• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [72][Ameryka Południowa] Troszkę zarośnięta Ameryka południowa

#21
Hej nie pisałam jakiś czas bo wyjechałam na działkę w tym czasie akwarium sobie stało o dojrzewało dalej. Włożyłam korzeń i niestety zabarwił mi wodę więc mam herbatkę, dzisiaj zrobię podmianę. Atak glonów dalej jest tzn brązowy osad na piasku i doszły jeszcze jakieś zielone na szybach, roślinki rosną ładnie nawet bardzo. dostałam testy na wodę jak na razie paskowe i wyniki są następujące :
NO3- wychodzi 10mg/l
NO2- 0
GH- >14
Kh-10
ph-7,6
Cl2- 0
Woda do podmiany jeszcze nie kupna tylko po odstaniu. W tej wodzie też zmierzyłam parametry i są bardzo podobne.
Moje pytanie co jest źle ?? i jak to zmienić, wiem że ph za wysokie ale to będę zmieniła już wodą destylowaną.
I co z tymi glonami ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Woda twarda, do biotopu daleko. Podmiany wskazane na wodę RO. Brązowy nalot to zapewne okrzemki, poczytaj o nich. Ja nie miałem nigdy z nimi problemów. Glony na szybach się czyści Wink . Ja się cieszę jak korzeń barwi wodę, w BW trudniej o glony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
tak wiem wiem że woda twarda ale już znalazłam wodę destylowaną w markecie 5L za 3,60zł więc w najbliższych dniach zakupię. A co z resztą parametrów bo nie ukrywam ze w tej kwestii jestem zielona tzn chodzi mi o to kh i gh?? bo azotany i azotyny chyba mam ok ?? co do koloru wody to już się przyzwyczaiłam troszkę do tego żółtego koloru Smile w sumie jak moja ulubiona herbatka zielonaBig Grin. Glony z szyb wyczyściłam dzisiaj a o okrzemkach jak czytałam to radzą się nie martwić bo jak zbiornik się ustabilizuje to same znikną, i że są pokarmem lubianym przez otoski, więc jak już wprowadzę obsadę to myślę że będzie ok. Co do podmian wody to mam mieszać tą destylowaną z kranówką ( nie mam chloru w kranówce to znaczy że mogę lać bezpośrednio z kranu czy musi swoje odstać??) i jak będą ok parametry to dolać do baniaczka?? czy mam lać samą destylowaną ?? I jeszcze pytanie odnośnie obsady tzn chodzi mi konkretnie o kolejność przypominam że planowana obsada to : Bystrzyk karlik (na tą ławicę się zdecydowałam mam nadzieję że dostanę go w Łodzi), parka ramirezek, otoski przyujściowe, kiryski malutkie (jak znajdę) lub kiryski karliki i właśnie nie wiem czy mam wszystko kupić na raz czy lepiej zacząć np od dennych później ramirezki i ławica czy jak ?? Trzecie pytanie jest następujące co do pielęgniczek ramireza chodzi mi konkretnie o dobranie parki czytałam ze są 2 sposoby: 1 to kupić samca i samicę i wierzyć że się uda i się dopasują do siebie a 2 polegał na tym ze kupuje się około 5/6 sztuk czeka aż się dobiorą same w pary jedną parkę zostawić a resztę oddać, i tu bym miała problem bo po rybki najprawdopodobniej pojadę na giełdę i mam wrażenie że opcja oddania rybek pewnie nie będzie wchodziła w grę. Więc czy łączenie na "siłę" może się np nie udać ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Co do destylowanej z marketu, to prędzej zbankrutujesz niż zjedziesz z parametrami Wink
Proponuję zainwestować te 150zł w filtr RO, szybko się zwróci, wtedy zjedziesz z twardościami(kH, gH) no i częściowo z pH. Proponuję podmieniać stopniowo czyli na początek 4:1 kranovit:RO i później co podmianę zwiększać do 100% RO.

Jeżeli nie masz ryb, a nie czytałem całości wątku dlatego tak piszę to możesz zrobić większą podmianę- 50% i od razu mieszać 1:1 kranovit:RO, w przypadku gdy masz ryby rób tak jak wyżej pisałem stopniowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Tak wiem filtr RO zakupię ale dopiero jakoś w listopadzie może w październiku, póki co muszę się przemęczyć na wodzie kupnej ( ta kupna destylowana czymś się różni od RO ?? ) tak myślałam żeby tygodniowo podmieniać 20L: 15 L destylowanej i 5 kranowej??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(09-07-2012, 19:03 PM)sol88 napisał(a): ( ta kupna destylowana czymś się różni od RO ?? )

Tak metodą filtracji, oczyszczania. Ale na potrzeby akwarystyki chyba nie ma różnicy. Czasem spotyka się ją jako demineralizowaną.

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Podmieniaj na tą z marketu. Musi pisać, że nadaje się do akwarium. Taka woda powinna mieć zerowe twardości, zatem zbijesz je stopniowo. Skoro nie ma ryb to podmień na czystą z marketu. Potem powoli schodzimy pół na pół z kranem. Czyli ryby za 2 dobre 10 dni. Ja jestem za stopniową obsadą. Najpierw ławica i co tydzień dokładaj kolejne ryby - pamiętaj o aklimatyzacji! Kupowałem dla znajomych te pielęgniczki zawsze parami ze sklepu i nigdy nie było problemu. Patrzyłem która para trzyma się razem i sam łapałem Big Grin bo obsługa sobie nie radzi Tongue Na giełdzie może być problem, zatem polecam te rybki kupić w sklepie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Haha posiedziałam troszkę w necie i poszukałam i znalazłam hurtownię wody demineralizowanej w Łodzi zadzwoniłam zapytałam i za 30L płacę 9 zł Smile + jednorazowo za baniak 30L a później na zasadzie podmiany oddaje ten dostaję nowy pełny za 9złSmile z dostawą gratis bo mają jakiegoś dużego odbiorcę niedaleko mojego miejsca zamieszkania więc mi na zasadzie podrzucenia dostarczą Smile do końca tygodnia mam ją dostać więc od razu zacznę podmiany i podam wyniki testówWink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
No to Ci się rzeczywiście dobrze trafiło
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Troszkę uaktualnię zdjęcie Smile. Ciągle czekam na nową wodę mam nadzieje że dzisiaj lub najpóźniej jutro przyjdzie bo chciałabym zacząć już zmianę parametrów. Byłam wczoraj w zoologu po nowe czarne tło i znalazłam w nim całą moją obsadę i już dosłownie doczekać się nie mogę Smile)
Ps: Bystrzyk karlik to to jest inna nazwa Bystrzyka poziomkowego ?? Bo łacińska nazwa to Hyphessobrycon amandae a ja pod tą nazwą w sklepie znalazłam bystrzyka poziomkowego ??
Myślałam jeszcze o tym żeby do Flory dodać Pistię ale nie wiem czy nie ograniczy za bardzo dopływu światła które na razie musi zostać niestety takie.
Widziałam też wczoraj piękne gupiki ( nie napiszę jaka odmiana ale miały jaskrawo żółtą barwę dawały wrażenie troszkę jak w ultrafiolecie) i tak pomyślałam czy do mojej obsady mogłabym dorzucić z 2/3 takie samczyki ?? czy to już będzie zupa rybna??


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości