• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ogrodniczo :)

#41
Bujna roślinność Big Grin Do czego ta oczyszczalnia i jak działa?
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Do szamba. Teraz już rozumiesz jak działa? Jak nie to google Big Grin Nazwę firmy masz na zdjęciu Wink Nie ma sensu więcej sadzić, bo tyle jest nawozu w wodzie, że na momencie to zarośnie. Na ta chwilę rośliny odchorowały wsadzenie i odbijają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Trochę filmików pooglądałem Smile Nawet fajna sprawa, do czego później wykorzystujesz tą wodę? Ile kosztuje założenie czegoś takiego?
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Produkuje tak nikłe ilości ścieków, że nie mam nadwyżki tej bogatej wody. Zatem parowniki są zalane betonem i woda jest w nich ciągle i rosną rośliny, żyją żaby.

Koszta, łatwo sprawdzić. Zależy od wariantu. Trochę kosztuje, ale wolę chleb z chrzanem jeść a zrobić coś porządnie, po za tym lubię chleb z chrzanem Big Grin i lubię rozsądna ekologię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
A jak są upały to ta woda musi bardzo parować, albo gdy już wszystka się oczyści i nie będzie to bujna roślinność padnie?
Te na filmach bardzo ładnie wyglądają, jak już twoja zarośnie to daj zdjęcie Wink

Patrzyłem na stronce 12 tys ale można jakieś dofinansowanie z gminy dostać.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Musi parować - po to właśnie jest tak zbudowana, aby woda odparowała i nie zajmowała miejsca w szambie. Bez obaw, jest automatyka, która przy moim długim wyjeździe podaje wodę z mojego ujęcia, także opcji wypchnięcia złożą oczyszczającego nie ma, zatem i rośliny nie uschną. Wrzucę, aby rozwiać Twoje wątpliwości jak tylko zarośnie.
Cena, no powiem że opcję bez elektrycznych szyb wybrałeś Wink ale faktycznie, dofinansowanie uzyskać można także na to.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Uznałem, że nie trzeba zakładać nowego tematu, ale warto Wam napisać, może kogoś zainteresuje. Chciałbym przedstawić Ogród Japoński we Wrocławiu. Kto widział ten wie że jest całkiem fajnie Wink Mam trochę zdjęć z zeszłego roku, wiele można znaleźć w necie jak kogoś coś zainteresuj to można obejrzeć.

Powstał w 1913 jednak mało przypominał prawdziwy ogród japoński. W latach 1996-1997 polscy i japońscy specjaliści nadali mu prawdziwy charakter zgodny ze stylem i filozofią japońską. Zapraszam wszystkich którzy go jeszcze nie widzieli do Wrocka, znajduje się on w pobliżu Hali 100-lecia i fontanny multimedialnej, za pergolą (zbliża się ZOOBOTANICA więc to dwa kroki Wink bilety tyle samo co za tramwaj: N 3zł, U 1,5zł ). Można też zrobić fajne zdjęcia.

Jednym z podstawowych elementów dekoracji są kamienne latarnie. Stanowią niezwykłą ozdobę. Dodatkowo pełniły one rolę oświetleniową prowadząc do pawilonu herbacianego. Nadaje się im również znaczenia symboliczne, tzn. dobrany kształt ustawia się w odpowiednim miejscu. Przykłady: Rokkaku-Yukimi- latarnia na 4 nogach o szerokim daszku, często znajduje się w pobliżu wody. Rankei- ustawia się ją na brzegu oczek wodnych, jej noga jest zakrzywiona i powoduje odbicie w wodzie. Sangatsu- często ustawiana przy wejściach. Kotoji- dzięki swoim podstawą łączy wodę z ziemią. Kasuga (na zdjęciu)- symbolizuję równowagę i harmonię, daszek w stylu pagody, na ściankach wyrzeźbione sarny, zawsze znajdują się w widocznym miejscu.
[Obrazek: SDC14167.JPG]

Kamienne wieże symbolizują buddyjskie świątynie. Stawiane w najwidoczniejszych miejscach. Mają nieparzystą liczbę daszków. Na zdjęciu SANJU NO TO, mała wieża ustawiona na stawowej wysepce.
[Obrazek: SDC14155.JPG]

Kamienne zbiorniki na wodę znajdują się przed świątyniami, by odwiedzający mógł się oczyści (obmyć ręce, usta). Woda powinna być dostarczana rurka bambusową, ale coś mi się zdaje że ten (TSUKUBAI) napełniany jest deszczówką.
[Obrazek: SDC14175.JPG]

YUMENDO BASHI- pawilon widokowy usytuowany na głównym moście drewnianym. Piękny widok.
[Obrazek: SDC14151.JPG]

Na pierwszym planie widać tzw. bonsai ogrodowy, z tyłu TAIKO BASHI- mocno wygięta kładka na kanałem wodnym. Dodatkowo na terenie ogrodu są ISHIBASHI czyli "kamienne mostki" pozwalające podejść bliżej do stawu lub przejść przez strumyczki.
[Obrazek: SDC14158.JPG]

Staw z kompozycją kamienną, która dominuje w ogrodach KARESANSUI (zen), składających się głównie ze skał i żwiru. Pływają lilie.
[Obrazek: SDC14164.JPG]

[Obrazek: SDC14161.JPG]

[Obrazek: SDC14168.JPG]

[Obrazek: SDC14160.JPG]

Do stawu wpływają dwie kaskady OTOKO−DAKI, "męska" rozpoczynająca się silnie płynącym wodospadem oraz ONNA-DAKI, delikatniejsza kaskada "żeńska".

[Obrazek: SDC14170.JPG]

[Obrazek: SDC14150.JPG]

W ogrodzie znajdują się w większości rośliny azjatyckie. Ich odpowiednie zasadzenie zgodnie z położeniem i kierunkami świata też nie jest obojętne. Mi najbardziej podobają się czerwone klony japońskie Wink

[Obrazek: SDC14153.JPG]

[Obrazek: SDC14154.JPG]

Liliowiec
[Obrazek: SDC14173.JPG]

Hortensja
[Obrazek: SDC14169.JPG]

Uformowany bukszpan
[Obrazek: SDC14159.JPG]

Mam nadzieję że się nie zanudziliście Cool Oczywiście ja tego wszystkiego nie wiem, nie znam nazw japońskich oraz filozofii ogrodów, ale trochę się tym interesuję Wink

Album

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Słyszałem o nich, ale relacja pokazuje, że trzeba się wybrać, właśnie przy okazji Zoobotaniki Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Bardzo lubię to miejsce. Jak tylko jestem we Wrocławiu to staram się tam zajrzeć. No i te ogromne Koi...
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
(26-06-2012, 23:03 PM)Killifish napisał(a): W oczyszczalni zawitały roślinki
Mam pytanie odnośnie wypełnienia -czy to keramzyt? (jest lekki i wypływa, u siebie przygniotłem go warstwą żwiru i zastosowałem okresowy obieg wody (rura odsączająca na dnie keramzytu->odstojnik z pompą->kaskada do oczka->na wierzch żwirku) i po ok.10latach nadal jest O.K.

A ciekawe jak będą się sprawować te dwie pompy przy dłuższych mrozach, zwłaszcza ten mamut wystajacy?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości