• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [525] Jaskiniowe BW 150x50x70

#1
[Obrazek: BW525_2-1024x594.jpg]

Baniak ten stanął u mnie jakoś na przełomie października/listopada zaraz na początku mojej "jesiennej fazy" baniakowej ...
Zbiornik 150x50x70 (szyba 10mm), docelowo miał zostać domem dla Altumów które ... miałem, ale niestety przez totalną moją głupotę, zasnęły w baniaku Sad

Obecnie zbiornik zamieszkują: 
Apistogramma elizabethae 3m +2f, Corydoras schwartzi ok. 20szt, Hyphessobrycon bentosi ok. 15szt, L134 - jeden osobnik (niebawem mają przybyć kolejne)

Od jakiegoś czasu staram się pozyskać jakieś małe stadko altumów wf, ale coś to idzie pod górę ... i zacząłem się zastanawiać czy zamiast altumów nie dobrać jakichś innych pielęgnic które zajęłyby środkową i górną część baniak. 
Staram się utrzymywać pH 5.8-6.0, twardość 25-30ppm
Możecie coś polecić "ciekawego" ?
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

[-] Post AquaDreams otrzymał 2 Lubię to od:
  • piotrK, stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ładna aranżacja z tymi wiszącymi wyspami zieleni.

Może któryś gatunek Mesonauta?
A jeśli drugi gatunek kąsaczy, to może hokejówki? Pływałyby w górnej części akwarium.
[-] Post mimo12 otrzymał 2 Lubię to od:
  • AquaDreams, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No właśnie wczoraj gdzieś tam w innym wątki mignęły mi Mesonauta insignis ... Przyznam się, jestem zielony w tego typu rybach, zawsze jakoś były daleko ode mnie, a tu zonk, Zaintrygowały mnie te fisze i zacząłem "studiować" temat. 
Wczoraj zrobiłem wycieczkę do stołecznego Diskus Zoo co by rozeznać temat ... cienko, nawet bardzo Wink

Hokejówki chyba raczej odpadają z racji otwartego zbiornika. Chodzi mi po głowie zrobienie jeszcze części nadwodnej z omszanymi korzeniami, może jakieś ciepłolubne rośliny etc. ale to za jakiś czas, obecnie nad zbiornikiem jest plantacja papryczek (ostrzejszych Wink )
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z góry taka porada, nie kupuj insignis bez zobaczenia zdjęć rodziców- po pierwsze insignis są najładniejszymi skośnymi więc hurtownie i sklepy lubią sobie tak nazwać wszelakie Mesonauta coby lepiej schodziły, a po drugie nie każda lokalizacja insignis jest ładnie ubarwiona jak te moje- u niektórych żółć ledwo widać.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: AquaDreams
#5
Hmm, jak już to chyba wolałbym z odłowu ...
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To zawczasu uprzedzam, że szanse na to, że dostaniesz żółte insignis kupując dzikie skośne podpisane jako Mesonauta insignis nie są zbyt wysokie Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(05-03-2023, 18:14 PM)Papja napisał(a): To zawczasu uprzedzam, że szanse na to, że dostaniesz żółte insignis kupując dzikie skośne podpisane jako Mesonauta insignis nie są zbyt wysokie Wink

Rozmnóż te co masz w końcu Blush
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(10-03-2023, 08:46 AM)dzikakuna napisał(a): Rozmnóż te co masz w końcu Blush

Ototototo [Obrazek: rotfl.gif] Jestem za ! Zatem ile trzeba czekać ? Wink
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No dobra ... to z dostępnością Altumów wf Atabapo  chyba ktoś mnie wpędził w maliny (to chyba nawet jeden z użytkowników tegoż forum... ), Mesonauta insignis które mi wpadły w oko, w powyższych wypowiedzi raczej jak z socjalizmem ... marneszanse Wink 

A gdybym tak A.elizabethae i C.schwartzi przeniósł do zbiornia innego, znacznie niższego, a w tym baniaku zrobiłbym bardziej przejrzystą wodę, dno mniej zagracone, więcej piachu, natomiast w górnej części więcej podwieszonych roślin typu microsorum, bolbitis, anubiasy, one zrobią cień niżej, woda miękka ale może nie aż tak jak teraz jest (35-45ppm)

Co zaproponujecie z obsady ciekawego w obserwacji ? Nigdy nie miałem żadnych ryb z S.A. poza apistogramma, altumy, dicrossus ...
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A może jakieś bardziej wymyślne azjatyckie ryby?
Jak kwaśna miękka woda, to może gurami czekoladowe i/lub samuraj, tylko w wiekszej liczbie? Do tego jakieś dzikie bojowniki i biotopowe ławicowe wedle gustu... to byłoby ciekawe akwarium a obecny aranż pasuje jak ulał (trzeba by może tylko więcej epifitów dać żeby jeszcze "zabudować" przestrzeń bliżej tafli).

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Labirynty Azji południowej...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: AquaDreams
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości