałem, że połączę przyjemne z pożytecznym i zrobię koledze przyjemność Wink teraz mam w bloku kompana od pielęgnic Big Grin sam zakupiłem 3 pary barwniaków i mam śliczne akwarium Wink muszę się pochwalić, że cała rodzina polubiła moje rybki, a akwarium jest centralnym elementem na wszystkich zdjęciach z imprez w moim domu Wink Ostatnio zastanawiam się nad zakupem drugiego akwarium i właśnie chciałem Was zapytać jakie rybki będą się dobrze komponowały z moimi barwniakami Wink
Mam też pytanie odnośnie barwniaków czerwonobrzuchych - Czy Barwniak Czerwonobrzuchy krzyżuje się z Barwniakiem Szmaragdowym ? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To jakaś fotka by się sprzydała Big Grin
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Też tak pomyślałem Smile dodam, doodam Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przykro mi, że nitk nie chce odpowiedzieć na moje pytanie... Sad Liczyłem na Waszą pomoc.... ale mam nadzieję, że jeszcze ktoś z forumowiczów mi pomoże Wink

Chciałem właśnie dodać jakieś zdjęcia moich rybek, ale okazuje się, że starsza córka zabrała aparat na studia. Został mi w domu tylko aparat na kliszę, ale z niego raczej zdjęć nie da rady tutaj dodać. Ale oczywiście fotki dodam jak tylko córcia wróci, będę o tym pamiętał Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie zauważyłem pytania. Wink Nie, nie krzyżują się. Trafiłem w internecie na pojedyncze wzmianki o tym, ale jest to ilość "statystycznie nieistotna". Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ruki, dzięki wielkie za odpowiedź Wink
Póki co, muszę uporać się z chorobą w moim akwarium, ale tak, jak wcześniej pisałem chciałbym mieć jeszcze jedno akwarium (dostałem już nawet zgodę żony Wink ) Zastanawiam się i nad samym rozmiarem akwarium i nad obsadą. Co byście mi polecili? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości