• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sajica +Meeka

#1
Witam. Dzisiaj wpuściłem do akwa z meekami  i nano sajki. Teraz się zastanawiam czy to był dobry pomysł. Głównie chodzi mi o to czy one mogą się wzajemnie krzyżować ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Generalnie jest to możliwe (widziałem już w sklepie krzyżówkę Meeki z zebrą), ale jak będą miały wybór to raczej zawsze będą wycierać się w obrębie swojego gatunku.
 
(28-12-2022, 22:37 PM)Skuggi77 napisał(a): nano sajki

Chyba masz na myśli Amatitlania sajica Big Grin Nano jak pewnie wiesz to zdrobnienie nazwy A. nanolutea.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: Skuggi77
#3
(03-01-2023, 10:41 AM)piotrK napisał(a): Generalnie jest to możliwe (widziałem już w sklepie krzyżówkę Meeki z zebrą), ale jak będą miały wybór to raczej zawsze będą wycierać się w obrębie swojego gatunku.
 
(28-12-2022, 22:37 PM)Skuggi77 napisał(a): nano sajki

Chyba masz na myśli Amatitlania sajica Big Grin Nano jak pewnie wiesz to zdrobnienie nazwy A. nanolutea.
Tak , wiem o poprawnym nazewnictwie. Może nie potrzebnie z góry założyłem że wszyscy będą wiedzieli o jakie ryby mi chodzi. Wcześniej w tym akwarium zamiast sajica była para HRP , ale toczyły wieczną wojnę z nano wiec postanowiłem zmienić je na sajica. Układ sił się zmienił chyba bo nano wyraźnie odżyły. Najciekawsze że po tak krótkim czasie sajica zabiera się za czyszczenie miejsca , samiec wyraźnie adoruje jedną z samic. Najciekawsze jest to że w obecnej chwili to najmniejsze ryby w akwarium i chyba nie mają zbyt wielkich szans na ewentualny odchów młodych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
@Skuggi77 Mój błąd, nie zrozumieliśmy się, a raczej ja źle przeczytałem. Teraz rozumiem, że masz tam 3 gatunki. Dalej jednak potwierdzam, że raczej nie powinno być problemów, dopóki ryby mają wybór, a nawet gdyby do jakiegoś miksu doszło, to w takiej obsadzie i tak nic się nie uchowa Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Powiem tak , generalnie to pływa tam obecnie nawet dwie pary meeki. Pozostałość po redukcji , było ich znacznie więcej. Dobrały się dwie pary i tak zostało. Bardzo ciekawa obserwacja jednego gatunku , nawet chyba bardziej niż kilku w jednym baniaku. Pomiędzy tą para są przepychanki ale krzywdy sobie nie robią. Tak mnie ciekawią że narazie nie myślę o dalszej redukcji. Zdaje sobie sprawę że jest przerybienie bo pływaja tam również mieczyki i molinezje , ale na razie tak musi być.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No tak, od zawsze mówię, że warto dać szansę jedogatunkowym akwariom dla Centralsów. W takich zbiornikach jest zwykle ciekawiej niż w standardowych układach po parce z kilku gatunków.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości