• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm

#27
(24-02-2015, 23:51 PM)piotrK napisał(a): A mnie się wydaje, że 60 cm wysokości akwarium dla Apisto to nie najlepszy pomysł. Łojciec ma, to niech się wypowie, ale sam narzeka, że w takim akwa ryb nie widuje.

A Łojciec ma proponowane przez mnie zagęszczenie Apisto? :> Jeśli przy 50 cm wysokości i odpowiedniej aranżacji Apisto się fajnie pokazują to i przy 60 cm się pokażą. Ważne jest by zrobić piętrową aranżację, bo jak się da trochę korzeni na dnie i pół metra toni jest bez niczego- też bym się od dna nie odrywał i nie pokazywał wyżej. Tongue

Zimna Zośka" napisał(a):C. compressiceps wcale nie musi zniknąć w takim połączeniu, a nawet może być zagrożeniem. Mój samiec creni rządzi w akwarium, w którym właśnie znajdują Guianacara i Biotodomy. Jest na tyle agresywny że poważnie się zastanawam nad założeniem dla nich osobnego zbiornika. Guianacary u mnie maja ponad 10cm, a samiec Crenicichla może 6-7. Sam samiec zajął rewir 100x50, Biotodoma mają wiecznie poobgryzane płetwy, a gujanki są ganiane. C. comressiceps patrolują akwarium, także do skrytych ryb nie należą. Nie wiem jak by sie zachowały z apisto.
Z moich obserwacji(ale nie z własnego akwarium, tylko z pawilonu akwarium)- przy większym zagęszczeniu(tj. więcej niż dwie pary) Creni bardziej się sobą zajmą. Wink

Topielec napisał(a):Łukasz, tak, Mesonauta lub jakąś duża 'acara', że tak to nazwę... No sam nie wiem [Obrazek: smile.gif] może Hypelsacara, Hoplarchus?
Spokojnie z Mesonautami te większe gatunki można trzymać, ale z Hypelsacara czy Hoplarchusam nie ma mowy.

piotrK napisał(a):Obecnie mam w 300-litrowym akwarium Apisto razem z 10-centymetrowymi ziemiojadami i to już jest niedobre towarzystwo dla Apisto - zjadają im wszystko zanim pielęgniczki zdążą się połapać. Skalary, skośnopręgie albo coś innego, co zajmie ci górną strefę zbiornika to niezły pomysł. Ale nic większego, co siedzi przy dnie, jak ziemiojady.
Piotrze, dodaj że masz 2x mniejszy i 5x mniej charakterny gatunek Apisto niż te proponowane przez mnie. Wink Dalej się upieram, że klasa ciężka Apisto, jaką są atahualpy, barlowi czy norberti spokojnie dadzą radę z ziemkami pokroju mniejszych satanów, gujanek czy geophagusów. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - przez Ruki - 25-02-2015, 19:12 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości