• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240l][Ameryka Centralna] Zacieniony brzeg

#4
liście nie ruszają Ph, woda średnio twarda także musiałbym chyba cały kubeł ich wrzucić.

ryby - sajek jest dorosły wypatrzyłem go poturbowanego przez zebry w sklepie no i przywiozłem do domu, po jakimś miesiącu i wykurowaniu przywiozłem mu młódkę (była wielkości mniej więcej jego płetwy ogonowej) no i po około kolejnym miesiącu doczekałem się narybku to działo się jeszcze w starym akwa 112l. Po odpaleniu tej bańki dokupiłem trzy młode meeki i póki co jest spokój. "Stary" nawet nie zwraca uwagi bo jak płynie to uciekają same, pani sajici od czasu do czasu je przegoni i tyle. Także trza poczekać na tarło, które się zbliża bo sajki budują podwodny kopiec kościuszki.

Odnośnie mroku to w rzeczywistości jest jaśniej imho wystarczająco jasno, poza tym jestem zwolennikiem umiarkowanego świecenia w akwa.

Co do liści to nie przywiązuje do tego szczególnej wagi, w zasadzie zależało mi by baniak wyglądał jak w tytule wątku a przede wszystkim był odpowiednio zaaranżowany pod kątem ryb.

Z orzechem bym uważał, bo ponoć soki z tego drzewa mogą być trujące, nie wiem jak liście - choć ręki nie dam gdzieś mnie się o uszy obiło, być może stereotyp. (jakbyś sprawdził daj znać jaki efekt)

piotrK jak widzisz stanęło na Twojej propozycji obsady, w sumie najbardziej zależało mi by sajkom towarzyszyły miodowe ale się nie udało.

jak tylko jakieś ciekawe foty porobię to wrzucę.



 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [240l][Ameryka Centralna] Zacieniony brzeg - przez RafaHell - 17-03-2011, 21:20 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości