• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Azja 170L

#1
Hejka.
Szkło popełniłem.
Wymiary 163x31x35h
Zalane 2/3
Woda RO 100%
Piasek drobny, pod nim torf.
Sitowie i po prawej stronie Ophiopogon
Do tego liście buku i suche trzciny.
Filtracja: Filtr gąbkowe, duża gąbka na głowicy Aquael pat mini. Gąbka z głowicą jest z lewej strony zbiornika, pod podłożem idzie wąż i wylot z deszczownicy po prawej stronie. Tym sposobem mam przepływ w jednym kierunku.
Zbiornik na razie dojrzewa.
Domek dla Sphaerichtys selatanensis.
Co myślicie?
Akwarystyka lekarstwem na stres :-)

   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 12 Lubię to od:
  • Darek, dzikakuna, Goran, LukaszW85, macioch, michal_kov, mimo12, Papja, Qbek, wet-aqua, Zimna Zośka, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Super aranż, coraz bardziej tęsknie za Azją z czarnymi wodami. Wrzucaj fotki co jakiś czas jak się zbiornik będzie zmieniał.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

[-] Post Zimna Zośka otrzymał 1 polubień od:
  • Sloma
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zbiornik piękny. Nie ukrywam również, że mi coraz bardziej podoba się Azja:-)
[-] Post schmeichel otrzymał 1 polubień od:
  • Sloma
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ciekawie się zapowiada. Rośliny dadzą radę? Trzymałeś je już tak wcześniej?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
O takie baniaki walczyłem
[-] Post macioch otrzymał 1 polubień od:
  • Sloma
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(12-02-2022, 19:40 PM)dzikakuna napisał(a): Ciekawie się zapowiada. Rośliny dadzą radę? Trzymałeś je już tak wcześniej?
Chodzi o sitowie czy o kryptokorynę w czarnych wodach? Sitowie jest z natury i jest ryzyko że się nie przyjmie. Może większe szanse jakby późną wiosną się przesadzało. No i teraz ma torf pod piachem. Kiedyś wzięte w marcu i sadzone do piasku nie daly rady. Jak padną to spróbuję z hodowlanymi.
Kryptokoryna powinna dać radę przy czarnych wodach. Na razie świecę żeby rośliny ruszyły ale nie grzeję. Jak ruszą to włączę grzałki. Docelowo 28-30 stopni. Problem z parowaniem będzie ale jak rośliny ruszą to nadbuduje górę szkłem ala paludarium.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witaj. Jak tylko zobaczyłem akwarium pomyślałem, że ja bym wpuścił do niego gurami czekoladowe. Czytam uważnie i widzę, że planujesz dokładnie  Sphaerichthys selatanensis  [Obrazek: haha.gif] 
Dasz radę mieć pH 4 - 5?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Cześć, ładnie to wygląda ..Smile Ja bym tam wpuscił stadko Gurami marmurkowych ..Smile 
Daj może jakieś czarne tło za akwa wystarczy kawałek czarnej okleiny wsuniętej za akwa - będzie się lepiej prezentowało...
Zobacz roślinkę : Ponikło słodkie  - do kupienia w bulwach ale surowych - bo są też w zalewie w puszce..Smile  , powinna się przyjąć w akwa ale najpierw trzeba ukorzenić bulwy ( podobnie jak fasolę, siatka i do słoika)
Pochodzi z azji więc biotopowo ..Smile Ja będę ją kupował i spróbuję ..Smile
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(14-02-2022, 22:50 PM)Arlekin napisał(a): Witaj. Jak tylko zobaczyłem akwarium pomyślałem, że ja bym wpuścił do niego gurami czekoladowe. Czytam uważnie i widzę, że planujesz dokładnie  Sphaerichthys selatanensis  [Obrazek: haha.gif] 
Dasz radę mieć pH 4 - 5?

Widac zbiornik typowy pod labirynty. Super że się podoba. Na razie zbiornik się dojrzewa, minie jeszcze trochę zanim wpuszczę ryby. Pomimo że RO samo to pH wysokie ok. 7,4. Pewnie piasek podbija. jakieś pleśnie wychodzą ale to minie. Wówczas kilka podmian typową torfianką i mam nadzieję zejdę do ok. 5-4.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(17-02-2022, 20:05 PM)galimedes napisał(a): Cześć, ładnie to wygląda ..Smile Ja bym tam wpuscił stadko Gurami marmurkowych ..Smile 
Daj może jakieś czarne tło za akwa wystarczy kawałek czarnej okleiny wsuniętej za akwa - będzie się lepiej prezentowało...
Zobacz roślinkę : Ponikło słodkie  - do kupienia w bulwach ale surowych - bo są też w zalewie w puszce..Smile  , powinna się przyjąć w akwa ale najpierw trzeba ukorzenić bulwy ( podobnie jak fasolę, siatka i do słoika)
Pochodzi z azji więc biotopowo ..Smile Ja będę ją kupował i spróbuję ..Smile
Pozdrawiam!

Super że się podoba.
Dzięki wielkie za ponikło, już kupione i zobaczymy co i jak. Właśnie jak będzie jeszcze ciemniej to jasne tło mi się przyda żeby ryby widzieć ;-). Mam kilka zbiorników z czarnym tłem i na razie starczy.
Marmurkowe mam w salonowym i na razie starczy. Tu będą piękne borneańskie...i może jakaś betta albo paroski jak coś rozmnożysz?
To do zobaczyska
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 1 polubień od:
  • galimedes
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości