• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis kribensis "Makoure"

#1
Odmiana "Makoure" znowu w Polsce, mam nadzieję że tym razem samice nie były zmieszane. Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Są przepiękne, ja dziś swoje spróbuję sfotografować. Niestety u mnie druga para w akwa 100x40x40 cm musiała dostać eksmisję, bo pierwsza - większa - już mocno przygotowuje się do tarła Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bardzo ładne kribensisy. Właśnie przez takie ryby czasem myślę "a może barwniaki?" Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardzo ładna forma, szkoda że reszta form słabo wyglądała w Aquahaus. Powodzenia panowie.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Taki krótki filmik z kwarantanny, można zobaczyć też brzaneczki Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Piękne! No i kota też można zobaczyć Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jutro będę robił drugi zbiornik, bo niestety druga parka ma przekichane. A przypominam, że akwarium ma dno 95x55, czyli większe niż 240l Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Miałem "Makoure" samic kilka, samiec -podobno wielki i z garbem na głowie nie dotarł. Dobre, opiekuńcze.
Akwa masz akurat na parę, wiem że nawet 700L dla 2 par będzie za małe. Widać że karmisz oszczędnie, dlatego młodym przy tych "brzankach" nie przewiduję przeżycia.
Do tego gąbkę filtra dałbym okrągłą, za taką kwadratową wpływały mi młode rybki i grzęzły tam.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja nie planowałem więcej niż parki na takie akwarium, bo w naturze kribensisy na czas tarła obierają terytoria po 2-3 metry kwadratowe. Smile Raczej mi chodzi o sugerowanie się zagęszczeniem na filmikach czy zdjęciach w sieci, przez co można wysnuć błędne wnioski.

Po czym sugerujesz, że karmię oszczędnie? Bo ryby są chude?:> Brzanki docelowo trafią do benitochromisów.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Parę zdjęć ode mnie. Na zdjęciach 1-3 mniejsza para, którą musiałem ewakuować do mniejszego zbiornika (60L/80cm) z uwagi na fakt, że para większa nie dawała im żyć. Co ciekawe parze większej (zdjęcia 4-5; akwarium 160L/100 cm) wyszły na ciele takie "kropki", liczę, że to "sińce" po transporcie.

   

   

   

   

   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości