• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaskinia AquaDreams

#1
Żona nazywa to komórką  [Obrazek: haha.gif]

   
   
   
   

Dla mnie to jest stricte jaskinia, oaza spokoju, gdzie mogę sobie spokojnie popracować zdalnie, posłuchać muzyki taką jaką chcę, no i oczywiście spokojnie pomoczyć się mogę wreszcie, gadając z Altumami Wink 

Za tymi drzwi po prawej stronie jest garaż, a w nim lodówka z zamrażarką, jest gdzie pomrozić pokarm i kostki lodu, co by złotawy płyn lepiej smakował ;P 
Na razie jest jeden baniak, ta kostka się nie liczy Smile i naprawdę nie śpieszy mi się do powiększenia ilości zbiorników, jak może niektórzy kojarzą swego czasu miałem ich sporo i na pewno nie ciągnie mnie już do tego. Mam jeszcze inne pasje Wink 
Przez jakiś czas nosiłem się z zamiarem zmiany tego zbiornika na dokładnie 2x większy czyli 140x100x75, ale póki co ... nie chce mi się Wink

Trochę mi zajęło czasu na przygotowanie tego pomieszczenia pod moje potrzeba 
   


Idę dalej aklimatyzować przybyszy Smile
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

[-] Post AquaDreams otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajny offishroom Smile Ale nie myśl, że damy Ci tu spokój - musisz postawić taki baniak, żeby wypełnić ten zaułek. Aktualny jest zdecydowanie za mały  [Obrazek: jumpyellow.gif]
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ładne! Ale baniak rzeczywiście za mały :-).
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wiedziałem, że mogę tu liczyć na głosy rozsądku Wink 
Na razie muszę się nasiedzieć przy tym co jest.
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(10-11-2021, 17:07 PM)AquaDreams napisał(a): Wiedziałem, że mogę tu liczyć na głosy rozsądku Wink 
Na razie muszę się nasiedzieć przy tym co jest.

e tam... chwila moment i dasz się przekonać Big Grin Na pewno będzie x100 lepiej!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kilka aspektów jest już przygotowanych pod większy litraż, np. 
- zbiórka wody (ok 300L) jest nad tym zbiornikiem na podwieszonym stelażu,
- na jednej ze ścian jest rura odprowadzająca do kanalizacji, aby była możliwa automatyczna podmiana wody 
- wykładzina kończy się dokładnie tam gdzie miałoby stanąć nowe akwa, niby pierdoleta ale to wszystko kosztuje czas i przygotowanie.

Sęk w tym, że pomieszczenie na wymiar 147x500 [cm], a ja chciałbym tam wjechać z baniakiem 140x100x75, wówczas mam naprawdę mało miejsca na ew. jakieś prace montażowe, elektrykę, sterowanie oświetlenia. Wszystko musi być wcześniej przemyślane i przygotowane. 
Małą łyżeczką do przodu Wink
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jakoś jestem spokojny, że sobie poradzisz Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Z cyklu znajdź różnice  [Obrazek: boisie.gif]listopad '21 vs marzec '23 

[Obrazek: ADJ_2023_vs_2022_2.jpg]

Zupełnie nie wiem jak to się stało ... ale to pomieszczenie 7,5m2 się zapchało  [Obrazek: haha.gif]

Obecnie stoją baniaki: 
120x80x70 - ten w głębi "zamaskowany" bo to projekt szykowany na pewien konkurs, gdzie warunkiem jest niepublikowanie wcześniej żadnych fotek ...
150x50x70 - BW z A.elizabethae, C. schwartzi, ... baniaczek z tematu: https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=12141
80x35x50 - miał zniknąć ale wcisnął się pomiędzy Wink Mieszkają w nim A. borelli, gupiki, mieczyki, molinezje   [Obrazek: bezradny.gif] 
[Obrazek: ADJ80_202303_01.jpg]
Na razie to taki zagajnik z chwastami kolorowymi, pewnie na przełomie kwietnia/maja zlikwiduję, albo przerobię na coś zupełnie innego. Póki co bronię się przed postawieniem w tym miejscu 2 poziomowego regału.

Wiosna i lato to okresy, które mnie zabsorbują w całkiem innych zajęciach (turystyka, ultra bieganie, rower), więc może jesiennym sumptem przyjdą jakieś większe zmiany.

Podsufitowa zbiórka RO - 2x 130L (pojemniki z IKEA):
[Obrazek: ADJ_202303_02.jpg]
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

[-] Post AquaDreams otrzymał 4 Lubię to od:
  • Darek, piotrK, Ruki, Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości