• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Severum Red, kilka pytań

#4
Dobrze więc, że spytałem, bo znalazłem już jakiś czas temu post, bo zapewniam was, szukałem informacji wszędzie gdzie się dało i w którym było napisane, że sewerumy potrzebują wody twardej, chwilę później znajduje post z którego dowiaduje się, że jednak lepsza będzie woda miękka... i bądź tu człowieku mądry. Kiedy chcesz się dopytać innych kolegów akwarystów, na forum, które dotyczy pielęgnic, zamiast dobrej rady zostaje się zbesztanym, za szukanie informacji. Jeżeli Twoim zdaniem, mam nie ufać człowiekowi który pracuje w sklepie zoologicznym i zna się na rybach, to nie ma sprawy, zaufam Tobie, ale to zamiast radzić gdzie info nie szukać, pomóż mi je znaleźć. Przynajmniej na połowę pytań, które zadałem znam odpowiedź, Ale wolałem się upewnić na forum do tego przeznaczonym. Nie rozumiem trendu, który mówi "zamiast pomóc lepiej pokrzycz". Logika podpowiada, że lepiej się 3 razy spytać niż potem kupić rybę o której się nie ma pojęcia. Jak sam napisałem, nie wierzyłem w to co mówił sprzedawca, ale jeszcze chciałem poradzić się was - akwarystów.

Chciałem spytać się o jeszcze jedną rzecz. Mianowicie o podłoże, wiem, że ma być drobniusieńkie Ale nie wiem co wybrać piasek który ma tak drobne ziarenka jak sól, czy żwirek 3-5mm. Sklepikarz z którym rozmawiałem o sewerumach stwierdził, że piach sie nie nadaje gdyż ryby będą go wzburzać, kopać w nim, będzie ciągle się kurzyć, będzie brudno i będą się tworzyć strefy beztlenowe. Doradził mi żwirek 3-5mm. Wg mnie lepiej swoja role spełnił by piach (czyszczenie pysków i budowa gniazd). A waszym zdaniem?
Uznałem, że puki są małe kupie 6 sztuk, potem zostawię dwie dobrane pary. Przecież rybka dwie rybki w akwarium 120 dł to ledwo je bd widać, na prawdę nie można trzymać dwóch par? Jeżeli da radę, to czy w trakcie rozmnażania nie będą wyżerać swoich jajeczek?
I jeszcze ostatnie pytanie. Mam dwa sklepy w których są sewerum red, są mniej więcej tych samych rozmiarów (rybki). Tyle że w jednym sklepie są żółtawe i sklepikarz twierdzi, że się dopiero wybarwią na pomarańczowo czerwono(faktycznie taki lekki pomarańczowo-czerwony labiryncik na pysku i za skrzelami im się robi), a w drugim sklepie są czerwone.

Przepraszam jeżeli moją odpowiedź odebraliście chamsko, nie taki miałem zamiar.
Czekam na odpowiedź i dziękuję za pomoc, bo znam już i twardość i Ph.
PozdrawiamSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Severum Red, kilka pytań - przez SLUmafia - 01-09-2014, 03:25 AM
RE: Severum Red, kilka pytań - przez Martinezio - 01-09-2014, 10:54 AM
RE: Severum Red, kilka pytań - przez Kris1984L - 01-09-2014, 11:26 AM
RE: Severum Red, kilka pytań - przez SLUmafia - 01-09-2014, 15:20 PM
RE: Severum Red, kilka pytań - przez schmeichel - 01-09-2014, 16:07 PM
RE: Severum Red, kilka pytań - przez Martinezio - 01-09-2014, 17:59 PM
RE: Severum Red, kilka pytań - przez Kris1984L - 01-09-2014, 18:59 PM
RE: Severum Red, kilka pytań - przez Sendog - 01-09-2014, 19:01 PM
RE: Severum Red, kilka pytań - przez SLUmafia - 01-09-2014, 20:29 PM
RE: Severum Red, kilka pytań - przez schmeichel - 01-09-2014, 20:58 PM
RE: Severum Red, kilka pytań - przez Martinezio - 01-09-2014, 22:02 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości