• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jakimi rybami zastąpić Pterophyllum?

#1
Witam, mam dylemat, jak w temacie.  Nie wiem, co z tymi rybami jest nie tak, ale w sumie mam ich 9 szt., w tym jedna dobrana para, która wyciera się taśmowo a wtedy reszta jak naklejki przyklejone do szyby non stop w jednym miejscu. Właściwie to te pozostałe zajmują obszar 30x30x30cm.... 
Parametry wody są ok.
W zbiorniku mam też 15 Guianacara owroewefi, gdzie 2-3  pary wycierają się naprzemiennie i nic złego się nie dzieje, reszta ryb pływa po całym zbiorniku Dno wygląda jak budowa osiedla,  non stop wykopy, wykopy, wykopySmile Jest zawodowo
70 szt Hyphessobrycon anisitsi- tu jest szaleństwo- te ryby non stop trzymają ławicę a przepłynięcie zbiornika w te i z powrotem  zajmuje im jedną tysięczna sekundy Smile Mistrzostwo świata
Teraz pytanie z tematu, czym zastąpić te nieszczęsne Pterophyllum, żeby było to nadal akwarium środowiskowe SA, żeby reszta ryb czuła się nadal dobrze? Oczywiście musza to być ryby zajmujące środkową część zbiornika 
Wym 250x60x 80h
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witaj. 
Zostawić tylko jedną  dobraną parę i niczego nie zmieniać ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(04-10-2022, 16:36 PM)Arlekin napisał(a): Witaj. 
Zostawić tylko jedną  dobraną parę i niczego nie zmieniać ?

To będzie nudno. Nie wiem, czy nie bardziej nudno, niż jest teraz.  Żagle wypadają, to już postanowione.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak nie żaglowce to może skośnopręgie?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(04-10-2022, 19:16 PM)piotrK napisał(a): Jak nie żaglowce to może skośnopręgie?

Tak mi trochę siedzą z tyłu głowy. Zastanawiam się tylko, ile? 12? I chyba insignis jest najciekawiej ubarwiona?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mnie tam się wszystkie podobają, byleby nie były spasione, bo wtedy są paskudne Smile Nie wiem jak z dostępnością M. insignis, ale jak trafisz to na pewno warto. Baniak spory i jak rozumiem wysoki, więc 12 na spokojnie, zwłaszcza jeśli będą młode.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(04-10-2022, 19:16 PM)piotrK napisał(a): Jak nie żaglowce to może skośnopręgie?

Też o nich pomyślałem, tylko przy gujankach będzie musiał uważać żeby ich nie utuczyć. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(04-10-2022, 21:16 PM)Ruki napisał(a):
(04-10-2022, 19:16 PM)piotrK napisał(a): Jak nie żaglowce to może skośnopręgie?

Też o nich pomyślałem, tylko przy gujankach będzie musiał uważać żeby ich nie utuczyć. Big Grin

To prawda. Gujanki produkują młode, które są zjadane obecnie przez neony a te ostatnie przez gujanki. Ale już długo taki cykl nie potrwa, bo neonów zostało mniej, niż 20? Co prawda gujanki nie mają sylwetek fit z nadmiaru karmy, ale i tak jest zdecydowanie lepiej niz jakiś czas temu. Robale są teraz 2 razy w tygodniu a reszta dni to mieszana dieta sucha, której połowę stanowią pokarmy roślinne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja się tylko obawiam, że to będzie zamiana typu, zamienił stryjek siekierkę na…… skośnopregie.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(04-10-2022, 22:01 PM)Zimna Zośka napisał(a): Ja się tylko obawiam, że to będzie zamiana typu, zamienił stryjek siekierkę na…… skośnopregie.

Też tak uważam. Mesonauty będą zachowywać się podobnie. Poza tym będziesz miał w akwarium dwa gatunki "żółtych ryb z czarnym paskiem" i wtedy to dopiero będzie nudno ;P
Rozważ jeszcze raz zostawienie dobranej pary skalarów. Jeśli będzie "pusto" na górze, wpuść pstrążenice lub wyrośnięte hokejówki.
Jest jeszcze opcja żeby nic nie dokładać z rozpraszaczy bo masz sporo zwinników. Do pozostawienia pary skalarów gorąco Cie namawiam.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości