Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm (/thread-5444.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - Topielec - 01-03-2015

Brzmi świetnie! Obydwa gatunki są przepiękne. Powoli chyba finalizujemy dyskusję, choć kto wie, co mi jeszcze odpali... bo...

Zastanawia mnie, jaki byłby wynik, jakbym zrobił ankietę w jaki 'biotop' pójść, która siła przeważa na naszym forumWink co byłoby jakbym zdał się na naszych forumowiczówBig Grin


RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - piotrK - 01-03-2015

(01-03-2015, 13:12 PM)Ruki napisał(a):
(01-03-2015, 12:56 PM)piotrK napisał(a): Artur ma w ofercie najładniejsze - z Tapajos. Cool
To może B. cupido + D. maculatus? Smile Mogłoby fajnie wyglądać i takie połączenie, co sądzisz?
Dokładnie o tym myślałem. I jakieś [niewielkie] stado drobnych kąsaczy albo lepiej drobnoustków w toń.

Topielec - obstawiam, że w Twojej ankiecie CA i SA byłyby na pierwszych miejscach, choć tak w sumie było od samego początku Wink


RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - Pley - 01-03-2015

Gdybyś zdecydował się na Biotodomki to mogę Ci dać samca Aequidens tetramerus za darmo Big Grin. Samice bym Ci załatwił za jakiś czas Big Grin.


RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - Topielec - 01-03-2015

Piotr, pewnie masz rację co do ankiety, choć myślę, że mogłoby być różnieWink
Biotodomki i Dicro będą na pewno, pod warunkiem, że zdecyduję się na SA. A w tej chwili SA chyba prowadzi w moim rankingu.
Pley dzięki, jeśli się wyrobię z akwarium i będziesz nadal go miał, to dogadamy sięSmile
Co do ryb, to raczej będę szukał dobrych hodowlanych egzemplarzy. Nie chcę dzikusów.
Teraz tylko muszę zamówić szkłoBig Grin


RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - Ruki - 01-03-2015

Topielec napisał(a):Co do ryb, to raczej będę szukał dobrych hodowlanych egzemplarzy. Nie chcę dzikusów.
No to pupa zbita, bo dobrych hodowlanych D. maculatus nie znajdziesz, podobnie z Biotodoma.


RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - Topielec - 01-03-2015

Poważnie? Nikt tych ryb nie rozmnaża? Nie wierzę!


RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - Ruki - 01-03-2015

Maculatusy hodowlane może jakieś czeskie znajdziesz, ale wiadomo jak to z czeskimi pielęgniczkami bywa....
A Biotodomy? Wątpię by je ktoś na tyle hurtem mnożył, by stałą ofertę handlową stworzyć.


RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - Topielec - 01-03-2015

Chyba nie do końca jasno się wyraziłem. Chcę ryby urodzone w niewoli. Może ktoś z forum się w międzyczasie pojawi, kto je rozmnaża. W ostateczności rozważę WC, ale dla mnie te ryby powinny być zarezerwowane dla ludzi z ambicjami na rozród i rozpropagowanie ich w hobby...


RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - piotrK - 01-03-2015

Potwierdzam, obydwa gatunki nie należą do zbyt często rozmnażanych.


RE: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm - Mesjah - 23-03-2015

Czemu burza mózgów ucichła? Tongue CA Musi wygrać Smile