• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [200l] Pielęgnice amerykańskie (Andinoacara rivulatus,Rocio octofasciata)

#1
Witam,jest to moje pierwsze poważniejsze akwarium,tak duże na jakie mogłem sobie teraz pozwolić i mimo niezbyt wielkiego litrażu postanowiłem zasiedlić go rybami które zawsze mi się podobały,oczywiście docelowo zostanie parka albo coś jeszcze jak się da..

LITRAŻ:200l 120x40x40

OŚWIETLENIE:2x38W day lite i colour lite

FILTRACJA:JBL E901 GREENLINE zewnętrzny(MicroMec,zeolit,cermec,gąbki,wata),Fluval wewnętrzny(gąbka)

OGRZEWANIE:JBL ProTemp s200

DEKORACJE:Korzenie,kokosy,kamienie,piasek rzeczny,czarne tło,

OBSADA:
- 4 Akary pomarańczowopłetwe(wszystkie z innych sklepów)
- 3 Pielęgnice niebieskołuskie
- 5 Kiryśników czarnoplamych
- 4 Kiryski sterby
- 4 Zbrojniki niebieskie
- 2 mieczyki hellera

ROŚLINY:Vallisneria gigantea,Microsorum pteropus,Anubias barteri var.nana,Anubias hastifolia,,
             Anubias barteri,Echinodorus grisebachii - tropica,

Niestety po czterech tygodniach dojrzewania,wspomaganym bakteriami nitryfikacyjnymi od JBL i powolnemu wpuszczaniu rybek,przyszła ospa i musiałem przeprowadzić leczenie.Podniosłem temperaturę,wprowadziłem lekarstwo +sól,trwało to wszystko ze 3 tygodnie bo zapomniałem też na początku zeolit usunąć z filtra.Parę dni temu użyłem węgla aktywnego i zrobiłem podmianę wody.Wszystko mam nadzieję powraca do normy,woda lekko brązowa przez korzenie,założyłem także deszczownie bo nie mam dodatkowego napowietrzania,a z jednym wylotem za duży wir powstaje.
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[200l] Pielęgnice amerykańskie (Andinoacara rivulatus,Rocio octofasciata) - przez SUPERMAYOR - 18-01-2014, 22:12 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości