• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [684l][Ameryka Centralna] - Vieja argentea, Vieja regani, Paratheraps fenestratus

#21
Rzeczywiście pokazały się wszystkie przy przedniej szybie (poza bocjami, które dla odmiany się schowały). Teraz jest ich 10 sztuk. Docelowo na pewno będzie mniej. Ten obraz jest jednak nieco "przekłamany" przez to, że wszystkie tak blisko podpłynęły. Akwarium ma 60 cm szerokości, czego na tej fotce zupełnie nie widać. Patrząc na akwarium nie mam wrażenia tłoku, ale przecież ryby nie pokazały jeszcze swoich docelowych rozmiarów Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(22-09-2011, 21:29 PM)bernard napisał(a): Przy okazji w końcu udało mi się choć trochę uchwycić błękit oczu V. argentea Smile
no pięknie wyszło, kiedy zaczyna się pojawiać ten błękit bo moje maluchy na razie nie mają tak pięknych oczu, powiedz mi jeszcze jak długo masz argenty i od jakiej wielkości startowałeś z nimi - chodzi mi o szybkość wzrostu

akwarium faktycznie na pierwszych zdjęciach nie wyglądało, że może mieć 60 cm szerokości
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ryby (poza P. f.) były kupione półtora roku temu jako 4 -centymetrowe maluchy. Błękit i największego osobnika zaczął pojawiać się chyba na początku wakacji.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Piękne "Argentey". Kiedyś była okazja kupić je w Krakowie i do dziś żałuję, że ich nie nabyłem Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Cytat:Co do możliwości krzyżówek - kiedyś usłyszałem od jednej osoby, że takie ryzyko istnieje. Później nigdy nie spotkałem się z taką informacją. Oczywiście, gdyby pojawiły się jakieś przymiarki do tarła z udziałem obu tych gatunków, będę interweniował. Staram się być tolerancyjny dla nowinek, ale bez przesady z tą wolnością seksualną

Raczej nie będą się krzyżować, takie coś mogłoby zajść tylko jakbyś trzymał po jednej sztuce każdego gatunku.

A co do rozmnażania to już pewnie powinny próbowac, bo nic im nie brakuje. Wystarczy jakiś mały bodziec, nie wiem lekkie podniesienie temp. wody np. i już powinnieneś tarło oglądać Big Grin

Cytat:Samiec Vieja o ryba na konkurs. Normalnie wzorcowy kształt

Zgadzam się. Idealna ryba.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Po małych zmianach akwarium wygląda teraz tak (na żywo jest odrobinę jaśniej, jednak robiąc fotkę bez lampy wyszło jak wyszło Wink

[Obrazek: a0911157d6256e76.jpg]

I jeszcze ujęcia dwóch najważniejszych mieszkańców w nowej scenerii

[Obrazek: e62a1beb9fe4a812.jpg]

[Obrazek: 347fcf8c38cce073.jpg]

[Obrazek: 109cc6af7b2e4efb.jpg]
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Troszkę jasne te kamienie, nie sądzisz?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Nie miałem żadnych ciemnych kamieni tych gabarytów, a ponieważ cały balkon mam już zawalony kamieniami, żwirem, piachem, itp - stwierdziłem, że wykorzystam to co mam. Nie martwię się kolorem, ponieważ w tym zbiorniku dość szybko pokryje się nalotem. Decyzję o zaniechaniu poszukiwania ciemniejszy podjąłem tym łatwiej, że akwarium jest dość słabo oświetlone (2x25 W mocno zużytych świetlówek).
Dorzuciłem jeszcze trochę mniejszych kamieni.
Z czasem ryby prawdopodobnie zajmą się anubiasami, których moja żona nie pozwoliła wyrzucić ze zbiornika Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Za jasne?, zależy jak dla kogo Wink Dla mnie akwa wygląda świetnie, o 100% lepiej jest niż wcześniej, wygląda na to, że wiślaka wrzuciłeś? czy Ci się nie chciało ? Smile
Ostatnie zdjęcie naprawdę super, w sensie pokazuje kawałek czegoś co bardzo mi się podoba, jakby czegoś dużo większego niż to Twoje 700l.
Chętnie wpadnę pożyczyć jakąś książkę, żeby zobaczyć to co zrobiłeś, na żywo Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Piach jest z innego źródła, ale trochę trzeba było pokopać i ponosić Smile

Kuba, zapraszam w wolnej chwili.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości