• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanganika po dłuższym przestoju jako akwarysta.

#1
W ostatnim czasie złapałem bardzo mocne wypalenie akwarystyczne, mam praktycznie wszystkie szkła bez obsady a jak już coś jest to niedobitki których nikt nie wziął. Czas leci a ja jakoś nie umiałem nic zrobić i akwaria praktycznie chodziły na pusto. Po prawie pół roku "stania" 240-stki, zapadła decyzja robię tangę.

Wszystko ładnie pięknie ale mam dylemat a im więcej czytam zarówno u nas w dziele tanganika jak i na KMT tym gorzej.

Początkowo myślałem nad obsadą z 3 gatunków:
1. Alto
2. Neolamprologus buescheri/heliantus/leleupi
3. Julidochromis/telmatochromis vittatus,

Spotkałem sie z różnymi opiniami i tu liczył bym na was, buescheri z tego co wiem odpada na starcie za małe szkło żeby połączyć je z innym gatunkiem.

Czy cos z wyżej wymienionych gatunków mogę połączyć aby to jakoś współgrało czy raczej odpuścić i myśleć nad czymś innym?

Jeśli ktoś ma sprawdzone warianty dla takiego szkła z chęcią je poznam i rozważę.


Zdjęcie zbiornika w chwili obecnej, muszę załatwić jakieś muszle, ale poza winniczka za bardzo nic nie mogę znaleźć. [Obrazek: 7951eb6a677fbc935d76d4f8804ef194.jpg][Obrazek: 36189a68d5f68dc78aeb33fe6ae11636.jpg]

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Tanganika po dłuższym przestoju jako akwarysta. - przez -KUBA- - 05-10-2022, 21:34 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości