• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cryptoheros cutteri

Mam pytanko,na 4 stronie tego wątku umiesciles zdjecia z samcem ma on wgl inne barwy niz te co ostatnio przezntowales ktore opiekowaly sie potomstwem ,a gdy teraz nie maja ikry lub potomstwa to ma jeszcze takie barwy czy poprostu byl jeszcze mlody?

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No to jest akurat dobre pytanie - te ryby mają bardzo zmienne ubarwienie, z resztą jak wiele pielęgnic. Podekscytowane samce, ale jeszcze przed tarłem - robią się bardzo kolorowe. Teraz jednak poza dwoma singlami te, które mają stałe partnerki - rzadko przybierają takie kolory. Pozostają przez większość czasu czarno-białe, chyba, że para chwilowo się rozpadnie, jak to ma miejsce w przypadku ryb "z korzenia" - one tracą młode bardzo szybko, i zawsze na dzień-dwa się rozstają. Właściwie to nie mogę być w 100% pewien, że ta samica nie zaliczyła już co najmniej dwóch samców. Pozostałe pary (ta duża po lewej, i mniejsza pod korzeniem po prawej) są sobie wierne i jeżeli tracą barwy tarłowe, to na bardzo krótko. Ale nawet w barwach tarłowych ich kolorystyka nie jest taka całkiem stała - gdy ich nastrój jest neutralny, oczy, zwłaszcza samicy przybierają kolor coca-coli Smile a czarne znaki nie są tak wyraźne. Ale gdy je coś wnerwi, oczy robią się podobne do węgielków, paski (zwłaszcza ten biegnący od czoła poprzez oko do czubka pyska) stają się intensywne, a to samo dotyczy czarnego zabarwienia gardeł.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Chciałem mieć pielęgnice "kraterowe", to mam. Szkoda, że to nie te z Afryki Zachodniej :-D Tym razem wykopana przez samiczke dziura jest wyjątkowo foremna.


Załączone pliki Miniatury
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No to pokażę moje maluchy. Największe mają ok. 4cm. Jak na razie dwa osobniki są trochę większe od reszty. Zaobserwowałem też u nich delikatną niebieską plamkę Smile
Ogólnie ubarwienie mają zmienne, głównie te czarne pasy czasem prawie zanikają Smile Piotrek, kiedy się one urodziły?

Co do zdjęć to nie ma ich jakościowo co równać z poprzednimi Tongue


Załączone pliki Miniatury
       
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tyle było tych tareł, że straciłem rachubę Big Grin Ale to chyba pierwszy narybek, z początku marca.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nagrałem ciekawe zachowanie, jak ryją brzuchem w piachu Smile

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękne i bardzo dynamiczne ryby Smile Nagraj coś jeszcze, aż chce się oglądać. Moje terrorysty też tak kopią ale nie są tak ruchliwe przy tym jak Twoje C. cutteri Tongue
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Narybek Smile

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piksle!! Big Grin Super Smile A rodzice fajnie próbują Cię wystraszyć, żebyś sobie poszedł z tym aparatem Tongue
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W ogóle te ryby nie lubią aparatu. Mogę leżeć przy akwarium z nosem przy szybie i nic, a jak tylko zobaczą aparat to już są z tyłu baniaka Big Grin

Wykopały "krater" i tam sobie małe siedzą, a czasem wyprowadzają je na spacer. Jak jakieś odpłyną to zaraz je w pysku przenoszą Smile
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości