• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 840 legiona

#1
Exclamation 
1. Litraż i wymiary akwarium: 200x70x60 czyli 840l
2. Oświetlenie: 3x 10w halogen ledowy
3. Filtracja: sump 120x50x40 napędzany pompa 6500l/h + falownik jebao 13000+ hydroponika 150x20x20 (podpięta pod pompe)
4. Inny sprzęt - brak
5. Parametry wody:
- pH 7 kh 3 gh 5 no3 15 no2 0
6. Użyte dekoracje: korzenie, kamienie, piasek kwarcowy
7. Obsada akwarium: 6x retroculus lapidifer, 5x l600, 15x zwinnik ogonopregi, 30x otoskow.
8. Rośliny: nie ma i nie będzie
9. Opis, przemyślenia, wnioski itd: Ma być minimalistycznie, nic nie dokładam, czekam aż Rybska podrosnąć żeby nacieszyć oczy tarlem Haha Fota przed zgaszeniem światła, pali się jedynie 1 halogen.        
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
[-] Post legion94 otrzymał 2 Lubię to od:
  • Bernard, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Na tym drugim zdjęciu nie ma jeszcze hydroponiki i szafki.. Wrzuciłem bo nie mam aktualnego a chciałem pokazać jak wygląda aranż. Zaktualizuje na dniach
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dorzuć im trochę żwiru różnej frakcji i kilka garści małych kamieni, pamiętam jak galimedes pisał, że wykorzystują to przy budowie "gniazda"
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To jeszcze młode Rybska mają ok 14cm więc peqnie przyjdzie mi czekać rok-dwa.. Zrobię na dniach aktualne zdjęcia, wrzuciłem im wczoraj 4kg żwiru, wystarczyło żeby zasypać środek Bezradny
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
@legion94 , tylną szybę malowałeś czy oklejałeś. Planujesz spoty powiesić jakoś czy zostają na szybie? Aranż surowy ale takie mi się podobają (dobrany pod ryby). Planujesz rzucić chwasty na taflę? Cały ja, masa pytań ale trzeba zbierać doświadczenia innych Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Szklarz mi okleil czarna folia, ja okleilem jeszcze bok od strony tv bo słońce +tv w nocy troche im przeszkadzały. Nie planuje nic dawać na tafle, gdyż jest spory prąd.. Raczej by się nic nie utrzymało + chce zeby mi rośliny w hydroponice ruszyły na dobre.. Halogenki zostają na szybie, podoba mi się tak Rotfl Wczoraj była próba dorzucenia drewna ale szybko wyjąłem, już nie ingeruje...
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Aktualne zdjecia.. Wiem że jakość nie rozpieszcza.                
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
[-] Post legion94 otrzymał 4 Lubię to od:
  • filas, kszyszek, michal_j, sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mam pytanie bo załamka.. Zamienilem falownik z 8000 na 13000 bo tamten nie dawał rady z syfem... Aranż jak sami widzicie jest skromny, praktycznie sam piach.
Mimo że dołożyłem 2x mocniejszy falownik to pompa 6500 i falownik 13000 nie daje rady zbierać sufi z korzeni... Może to kwestia ustawienia? Mam go w rogu lekko nad dnem przy kominie. Pompa nie zaciąga w komin...    
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zapewne kwestia ustawienia. Zamiast w stronę tafli wody po prostu ustaw tak, żeby woda kręciła się dookoła zbiornika. W najgorszym wypadku okruchy z korzeni zbiorą się po środku piasku i je sobie zbierzesz.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czyli dać go po drugiej stronie? Żeby dmuchał od lewej w stronę komina? Na samym dole?
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości