• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowy gatunek akary z Surinamu - Aequidens paloemeuensis

#1
Information 
Oliver Lucanus przedstawia nowy gatunek z rodzaju Aequidens, A. paloemeuensis. Wyjątkowo kolorowe jak na Aequidens, przez rysunek na policzkach przypominają trochę jakieś Bujurquina.

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 2 Lubię to od:
  • Darek, mimo12
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ciekawie ubarwione ryby. Próbuję szybko wypowiedzieć nazwę gatunkową i idzie język połamać. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
@mimo12  Faktycznie ubarwieniem wyróżniają się w swoim rodzaju, ciekawe czy na stałe trafią do akwarystyki (w ogóle jestem ciekaw czy Bujurquina oenolaemus, na którą był dawno chwilowy szał jest jeszcze gdziekolwiek w EU dostępna). A co do wymowy spróbuj: [pale-mełensis] - fakt że i Oliver ma pewien problem z tą nazwą Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ładna akara, ciekaw jestem ubarwienia w okresie tarła i opieki nad młodymi. Dla mnie na tym filmie ważniejsze są Guianacara sphenozona, które nie są czerwone. Pierwszy raz się z tym spotkam po rewizji gatunków kilka lat temu.

@piotrK Bujurquina oenolaemus mają się dobrze w Niemczech. Można je dostać bez problemu.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

[-] Post Zimna Zośka otrzymał 3 Lubię to od:
  • piotrK, Ruki, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Myślę, że w czerwcu będe miał te ryby  z Surinamu ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
[-] Post arsik otrzymał 2 Lubię to od:
  • piotrK, sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam,
Trochę czasu minęło zanim udało mi się sprowadzić te rybcie, ale mam. Wczoraj odebrałem na lotnisku dostawę z Surinamu.
Ryby w dwóch rozmiarach 7-9cm i 10-13cm.

Zdecydowanych zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
[-] Post arsik otrzymał 2 Lubię to od:
  • darianus, galimedes
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(14-02-2023, 12:33 PM)arsik napisał(a): Witam,
Trochę czasu minęło zanim udało mi się sprowadzić te rybcie, ale mam. Wczoraj odebrałem na lotnisku dostawę z Surinamu.
Ryby w dwóch rozmiarach 7-9cm i 10-13cm.

Zdecydowanych zapraszam do kontaktu.

Z czystej ciekawości, jaka cena?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Kiedy będzie Kolumbia?:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nowości w moim akwarium. Świeża dostawa od Arsika. Słabe zdjęcia na razie są bardzo płochliwe.
   
   
   
   
   
[-] Post klawisz otrzymał 14 Lubię to od:
  • adams2121, arsik, darianus, dzikakuna, Martinezio, mimo12, Papja, piotrK, Ruki, sensej, stefan212020, wet-aqua, Zimna Zośka, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ładne są , byłem u Artura i widziałem na zywo..Smile Gratuluje nabywcą Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 1 polubień od:
  • arsik
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości