Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: [200l] Pielęgnice amerykańskie (Andinoacara rivulatus,Rocio octofasciata)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,jest to moje pierwsze poważniejsze akwarium,tak duże na jakie mogłem sobie teraz pozwolić i mimo niezbyt wielkiego litrażu postanowiłem zasiedlić go rybami które zawsze mi się podobały,oczywiście docelowo zostanie parka albo coś jeszcze jak się da..

LITRAŻ:200l 120x40x40

OŚWIETLENIE:2x38W day lite i colour lite

FILTRACJA:JBL E901 GREENLINE zewnętrzny(MicroMec,zeolit,cermec,gąbki,wata),Fluval wewnętrzny(gąbka)

OGRZEWANIE:JBL ProTemp s200

DEKORACJE:Korzenie,kokosy,kamienie,piasek rzeczny,czarne tło,

OBSADA:
- 4 Akary pomarańczowopłetwe(wszystkie z innych sklepów)
- 3 Pielęgnice niebieskołuskie
- 5 Kiryśników czarnoplamych
- 4 Kiryski sterby
- 4 Zbrojniki niebieskie
- 2 mieczyki hellera

ROŚLINY:Vallisneria gigantea,Microsorum pteropus,Anubias barteri var.nana,Anubias hastifolia,,
             Anubias barteri,Echinodorus grisebachii - tropica,

Niestety po czterech tygodniach dojrzewania,wspomaganym bakteriami nitryfikacyjnymi od JBL i powolnemu wpuszczaniu rybek,przyszła ospa i musiałem przeprowadzić leczenie.Podniosłem temperaturę,wprowadziłem lekarstwo +sól,trwało to wszystko ze 3 tygodnie bo zapomniałem też na początku zeolit usunąć z filtra.Parę dni temu użyłem węgla aktywnego i zrobiłem podmianę wody.Wszystko mam nadzieję powraca do normy,woda lekko brązowa przez korzenie,założyłem także deszczownie bo nie mam dodatkowego napowietrzania,a z jednym wylotem za duży wir powstaje.
[attachment=13410]
[attachment=13411]
Rocio i Mieczyki to nie Ameryka Południowa.
No i nie soli się akwa, w którym żyją zbrojniki :/ Wystarczyło wprowadzenie podwyższonej temperatury, ew. jeśli dużo kulorzęska, to dodać Ichtio i spokój. Sól wyjątkowo była zbędna.
Poza obsadą (o czym wspomniał Pleyu) akwa sprawia przyjemne wrażenie. Zdecyduj się, w jakim kierunku chcesz iść - CA, czy SA i zmień obsadę na wybrany biotop. Zeolit ja bym całkiem wywalił z filtra, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na biotop SA. Spora część zeolitów jest na bazie wapieni i będzie zatwardzać wodę.
Dodaj też trochę rosochatych korzeni i liści na dno Smile

PS: jakie masz parametry wody? Bo nie opisałeś - będzie prościej podjąć decyzję: pH, KH, GH.
Masz racje,trochę się zapędziłem,myślę że nowy tytuł będzie lepszy,soli trochę dodałem bo opornie mi szło z kulorzęskiem,tak jak mówiłem zdecyduje się na jedną parkę pewnie i wtedy będzie czysty biotop,do tych liści nie jestem przekonany,raczej lubię porządek na dnie choć zdaje sobie sprawę że w naturze tak nie jest!Wstawiam także foto z obecnej sytuacji akwa,parametry wody sprawdzałem w sklepie i było wszystko w normie.

[attachment=13412]
[attachment=13413]
A. rivulatus masz bardzo ładne- skup się na nich.
Docelowo parka, jako towarzyszące kiryśniki i z czasem pomyśl o większym zbiorniku bo oba wspomniane przeze mnie gatunki małe nie rosną.

Optycznie akwarium wygląda ok.
Parę fotek rybek,dwie pierwsze to wyczekiwana para która właśnie się dobrała,samica ma coraz większe pokładełko a samiec zaloty uskutecznia Wink
[attachment=13468]
[attachment=13469]
[attachment=13470]
[attachment=13471]
[attachment=13472]
W akwa trochę się pozmieniało,przerzuciłem się bardziej na południe,oddałem wszystkie niebieskołuskie i zostawiłem tylko parkę pomarańczek.Zrobiło się troszkę pusto więc zakupiłem cztery płaskoboki tępogłowe do towarzystwa.Dzisiaj pierwszy raz doczekałem się ikry,samiec trochę jeszcze zagubiony w roli pewnie przez brak doświadczenia,ale samica nieźle sobie radzi..jeśli chodzi o Mieczyki to zniknęły pewnej nocy i nikt o nich nie słyszał a przecież nie były takie znowu małe..

[attachment=14288]
[attachment=14289]
[attachment=14290]
[attachment=14291]
Kurka ladna miales ta samice niebieskoluskich przydala by mi sie Tongue
plaskoboki fajne ryby ,tylko podawaj im jakies roslinne pokarmy bo u mmnie kiedys w akwarium zostalo samo drewno Tongue
Szkoda,że musiałem pozbyć się niebieskołuskich ale dobrze zrobiłem bo faktycznie na 200 litrów jedna parka to w sam raz,szczególnie podczas tarła gdzie samiec faktycznie jest agresywny.Doczekałem się szybko maluchów,zaczynają żerować,myślę że wiele przeżyje bo nie ma kto ich zjadać w akwa.
[attachment=14646]
[attachment=14647]
[attachment=14648]
Co to za odmiana anubiasa?
Stron: 1 2