• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Lethrinops sp. "red cap"

#1
Lethrinops sp. "red cap" - naturalnym biotopowym srodowiskiem tych ryb nalezacych do grupy Haplochromis to srodowisko na granicy dna skalistego i piaszczystego.Naturalne pozywienie to bezkregowce znajdowane w piaszczystym dnie jeziora.Te zachowania widzimy rowniez w akwariach gdze wiekszosc czasu spedzaja na dnie zbiornika przesiewjac skrzelami piasek szukajac pozywienia.Tak wiec jest to "miesozerca" wymagajacym najwyzszej jakosci pokarmow.
Bardzo lagodny charakter tych ryb wymusza trzymanie ich w osobnych zbiornikach lub z rybami o podobnej diecie i charakterze.W przeciwnym wypadku moga byc latwo zdominowane przez "mocniejsze" ryby o wiekszym temperamencie.
Zrodla podaja ze dobrze czuja sie w warunkach gdzie woda ma temp.25-27 ,pH 7.8-8, piaszczyste dno z dodatkami drobnych kamyczkow, duza ilosc grot by czuly sie bezpiecznie.Rozmiary to okolo 11 cm.Ja mialem ryby wielkosci XL gdzie samiec mial rozmiary 16-17 cm i w czasie tarla nie dawal sobie "w kasze dmuchac" potrafil sie postawic kazdej rybie i byl dosyc agresywny.
Piekna majestatyczna ryba ,w moim odczuciu dosyc trudna w hodowli , bardzo wrazliwa pod wzgledem zywieniowym jak i srodowiska jakie tej rybie stworzymy.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jacku, jak zwykle nieustannie rozbudzasz we mnie chec zalozenia zbiornika z ciekawszymi przedstawicielami Malawii. Kurcze, powoli zdaje sobie sprawe ze dawne trzymanie pyszczakow nie zamknelo mojego rozdzialu w tym zakresie biotopowym. Przepiekne ryby, doslownie juz widze( popraw mnie jak sie myle) jak plywaja w zbiorniku z dobrana grupa Aulonocara. Jakie akwarium sugerowal bys dla grupy ( tu tez mnie popraw jakbym sie zagalopowal Smile)wyzej wymienionych 2+8( 10samiczek) + 1+4-5Aulonocara ?
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Lagodne,podkreslam to wyraznie lagodne ... Auloncary to dobre towarzystwo dla tych ryb .Im wieksza grupka Lethrinops sp. "red cap" tym lepsze ich samopoczucie , wzrasta pewnosc siebie i jest szansa ze ujawnia pelna game zachpowan. Zbiornik oczywiscie jak najwiekszy u mnie plywaly w 720l zbiorniku.
Jezeli beda zdominowane to beda tylko apatycznie chowac sie po katach .. Szkoda meczyc ryby w takich warunkach po prostu nie przezyja zbyt dlugo takiego stresu .
Widzialem wiele zbiornikow z Lethrinopsami jako akwaria jednogatunkowe to jest takie moje ciche marzenie ..naprawde bajka i nie jest nudno..Jezeli ktos ma warunki do trzymania tych ryb w duzym osobnym zbiorniku to goraco polecam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Już to na pewno gdzieś pisałem - Geophagus sp. Red Head Tapajos w wersji Malawi ;-) Bardzo ładne, pokazują że na szczęście nie wszystkie ryby z tego jeziora "mogą być w dowolnym kolorze jeśli tylko jest to niebieski bądź żółty".
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(20-07-2012, 18:24 PM)piotrK napisał(a): Już to na pewno gdzieś pisałem - Geophagus sp. Red Head Tapajos w wersji Malawi ;-) Bardzo ładne, pokazują że na szczęście nie wszystkie ryby z tego jeziora "mogą być w dowolnym kolorze jeśli tylko jest to niebieski bądź żółty".
To samo pierwsze skojarzenie, Geophagus, a nawet ładniejsze Wink

Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Starsze zdjecia "Smutnego"....


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Lethrinops sp. "Red Cap" (Itungi) WF


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Kolejne zdjevie L.red cap


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Najnowsze zdjecie....


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Lethrinops sp. "red cap", Itungi


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości