• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma nijsseni

#1
Taki mój nowy nabytek Smile przyjechały tydzień temu.
Ponoć straszne agresory, zobaczymy jak będzię.
Samiec:

   
Samica:
   
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Właśnie się zastanawiam nad tymi rybkami (lub panduro).
To sa dzikusy?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jedne z ładniejszych dla mnie apisto. I kiedyś im poświęce im zbiornik. Gdzie je trzymasz, w dużym, czy masz nowy baniak?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(20-10-2012, 14:36 PM)Pley napisał(a): To sa dzikusy?
Tak to dzikusy, wiadomo od kogo kupione Big Grin
(20-10-2012, 14:38 PM)Zimna Zośka napisał(a): Jedne z ładniejszych dla mnie apisto. I kiedyś im poświęce im zbiornik. Gdzie je trzymasz, w dużym, czy masz nowy baniak?
Wpuściłem je do dużego, podzieliły się z Tefe zbiornikiem na pół i raczej nie wchodzą sobie w droge ( poza paroma starciami na samym początku).
Samica od wczoraj siedzi na jajkach więc niedługo powinny być maluchy Big Grin

Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Co do jajek to chyba juz nikogo nie dziwi Tongue Ciekawe jak to będzie wyglądało jak wrócą akary. A wogóle wrócą?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(20-10-2012, 19:43 PM)Zimna Zośka napisał(a): A wogóle wrócą?
Sam jeszcze nie wiem, na pewno postawie jeszcze jeden zbiornik i wtedy zrobię roszady Wink
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Lightbulb 
Dwudniowe maluszki Big Grin
   
   
Nijsseni podobno są bardzo agresywne, niestety nie w tym przypadku gdyż A. Tefe zajmują już 2/3 zbiornika, a samiec nijsseni nie podejmuje walk, pomimo że pierwsze starcia wygrał.
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bardzo podobają mi się te rybki i zastanawiam się nad kupieniem 1 parki. Czy myślicie, że akwarium o wymiarach 50cm/30cm/30cm nie będzie za mały dla 1 parki? I czy one nadają się dla raczej początkującego akwarysty -byłoby to moje 1. akwarium i rybki, które miałbym tak "na poważnie". Bo wcześniej miałem parę mało wymagających gatunków pielęgniczek, ale były to raczej eksperymenty w akwarium ogólnym niż "świadoma hodowla".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie, 50x30x30 będzie zbyt małe dla A. nijsseni, zwłaszcza że jesteś początkujący. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
ja wrzuciłem taką parkę do 60x30x30 (opisałem w odzielnym wątku) i powiem szczerze to absolutne minimum. Na początku myślałem, żeby dodać jeszcze jedną samiczkę, ale jak teraz samiczka pływa z małymi, to nie wyobrażam sobie co by było, gdyby samice były dwie.
Na szczęście pod koniec tygodnia przechodzę na większy baniak 80x40, wtedy będzie miejsce na rybki towarzyszące. Mam nadzieję, że uda mi się młode jakoś bezbolesnie przenieść.
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości