• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 112L Africa Water

#71
Witam dziś wziołem się za wyczyszczenie filtra a tam niespodzianka otwieram pokrywe a tam ryba troche zgłupiałem skąd ona się tam wziełaSmile
Okazało się że to mój ostatni proporczykowiec gardneri samiec który był bity przez dwóch dominantów i go oddzieliłem po pewnym czasie znikł myślę że ze 2-3 miesiące temu, byłem przekonany że wyskoczył i się wysuszył gdzieś za szafką, a tu taka niespodziankaSmile
Ryba w sumie w całkiem niezłej kondycji trochę tylko wychudzona ale żyje i ma się dobrzeWink Jedyny problem to ten że już nie mam tych ryb więc jest samSad
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
U mnie proporczykowce w tzw hamburgu się rozwijają/wykluwaja.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
W beczce w ogrodzie gromadzę wodę z podmian, czasami jakiś rybek tam pływa. W okresie lata tacy pasażerowie na gapę potrafią przeżyć wiele dni.

Największe zaskoczenie - w syfonie kratki ściekowej do której wypuszczam wodę z podmian, przypadkowo odkryłem, kilkudniową platkę. W nagrodę za wolę przeżycia (co najmniej 7 dni) wylądowała z akwarium z narybkiem. Wyrosło z niej wprawdzie nie cudo ale przyzwoita platka:
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Witam wszystkich, mam problem, a przynajmniej pytanie moje P.taeniatus Nyete mają młode gdzieś od 1,5 do 2 miesięcy dziś zauważyłem że rodzice szykują się do kolejnego tarła, czy młodym wielkości około 5-10 mm grozi jakieś niebezpieczeństwo ze strony rodziców?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Obecnie maja one nazwę P.kribensis Nyete.
Nie, na razie (puki nie podrosną do zalotów) nic nie grozi.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Czyli nic im nie zrobią jak wyprowadzą następne młode?
Łukasz Ruki a Ty jak sądzisz?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
U mnie kribensis często wyprowadzały kolejne młode, kiedy to poprzednie jeszcze dobrze nie podrosły. Jednakże często je mocno przeganiają, a to nie wpływa zbyt dobrze na kondycję.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
No właśnie tego się boje a młode jeszcze małe i ciężko je wyłapać. A i gdzie je daćSmile A z drugimi na razie nie mogę sobie poradzić została para ale samica łapie mi dziurki na głowie chociaż staram się jak mogę(
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
Nic dawno nie pisałem. No i pora się przyznać, że popełniłem błądSadChciałem mieć piękne ryby, ale nic na siłę. Będę musiał zmienić obsadę, Wiem już że proporczykowce błękitne należy hodować w zbiorniku minimum 240 litr, mówię o połączeniu kilku samców, a proponował bym nawet większeSad no i wiem że Łukasz mi bardzo dobrze doradzał w jednej kwestii, ale wstyd mi się przyznać i muszę się pozbyć jednych pięknych rybSad Myślę że by zrobić sobie zbiornik z jednym gatunkiem niewielkiego proporczykowca i tyle. Na to pozwala mój 112 litrowy zbiornikSad
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
Zdjęć nie umie robić ale co mi szkodziSmile
   
   
   
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości