• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [200l] Ameryka Pd

#21
(29-10-2012, 14:43 PM)Daiw napisał(a): Christo ale to akwarium nie ma byc akwarium biotopowym, Ameryka Pd napisalem glownie w odniesieniu do obsady. O ile sie nie myle to nurzaniec nie jest roslina tylko azjatycka np: nurzaniec olbrzymi jest z ameryki. W akwarium mam przewage zwartek poniewaz sa one mniej wymagajace niz zabienice. Jednak mimo wszystko powoli bede podazal w strone roslinnosci amerykanskiej. Nie ma takiej opcji zeby isc w strone akwarium azjatyckiego, skalary sa to ryby ktore musza byc w tym akwarium obowiazkowo.
Mam nadzieje ze atak zimy sie wycofa. Wedlog prognoz pogody ma trwac do srody. Jesli sie pogoda poprawi to wybiore sie na poszukiwanie korzeni. Ostatnio sie dowiedzialem ze niedaleko mnie jest torfowisko wiec napewno sie tam wybiore.
Jesli uwazasz ze rosliny az tak nie pasuja to moze doradzisz jakies biotopowe ktore beda rosly przy oswietleniu 2x30w bez nawozenia(tylko kulki JBL)

Ok. Nurzaniec olbrzymi pochodzi z Filipin, ale mniejsza... chodziło mi oto, że miałeś początkowy dobry pomysł (trawa jaka by i skąd nie była plus żabienice)
potem dodając rośliny azjatyckie zrobiłeś jak ktoś napisał chaos, poza tym sadząc kazdą w innym miejscu w równych odstępach wygląda to jak jakaś galeria

nurzaniec i żabienice blehera (lub inne wysokie) to chyba 2 gatunki najlepiej pasujące aranżacyjnie do skalarów i tę strone powinieneś podążać. u mnie rośną bez problemów przy zwykłej żarówce energooszczędnej Kaufland Classic 23W, bez nawozów. Nie znam się na uprawie roślin więc nie doradzę.

pozdrawiam
Christo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Dzieki za rady, roslinki juz nie sa w rownych odstepach na 3 planie tylko posadzone obok siebie(mniejsze przed wiekszymi). Postaram sie jeszcze zakupic jakies zabienice i zastapic nimi zwartki, ale ta najwieksza aponogetifolie chyba zostawie poniewaz bardzo mi sie podoba i chyba pasuje na trzeci plan w rogu.
Pozdrawiam Dawid
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Przepraszam za post pod postem ale chce pokazac drobne zmiany i oczywiscie licze na rady innych użytkowników.

Rosliny po prawej stronie przesadzilem blizej siebie. I jest chyba troche lepiej jednak nie wiem czy dokladnie o to chodzilo.

Wieksze zmiany dopiero planuje. W weekend mam zamiar jechac nad rzeke i mam nadzieje ze znajde jakies korzenie Smile.
Planuje tez dodac do akwarium galazki wierzby mandzurskiej.
Jutro pojade do jednego sklepu zoologicznego gdzie sa ladne skalary(sa podobno nawet manacapuru) i obczaje co i jak. Niestety we wszystkich zoologach jakich bylem do tej pory sa tylko srebrne albo czarne Sad



Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Gałęzie wierzby to fajny pomysł. A ten korzeń, który masz, to mam dla Ciebie mały pomysł. Wyjmij go z wody i spróbuj nożem czy czymś innym jakoś poszarpać końcówki, żeby nie były takie prosto ucięte jak teraz. Spróbuj nadać mu wygląd jakby były połamane a nie ucięte równo piłą. Korzeń ma jakiś potencjał ale nie z takimi równo "ukrojonymi" końcówkami Wink No i ściągnij ten kamol z czubka bo on wcale nie maskuje.

Jak dla mnie ogólny zarys i obsadzenie akwa jest poprawny, mógłbyś kiedyś dodać na dno jakieś liście, szyszki i patyczki. Możesz też pokombinować z tłem. Przykładowo zmienić je na brązowo-piaskowy papier i go pognieść i zawiesić taki pognieciony za baniakiem. Da to fajny przestrzenny efekt. Ewentualnie spróbuj pognieść to tło, które już masz i zobacz czy podoba Ci się takie rozwiązanie Smile
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Zmiany jak najbardziej na plus Wink Ja bym jeszcze to małe microsorium (?) co rośnie z przodu gdzieś przeniósł na korzeń.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Wieksze zmiany dopiero zajda. Dwa korzenie oraz galazki wierzby juz sie mocza.
Nad tym pogniecionym tlem musze sie jeszcze zastanowic jak wnetrze akwarium bedzie ok to pomysle nad innym tlem.
Z syfku raczej zrezygnuje z powodu zbrojnikow, gdyby doszly liscie i samcowi zachcialoby sie kopac to w akwarium bylby niezly sajgon.
Pod koniec przyszlego tygodnia zapodam fotki nowego wygladu akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(04-11-2012, 19:45 PM)Daiw napisał(a): Z syfku raczej zrezygnuje z powodu zbrojnikow, gdyby doszly liscie i samcowi zachcialoby sie kopac to w akwarium bylby niezly sajgon.

Napisz jakie masz zbrojniki, nie wszystkie robią "sajgon". U mnie chateostoma najbardziej rozrabia w tym względzie.
Odnośnie obsady jest O.K. Tylko pamiętaj aby skalary dać na kwarantannę i odrobaczenie (nicienie).
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Mam zbrojniki niebieskie, ale samiec robi straszna zadyme, rosliny bez dobrze rozwinietego systemu korzeniowego sa odrazu powyrywane, kokosy poustawiał po swojemu, w niektórych miejscach dokopal sie do samego dna akwarium, wiec gdyby byl syfek na dnie to woda bylaby caly czas metna.
Z ta kwarantanna skalarow moze byc problem poniewaz drugie akwarium ktore mam przeszlo wlasnie zmiane aranzu na tanganike, mieszkancow jeszcze nie ma ale parametry wody napewno sie nie nadaja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(04-11-2012, 20:21 PM)Daiw napisał(a): Mam zbrojniki niebieskie,
Z ta kwarantanna skalarow moze byc problem
Jak tzw niebieskie to nie ma raczej problemu. Chodziło mi raczej o b.delikatne zbrojniki. Tu: nawet nicienie nie stanowią problemu....

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A to skalary nie są czasem rezerwuarem wiciowców(jak wszystkie ryby mięsożerne)? Wink No i sama sensowność takiego zabiegu(wybicie naturalnej flory jelit wspomagającej trawienie oraz zwiększającej odporność organizmu) jest wątpliwa nawet w przypadku ryb z odłowu. Odrobaczanie powinno stosować się jedynie w wypadku stwierdzenia zarażenia tasiemcami czy nicieniami, w innych przypadkach tylko niepotrzebnie bombardujemy ryby chemią.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości