• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240l][Ameryka Centralna] Zacieniony brzeg

#31
(08-11-2011, 16:17 PM)Dawid napisał(a): No to nieźle, że sajki tak mocno zdominowały meeki. Obie pary były tej samej wielkości?

samica sajek była wielkości meek, natomiast stary sajek ma ok. 12 cm i je znacznie przewyższał długością. Także na pewno było to czynnikiem, który przeważał na rzecz sajek.

(08-11-2011, 16:17 PM)Dawid napisał(a): Z drugiej strony widziałem udane połączenia C. z T.

być może, w jakiej bańce? przy jakiej obsadzie?

(08-11-2011, 16:17 PM)Dawid napisał(a): To pewnie zależy od wielu czynników. Nie ma zgody na przykład co do agresywności meek. Od różnych akwarystów przychodzą różne doniesienia. Ja myśle, że z agresywnością u meek to nie tylko kwestia osobowości danego osobnika, ale też to, że meeki jakie miewamy w akwariach pochodzą z różnych populacji, które różnią się nie tylko ubarwieniem, wielkością, ale moim zdaniem też agresywnością! I tu chyba tkwi sedno tego, dlaczego niektórzy donoszą, że meeki są bardzo łagodne, a inni, że dość agresywne.

zgoda - w przypadku pielęgnic nie ma reguły.


(08-11-2011, 16:17 PM)Dawid napisał(a): Kto zjadł kiryśnika? Sajki? Smile

początkowo podejrzewałem zbrojnika bo jakoś podejrzanie cmokałBig Grin

ale to musiały być sajki stary pewnie rozerwał biedaczysko a jak na w sumie niedużą rybę mocno kąsa (o czym sam się niejednokrotnie przekonałem) a małe jak piranie się zachowują na widok papu... Tak czy inaczej drugi kiryśnik póki co ma więcej szczęścia.








 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [240l][Ameryka Centralna] Zacieniony brzeg - przez RafaHell - 08-11-2011, 23:23 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości