• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: L. curviceps

#11
udało sie cos uzyskać z tej ikry? sądząc z daty postów gdyby młodzież sie uchowała byłyby to teraz juz dojrzałe okazy ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Podczepiam się do tematu i odgrzewam.


Posiadam dwie pary Laetacara Curviceps + luźnego samca i pięć wiecznie głodnych skalarów w dość mocno zarośniętych 375 litrach. Na osiem zakupionych maluchów były tylko dwie samice :/. Para która dobrała się najszybciej od początku wzorowo opiekuje się ikrą i narybkiem. Wypasa młode po całym akwarium nawet przez tydzień. Druga, większa para za pierwszym razem pożarła ikrę. Następne tarła były już bardziej udane choć ryby nie potrafiły obronić młodych tak długo jak para pierwsza, z każdym kolejnym tarłem nabierają wprawy.
Ryby są odważne i dobrze widoczne, najchętniej przebywają tuż przed przednią szybą. Ikrę składają w różnych, odkrytych miejscach. Po wykluciu larwy przenoszone są do wcześniej wykopanych dołków.


Załączone pliki Miniatury
                   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W jakim wieku ,a bardziej przy jakiej wielkości dobrały się w pary ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Miały ok 3,5 - 4 cm jak je kupiłem. Pierwsza para dobrała się po tygodniu. Pierwsze tarło po następnych trzech. Druga para dobrała się dużo później i jest mniej zżyta.
teraz mają po ok 5 - 6 cm. Od maja trą cię co 3 tygodnie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
dzikakuna niesamowicie wygląda aranż, fajna dokumetacja ryb. Pochwal się całym zbiornikiem.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Po spadku temperatury z 30-32 do 26-27 stopni, tarła przestały być udane. Jedna para składa czasem ikrę, która "znika" w nocy, druga para trzyma się razem ale się nie rozmnaża.


Załączone pliki Miniatury
               
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Hm czyżby to były aż takie ciepłolubne rybole?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Myślę, że do rozmnażania potrzebują cieplejszej wody niż podaję się powszechnie w literaturze. Jest to moim zdaniem główny czynnik niepowodzeń w rozmnażaniu tych ryb. Zbyt niska tem. powoduję, że ryby mniej chętnie podchodzą do tarła, bez przekonania bronią ikry, szybko tracą zainteresowanie narybkiem. Właśnie jestem światkiem jak skalary niemal bez karnie wyjadają im jajka.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
U mnie rozmnażały się w temperaturze 26.5-27.2. Ale fakt, że dużych zmian dobowych temperatury nie było i być może dlatego tarła były udane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości