• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112L][Ameryka Centralna] CW

#41
Skoro odwalają fuszerkę to nie ma się co cieszyć. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Zawiodłem się na biotopie CA i żałuje sprzedazy A. multispinosus...
Jednakże to nie oznacza śmierci tego zbiornika. Odradza się on w formie biotopu, którego nigdy nie miałem, a mianowicie CW.

Planowana obsada to

A. hongloi 1+1/2 // N. anomala 1+1
Nannobrycon eques // Hemigrammus erythrozonus // Hyphessobrycon herbertaxelrodi
Corydoras paleatus

Zbiornik bardzo mi się podobał zaraz po stworzeniu aranżacji na ślepo i przy mętnej wodzie, ale po wyklarowaniu wody doszedłem do wniosku, że zdecydowanie musze dodać liści (wcześniej to było w planach, ale patrzac na zbiornik stało się to priorytetem), mchu i limnobium.

Ustawiłem tak filtr, by woda miała słaby, prawie niewyczuwalny prąd, gdyż zależy mi na długich korzeniach w/w limnnobium.

Chętnie przyjme ew. sugestie zmian aranżacji, jak i planowanej obsady rybnej.

Ahhh, ta głębia
[Obrazek: p9261645.jpg]

Baniak
[Obrazek: p9261606m.jpg]


Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Bo zajawce z głębią powiedziałem WOW, po zdjęciu całego zbiornika BLEH. Wink
Na środku bajzel z chrustu, po prawej roślinka i tyle. Brakuje mi jakiegoś mocnego punktu aranżacji w postaci efektownego korzenia. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Powiedz gdzie i mniej więcej jaki korzeń, a się tam pojawi.

Wzorowałem się troche na baniaku Piotrka, a tam nie było niczego większego z tego co pamietam.

Liście też dodadzą całkowicie innego wyglądu zbiornikowi, ale aktualnie cięzko cokolwiek zbierać poza liścmi dębowymi.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
(31-10-2011, 12:21 PM)Pley napisał(a): Powiedz gdzie i mniej więcej jaki korzeń, a się tam pojawi.

Ty Pley weź wyluzuj trochę, nie musisz tak się słuchać Rukiego, bo aż dziwnie to wygląda Smile Chyba masz trochę wyobraźni Smile
Przecież to Twoje akwarium, rób tam co chcesz, faktycznie trochę tam brakuje grubego drewna, więc wrzuć tam coś i pokombinuj.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Może to i dziwnie wygląda, ale wiesz. Widziałem zbiorniki Rukiego i wiem, że on wie co mówi.
Wydzielenie terytorium dla pielęgniczek jest ważne, a ja o tym zapomniałem. Gdyby Ruki mi nie przypominał (po raz enty), to zapewne przygoda z I. anomala skończyłaby się słynnym zabójstwem z rąk samicy...


To akwarium nie jest moje, a rybek, a to, że chce by ryby miały jak najlepiej, to chyba niezbyt złe podejście :>

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Wg mnie akwarium juz jest naprawdę niezłe.
Gdyby udało Ci się znaleźć korzeń o podobnym wyglądzie do tego, który zasłania filtr mógłbyś go dać w centralnej części zbiornika. Połączenie z tymi drobnymi gałązkami byłoby naprawdę super.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
No, to teraz wiem czego szukać Smile

Dzięki za pomoc
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Ok, to teraz pora na mnie Tongue Miotełki są super zajefajne ale powrzucałeś to wszystko jakoś tak bez ładu i składu. Wiem, że nie lubisz baniaków takich super idealnych bo nie są naturalne, ale jednak tutaj przydałoby się trochę więcej porządku. Aranżacja musi się opierać na jakimś tam pomyśle, musi być coś co przykuwa uwagę i muszą też być dobrze dobrane akcenty dodatkowe. A gdybyś tak np zrobił coś w stylu imitacji brzegu? Czyli po jednej stronie właśnie pionowe korzenie plus te miotełki podwieszone od góry, potem roślinki, a następnie jakiś fajny korzeń na dnie. To tylko moja wizja ale może coś z tego pomysłu Ci się spodoba Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Planuje dodać na pewno coś większego, a mioteł ew. dodać, ale nic nie zmieniać, bo układ na żywo wygląda zaje (piii).
Postaram się nagrać filmik kamerą HD gdy beda pielęgniczki, ale nie zapominajcie, że trzeba poczekac na rozrost pistii i limnobium na całą tafle i ciągle szukam tego hydrocotyle, które bedzie pół zanurzone, a pół pływające.

Przykuwać uwage bd w/w większy korzeń, ale teraz kwestia tego, czy znajde coś takiego.

Pytanie do znających się na tym biotopie - znajde tam kamienie ? Chciałem dodać pare otoczaków Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości