• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ,,Pokrywa" do ramiaka

#1
Planuję zalać mojego ramiaka. Problemem jest brak pokrywy. Marzy mi się część nadwodna ale z powodu obaw przed wyskakiwaniem ryb czy parowaniem muszę pomyśleć o przykryciu zbiornika. Jako oświetlenie planuje zastosować moduły led. Co mógłbym zastosować jako przykrycie zbiornika? Chciałbym żeby było to coś taniego, estetycznego i praktycznego:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Spienione PCV?

Ewentualnie jeśli nie przywiązujesz wagi do trwałości to z płyty meblowej. Mój tata lata temu miał takie coś, oczywiście szyby nakrywkowe obowiązkowe. Rozwiewając obawy o żywotność, to była liczona raczej w latach niż miesiącach
Funkcjonalność zachowana długo, gorzej z estetyką.
Kolejny pomysł to użyć sklejki i sumiennie zalakierować jakimś dobry specyfikiem, może jachtowym? Tylko tu już kompletnie nie wiem jak koszty wychodzą, a dodatkowo sporo pracy (ciekawe jak z rozkrojem czy ktoś to robi w przystępnych pieniądzach) i niekoniecznie szybko to wyjdzie.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jaki efekt chcesz uzyskać? jaką funkcje ma spełniać ta pokrywa ? Bo moze wystarczy zmajstrować coś z poliwęglanu, pleksi lub spienionego pcv. Oswietlenie ma być nad czy w pokrywie ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeszcze nie wiem ale może być nad lub pod pokrywą. Chcę coś w miarę estetycznego i taniego. O funkcji pokrywy wspominałem wyżej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości