• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dobór ryb do nowego zbiornika [112]

#11
A do wody o takich parametrach jak u mnie co ciekawego możecie polecić?

Przepraszam za być może zbytnią natarczywość i nieporadność, ale chciałbym wszystko dobrze przemyśleć przed wpuszczeniem 'zwierzyny' i uniknąć głupich błędów. Nad jakimi gatunkami mógłbym się jeszcze zastanowić? jeśli chodzi o aranżacje akwarium itd to zawsze można coś zmienić. Chciałbym przede wszystkim aby moja woda odpowiadała rybom, a i ja chciałbym mieć satysfakcję z obserwacji zbiornika.

Pozdrawiam!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Mógłbyś spróbować z barwniakiem Thomasa- Anomalochromis thomasi. Jednak i dla niego ta woda jest trochę zbyt twarda. :/ 
Na prawdę, w chwili obecnej zmiękczanie wody nie jest problematyczne i kosztowne jak kilka lat temu. A obniżenie twardości o połowę diametralnie zwiększy Ci ilość gatunków, które możesz wpuścić.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Babki typu Chlamydogobius eremius, Stiphodon sp. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
yyyyyy 15-20 lat temu ojciec trzymał i rozmnażał barwniaki i nie było filtrów RO ani wymyślnych filtrów pokarmów świetlówek i to żyło funkcjonowało a teraz jakieś dziwne rzeczy tu gadacie? o co kaman przez 20 lat te ryby przeszły metamorfozę czy co? a może uzależniły się od wody RO jak my od wódy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(24-11-2014, 15:58 PM)Tojfel napisał(a): yyyyyy 15-20 lat temu ojciec trzymał i rozmnażał barwniaki i nie było filtrów RO ani wymyślnych filtrów pokarmów świetlówek i to żyło funkcjonowało a teraz jakieś dziwne rzeczy tu gadacie??

A jeszcze wcześniej była bitwa pod Grunwaldem, a jeszcze wcześniej chrzest Polski i też nie było tych wszystkich wynalazków i ludzie jakoś żyli (bez prądu) i nawet rozmnażali się, a teraz powymyślali jakieś udogodnienia... co to jest w ogóle?Haha

2014r.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Witam, nie chciałem prowokować dyskusji w stylu 'dawniej polski pilot to i na drzwiach od stodoły poleciał'. Rzeczywiście będę musiał zaopatrzyć się raczej w filtr RO. Może zrobię sobie prezent na mikołajki Wink Jest to chyba najlepsze rozwiązanie bo z tego co wyczytałem żywotność tego urządzenia jest bardzo długa. Czy w granicach 150-200 zl można nabyć coś sensownego do moich warunków? Może polecacie coś konkretnego szczególnie?

Co do ryb to chyba zdecyduję się na tą barwniakową Afrykę, jaki dokładnie gatunek barwniaka to się pewnie okaże po sprawdzeniu dostępności. Postudiowałem na szybko ten temat i wydaje się ciakwy. Czy w ogóle na południu można dostać jakieś mniej popularne odmiany? To samo tyczy się ryb towarzyszących (proporczykowców)? Jak z ich dostępnością? Ruki z tego co widzę jesteś z Krakowa, czy możesz polecić jakiś sklep, ewentualnie czy opłaca się iść na krakowska giełde akwarystyczną?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja za 130 zł dostałam filtr RO3 100GPD Smile Ale jak masz kasę to bierz za 200. 75, 100 GPD oznacza gallons per day czyli ile w jeden dzień potrafi naprodukować RO taki filterek Smile 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Witam kolega z moich stron, jeśli chodzi o ryby to wszystko jest możliwe ja mam. dwa gatunki proporczykowca i szczupieńczyki dagetii, A i barwniaki też są fajne do dostania tylko trzeba trochę kombinować. Ja mam ryby z okolic Piaseczna i KrakowaWink
No a filtr RO to jednak podstawaWink
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Za 150-200 zł kupisz filtr RO całkowicie spełniający Twoje potrzeby. Kup najzwyklejszy filtr 100 GPD z wkładami sedymentacyjnym oraz węglowym. Wink

Co do barwniaków- koło Bożego Narodzenia będę miał na wydaniu młode P. subocellatus "Moulondo" oraz P. silviae. Wink Proporczykowce w Krakowie idzie świetne kupić, jak będziesz na kupnie to Ci podam kontakt. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Czy coś takiego zda egzamin?

http://www.sanwater.pl/Osmoza_akwarystyczna_RO3

Na pewno nie będzie to zamontowane na 'stałe' pewnie podłącze jakoś pod przyłącz pralki i w miarę potrzeb będę podpinał.
W związku z tym jeśli baniak mam już zalany od tygodnia kranowym zdrojem, to podmiany na czyste RO wystarczą do odpowiedniej redukcji parametrów?

Pewnie gdzieś w połowie grudnia będę szukał ryb, to zgłoszę się chętnie po coś ciekawego Wink A czy w swoich zbiornikach z barwniakami utrzymujecie jakieś ryby denne, coś w stylu ekipy sprzątającej? Bo w sumie rybny 'standard' tej przestrzeni opanowany jest przez gatunki z SA?

Pozdrawiam i dzieki za liczna, szybka i fachowa pomoc!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości