• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54][Tanganika] Mhroczne cmentarzysko z muszlami

#1
"Mhroczne cmentarzysko z muszlami" jak to Rusty nazywa to jedno z jej marzeń. Ryby miały być inne, ale cieszy się z tych jak świnka morska z cykorii Zacieszacz

Jedno było pewne: w naszym domu niebieskiego tła nie uświadczysz i zrobienie Tangi z czarnym, uważamy za strzał w dziesiątkę.

Trochę danych:
1. Litraż i wymiary akwarium: 54 litry, 60x30x30

2. Oświetlenie: brak, na potrzeby zdjęcia lampa ledowa 11W. Światło dzienne

3. Filtracja: kaskada 150l/h wypchana ceramiką z prefiltrem gąbkowym

4. Inny sprzęt: grzałka 50 W

5. Parametry wody: pH 9

6. Użyte dekoracje: muszle od Pleya, otoczaki znad Bałtyku, piasek to mieszanina różnych piasków

7. Obsada akwarium: grupka młodzików exLamprologus similis

8. Ew. rośliny: nurzaniec

9. Opis, przemyślenia, wnioski: Akwarium wystartowało na saletrze i w tydzień cykl został zamknięty. Po przygodach z dostawą ryb i małym zamieszaniu z ID, wreszcie zamieszkały w swoim lokum. Do podtrzymania odpowiednich parametrów, używamy produktów marki Seachem: Cichlid Lake Salt i Tanganyika Buffer.
Początkowo były małe problemy z okrzemkiem, potem z sinicami, ale jedne i drugie przegrały walkę, dzięki czujnemu oku Rusty.
Ryby chętnie podejmują mrożonki: artemia, rozwielitka, lasonogi, itd. Także żywy jest chętnie pobierany. Suchy pokarm to Supreme Artemia Naturefood S oraz profood od Kennego(exofish.eu).

Zbiornik jest baniakiem przejściowym, jak powstanie regał, to przeniesiemy tam kolonię.

   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajne, podoba mi się Smile
Ciekawy jestem jak będzie to wyglądać, gdy nurzańce się rozrosną. Tło jest przyjemne dla oka, nie wydaję mi się, że niebieskie było by lepsze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fajnie...przy takim" litrazu" ciezko jest  cos ciekawego wyczarowac... a jednak da sie  ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Killifish, właśnie zarobiłeś plusa u mojej lubej rozwiewając jej dylemat na temat tła do muszlowców!
Fajne fotki, już miałem pisać "gdzie ryby?" ale na szczęście kawa zadziałała w poręSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(30-06-2014, 00:58 AM)Killifish napisał(a): Akwarium wystartowało na saletrze i w tydzień cykl został zamknięty. 

Na saletrze? No nieźle Tongue
Rybki fajne, ładne mają paseczki Smile akwa też przyjemne dla oka, choć dla mnie pustawo Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak zaczną kopać to dopiero fajnie się zrobi Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(30-06-2014, 07:21 AM)MatB napisał(a): Fajne fotki, już miałem pisać "gdzie ryby?" ale na szczęście kawa zadziałała w poręSmile

Kurczę, też szukałem ich dobrą chwilę :p 

Fakt, trochę pustawo, ale to może pierwsze wrażenie. pzdr
Bolilol forever!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bardzo mi sie podoba z czarnym tłem. Aranż rewelacja, ale czekam na akwarium docelowe Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A ja, wymienil bym te otoczaki  Tongue
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(01-07-2014, 00:21 AM) bartosz29 napisał(a): A ja, wymienil bym te otoczaki  Tongue

Pewnie na lawę albo wapień filipiński Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości