Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Nowi lokatorzy :) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Nowi lokatorzy :) (/thread-4455.html)

Strony: 1 2 3


Nowi lokatorzy :) - sol88 - 31-05-2014

No więc tak się wzbraniałam, mówiłam że kolejnych ciamciaków nie chcę po M. ramirezi a poszłam popatrzeć do kakadu na rybska i wyszłam z 4 pięknymi Akarami z maronii Smile. Ogólnie póki co maluchy mają wielkość 5zł Smile. Wcześniej pisałam że z nich zrezygnowałam bo jak czytałam posty ludzi którzy je mają i w nich było napisane że rybki tak płochliwe że prawie w ogóle ich nie widać w akwariach to nie ukrywam trochę mnie to zniechęcało. W sumie jestem mile zaskoczona bo maluchy wcale nie są jakieś specjalnie płochliwe, moja obecność w ogóle im nie przeszkadza wręcz chętnie podpływają do szyby (myślę że to zasługa tego że kupiłam je w sklepie, i są przyzwyczajone do obecności człowieka). To co jeszcze mogę napisać z moich obserwacji to są bardzo ciekawskie wszędzie wpływają i sprawdzają każdy zakamarek Smile. Apetyt dopisuje i widzę ze zamierzają się na krewecie Smile. W Planach mam pozostawienie jednej parki jak się dobierze z tej 4 Smile zobaczymy jak się rozwinie sytuacja. 


RE: Nowi lokatorzy :) - w-2 - 31-05-2014

Ładne maluszki, widac że zdrowe Smile. A z płochliwością się okaże bo u pielęgnic tak czesto bywa że wraz z wiekiem pojawia się płochliwość, druga sprawa to widzę że mają sporo kryjówek i zieleniny, a to ryby napewno ośmieli. Karm je i podziwiaj a wszystko wyjdzie w praniu Wink


RE: Nowi lokatorzy :) - teo - 31-05-2014

Jeśli płochliwość rozumieć jako stan niepożądany, wówczas: płochliwość i wiek tylko pozornie mają coś ze sobą wspólnego. Pielęgnice zmieniają zachowane w okresie dorastania, dobierania się w pary, opieki nad narybkiem, między tarłami. Trudno taką biologiczną zmianę zachowania nazwać pojawieniem się płochliwości. Natomiast stres wywołany niewłaściwymi warunków w danym okresie rozwoju może objawiać się nadmierną płochliwością. W takim wypadku wystarczy czasami usunąć z akwarium jakąś rybę, dodać „rozpraszacze”, przestawić lub dodać element wystroju akwarium, umieścić pływające rośliny, obniżyć temperaturę (lub odwrotnie) by wszystko wróciło do normy.

W Twoim przypadku zadziałały kąsaczowate i bujna roślinność a zbiegiem czasu na pewno nieco zmienią zachowanie.      


RE: Nowi lokatorzy :) - w-2 - 01-06-2014

Chyba nie jest to jednak takie proste w niektórych przypadkach, ale z tym stresem to masz akurat rację, to nabyte zachowania w trakcie dorastania ryb ale tych zachowań często trudno uniknąć bo determinuje to zarówno pomieszczenie w którym ryby przebywają jak i ludzie w otoczeniu... a dodanie ryb czy kryjówek nie zawsze pomaga wręcz odwrotnie czesto dodając kryjówki ryby stają się bardziej płochliwe. Czasem lepszy efekt daje dodanie ryb ale nie jest to jakiś efekt rewelacyjny, przy niektórych gatunkach wystarczy niewłaściwy ubiór człowieka przy akwarium i ryby rozbijają się o szyby. Generalizowac się nie da. 


RE: Nowi lokatorzy :) - sol88 - 01-06-2014

Udało mi się zrobić zdjęcie całej 4 Smile. Straszne głodomory z nich co się rano budzę i zaczynam sobie podziwiać baniaczek one od razu przypływają i zaczynają szukać jedzenia Smile


RE: Nowi lokatorzy :) - Kris1984L - 01-06-2014

(01-06-2014, 11:04 AM)sol88 napisał(a): Udało mi się zrobić zdjęcie całej 4 Smile. Straszne głodomory z nich co się rano budzę i zaczynam sobie podziwiać baniaczek one od razu przypływają i zaczynają szukać jedzenia Smile
Piękne rybska zaczynają pokazywać swoje piękno. A co to masz za rośliny te takie trawy? jedną po prawej i więcej z tyłu zbiornika? Bardzo fajnie wyglądają?


RE: Nowi lokatorzy :) - sol88 - 01-06-2014

A to jest zwykły nurzaniec śrubowy Smile tylko troszkę rozrośnięty bo pod korzeniem również tworzy fajne kryjówki Smile 


RE: Nowi lokatorzy :) - Kris1984L - 01-06-2014

(01-06-2014, 11:23 AM)sol88 napisał(a): A to jest zwykły nurzaniec śrubowy Smile tylko troszkę rozrośnięty bo pod korzeniem również tworzy fajne kryjówki Smile 
Ty go czymś futrujesz? że jest tak okazały? Pięknie się prezentujeSmile


RE: Nowi lokatorzy :) - sol88 - 01-06-2014

Smile Dzięki Smile nie nie nawożę niczym chyba światło mu odpowiada i może to że jest nie w piasku a w drobnym żwirku pod który mają szanse dostać się kupki Smile i jakieś inne resztki dzięki czemu naturalnie jest nawożony. Teraz i tak już troszkę jego przyrost zmalał bo wcześniej miałam aż z tym problem tak się rozrastał Smile


RE: Nowi lokatorzy :) - sol88 - 19-10-2014

Hej Hej Smile
Chciałam się pochwalić jak moje maluszki już podrosły Smile
Ogólnie dalej nie wiem jaki jest rozkład płci Big Grin chociaż maluchy są już u mnie jakiś czas. 
To co mogę powiedzieć o tych Akarkach to, to że straszne z nich łakomczuchy. Jak tylko przechodzę koło baniaczka ustawiają się do jedzenia Big Grin