• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ZooBotanica 2017

#1
Dziękując za wieloletnią współpracę przy targach ZooBotanica we Wrocławiu pragnę poinformować, że podjęliśmy decyzję o nie organizowaniu tegorocznej edycji tego wydarzenia. Decyzja zapadła niedawno po głębokiej analizie sytuacji na Polskim rynku targowym tej branży. Tak dużej ilości imprez jaka ma miejsce w tym roku jeszcze nie było, a każda z nich pretenduje do miana największe i najważniejszej. Powielanie i naśladowanie schematów jakie od 15 lat wypracowaliśmy nikomu nie służy i nie działa stymulująco w kierunku konsolidacji branży. Daje się zauważyć, że zaczynają dominować partykularne interesy poszczególnych organizatorów a zanika główny cel tego typu imprez jakim powinien być dobrze pojęty interes firm uczestniczących. Kończąc pragnę jeszcze raz podziękować za wkład w budowanie wspólnie z nami wydarzenia jakim była ZooBotanica i zapewniam, że bacznie będziemy śledzić tegoroczne wydarzenia aby podjąć decyzję czy w 2018 roku wpisać na nowo nasze targi w kalendarz imprez tej branży. Z pozdrowieniami, Witold Malinowski Agencja Reklamowa Wigor.


Co wy na to?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pytanie jest czy to ma być wydarzenie o charakterze targów branżowych dla firm komercyjnych czy jedynie spełnia funkcję wystawy zoologicznej połączonej z towarzyskim spotkaniem. IMHO obecnie targi dla firm mają sens w ujeciu globalnym tzn. europejskim lub światowym. Poszukiwanie kontrahentów na zbyt małym rynku nie przynosi zamierzonego rezultatu. Według mnie decyzja jak najbardziej słuszna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie będę płakał. I tak nie mieliśmy się tam wystawiać w tym roku.
Sami są sobie winni, zwalenie winy na konkurencje jest nie poważne.
IMO Hala Stulecia powinna jak najszybciej pożegnać się Wigorem.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Gotowanie kilku pieczeni na jednym ogniu tak musiało się skończyć. Bo albo robi sie targi albo wystawy. do tego mix , kotów , psów , gołębi i reszty nie za bardzo mi sie podobał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Miałem być z LFA, nie będę i w sumie poza tym, że przepadnie okazja do spotkania się z kilkoma fajnymi osobami, to "nic się nie stało". 
Jak organizator się poddaje w obliczu konkurencji, to zwyczajnie mu nie zależy. Jak mu zależy było widać w poprzednich latach - nie był żadnego szału, a wręcz z roku na rok się to jakoś "mniej kleiło organizacyjnie". 
Podsumowując - nie ma płaczu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kasa zapewne szła na to konkretna ,a jak pokazuje ostatnia impreza (PDZE) w Poznaniu da się zorganizować fajną rzecz nawet bez biletów wstępu i kosmicznych kosztów.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zawsze będą mogli się chwalić że na ostatniej ZB był Heiko Bleher Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
W końcu, ta impreza z roku na rok coraz gorsza była, a podejście organizatorów było poniżej poziomu dna...
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
byłem co roku chyba, że ZB pokrywała się z targami w Łodzi wtedy wybierałem Łódź. Mam wrażenie, że po kilku pierwszych fajnych edycjach ZB przeszła w kierunku zbierania kasy od wystawców i zaczęła podupadać, część akwarystyczna robiła się coraz bardziej skromna, za to pojawiało się masę stoisk z karmą holistyczną, galanterią z pseudo diamentami. Może złe podejście do targów brak sprecyzowanego targetu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Byłem od 2009r i to co wtedy było, a co w ostatnich latach tego nie da się porównać. Ostatnio wszystko zaczęło wyglądać jak odpustowy stragan spychając akwarystykę, a szczególnie ryby na boczny tor. Pierwsze "poważne" ryby kupiłem właśnie tam, było tego pełno u wielu wystawców-firm, a ostatnio nie było już co kupować i zbytnio co oglądać. Bardzo dobra decyzja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości