• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielegnicowate do akwarium 100l. (80x40x35)

#1
Witam,

szukam propozycji obsady do akwarium 100l - 80x40x35cm, które raczej byłoby ukierunkowane na jeden gatunek ryby - najlepiej południowoamerykańskiej. Nie chcę powszechnych ryb typu Barwniak czerwonobrzuchy, Pielęgniczka Ramireza czy Pielęgnica Zebra. Chciałem coś nieco rzadszego, ale nic wyszukanego, trudno dostępnego. Po głowie chodził mi np. jakiś harem Pielęgniczek np. Hongsloi albo Borelli, ale one potrzebują roślin, a do tych nie mam zbytnio ręki. Myślałem o parze jakiejś większej pielęgnicy kopiącej (piasek+korzenie jako dekoracja) np. Sajica, ale tutaj znowu problemem może okazać się przyciasne akwarium. Chciałbym taki gatunek, który też w miarę łatwo lubi się rozmnażać lub chociaż podchodzić do składania ikry. Jakieś propozycje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Apistogramma nie potrzebują żadnych roślin w akwarium. To dobre akwarium na harem 1+2 Apistogramma albo parkę akarek.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tylko 1+2 pielęgniczek? A czy nie zagrałoby gdyby zrobić 2 haremy A.borelli i zrobić z tego Black Water z większą ilością korzeni, kryjówek i liśćmi? Do tego grupka C.Sterbai i jakieś stadko kąsaczowatych?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Borelli to CW i jedne z mniejszych Apisto, więc nie wpisują się w pierwszy klucz. Tongue
Można próbować 2 samce, ale to nie musi idealnie działać. I nie da się określić, czy się podzielą po 1+2.
Borelli grupka, Sterby kilka sztuk i małe stadko kąsaczy i będzie git. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Poszedłbym w jakieś akary. U siebie mam Laetacary i jestem z nich bardzo zadowolony a u Papja pewnie za jakiś czas będą inne dostępne gatunki ciekawych akar.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Też serdecznie polecam do ozdobnego akwarium akarki, są znacznie bardziej widoczne no i łatwiejsze do utrzymania w dobrym zdrowiu (chyba, że porównujemy je do najłatwiejszych Apistogramma, typu kakadu czy borelli).
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pytanie jeszcze jaka woda w kranie i czy będzie preparowania specjalnie (RO etc). Bo jak oglądać ikrę i nieco bardziej złożone zachowania to u większości apisto bez tego będzie trudniej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Koncepcje mi się ciągle zmieniają i sam nie mogę się do końca zdecydować jak to akwarium chcę urządzić ;/. Dziś przeglądając Internet natknąłem się na "ciemny piasek granitowy" -> https://www.jbl.de/pl/produkty/detail/50...country=pl
Ktoś coś na jego temat? Nie jest zupełnie czarny, ale ciemniejszy niż taki normalny piach. Nadaje się takie coś dla pielęgnic(zek)/ kirysków?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(03-01-2022, 21:27 PM)mimic napisał(a): Koncepcje mi się ciągle zmieniają i sam nie mogę się do końca zdecydować jak to akwarium chcę urządzić ;/. Dziś przeglądając Internet natknąłem się na "ciemny piasek granitowy" -> https://www.jbl.de/pl/produkty/detail/50...country=pl
Ktoś coś na jego temat? Nie jest zupełnie czarny, ale ciemniejszy niż taki normalny piach. Nadaje się takie coś dla pielęgnic(zek)/ kirysków?
Producent podaje "Drobny piasek granitowy chroni wrażliwe wąsiki ryb żyjących przy dnie"
Jednak z reguły tego typu produkty to drobny grys o ostrzejszych krawędziach. Jeżeli tutaj to faktycznie piasek o owalnych ziarnach to fajna sprawa.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witam ponownie, przeglądałem dziś trochę info o pielęgnicach i moją uwagę przykuła Pielegnica z Guabo (Cryptoheros nanolutelus). Czy dla pary tych ryb akwarium jak w tytule byłoby wystarczające? Dodam, że byłby to jedyne ryby w akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości