• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Biotopowe 300l] Propozycje obsady :)

#1
Photo 
i cyk kolejny temacik!  [Obrazek: luzik.gif]

Witajcie! 
Z góry chciałbym uprzedzić uszczypliwe odpowiedzi w stylu "możesz se poszukać na forum lub w internecie itp" - tak mogę, aczkolwiek wiem, że mogę też liczyć na Wasze świeże pomysły i zaangażować Was troszkę do tworzenia ruchu na forum. (tak.. można żartować [Obrazek: haha.gif], jednak liczę też na dużo poważnych odpowiedzi hahaha)

Do rzeczy..
Prawdopodobnie w grudniu będę mógł sprawić sobie urodzinowy prezent i zakupic 300L o wymiarach 150 x 50 x 40h. (już na mnie czeka)
Troszkę czasu mam... tylko co z obsadą?  [Obrazek: mysl.gif]

Chcę zrobić to totalnie biotopowo... domyślam się, że łatwo nie będzie, ale chcę spróbować! 
- co byście wpuścili do takiego zbiornika? macie dla mnie jakieś ciekawe propozycje? Śmiało! Im więcej tym lepiej!  [Obrazek: rotfl.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Limbochromis robertsi i Enteromius ablabes. Wink

Jaki kontynent chcesz? Pielegnice czy bez nich?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(03-11-2021, 00:18 AM)Ruki napisał(a): Limbochromis robertsi i Enteromius ablabes. Wink

Jaki kontynent chcesz? Pielegnice czy bez nich?

Kontynent? cokolwiek Big Grin Jestem mega otwarty na wszystkie propozycje. 
Temat z tym akwarium pojawił się dzisiaj i nie ukrywam, że jestem troszkę podekscytowany i uznałem, że z chęcią zapytam Was o obsadę. 
Ostatnio z 75l wyszło idealnie.., więc liczę że z 300l też ktoś podsunie mi coś interesującego.

Pielęgnice? OBOWIĄZKOWO! Zbiornik bez Cichlidae jest jakiś taki... nie wiem... nie ma tej magii Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wiesz, mimo wszystko ciężko doradzić, jak nie mamy podanych Twoich preferencji. Wink

Twarda czy miękka woda? Korzenie czy kamienie? Rośliny? Duże ryby czy małe. Itp itd. I do tego biotopem odstraszasz niektórych użytkowników. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W kranie twarda Big Grin ale filtr RO jest, więc można i tak i tak. 
Korzenie są ok, kamienie też są ok! Spoko jakby można było obsadzić nieco różnymi nie wymagającymi roślinami. 
Cieszyłaby mnie na pewno różnorodność gatunkowa, jednak na tyle, aby pielęgnice/pielęgniczni można było obserować ze sdadkiem maluszków. 
 
Cytat:I do tego biotopem odstraszasz niektórych użytkowników. Wink

To biotopy są takie straszne?  Huh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(03-11-2021, 16:53 PM)Morph napisał(a):  
Cytat:I do tego biotopem odstraszasz niektórych użytkowników. Wink

To biotopy są takie straszne?  Huh
Straszne jak straszne, zazwyczaj przy pielęgnicach to utrudnianie sobie doboru obsady lub przymus rezygnacji ze sprawdzonych rozwiązań(obsady czy aranżacji). Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W akwarystyce "biotopowej" generalnie najfajniejsze jest gonienie króliczka Smile a trudno fascynować się gonieniem króliczka za kogoś Smile ale chętnie popatrzymy jak sam będziesz go gonił i się że swoich gonitw tutaj "spowiadał". Ale jeśli chodzi o zwyczajne skompletowanie obsady to jednak coś więcej musisz wrzucić. Choć jeden gatunek "zaczepienia".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Sęk w tym żeby baniak zrobić dobrze. A do "dobrze" dodać jeszcze "bajotop korekt" to tylko dotatkowy plusik do projektu. Jak kogoś to odstrasza, albo komuś przeszkadza to nie musi pisać. Zgadzam się natomiast z przedmówcamy że wartaloby chociaż naszkicować jakikolwiek zarys, bo tak to ciężko cokolwiek napisać a strzelanie setkami biotopowych obsad trochę mija się z celem i zalatuje spamem. Jak już napisałem co miałem napisać to dodam tylko że POLECAM AFRYKE
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(03-11-2021, 20:25 PM)macioch napisał(a): Jak kogoś to odstrasza, albo komuś przeszkadza to nie musi pisać.

Będę to pisał za każdym razem. [Obrazek: rotfl.gif] [Obrazek: rotfl.gif] [Obrazek: rotfl.gif]
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Coraz częściej myślę o moim skromnym marzeniu z dzieciństwa- Rocio... Blush
Z drugiej strony chciałbym zrobić coś z większą ilością ryb... I ciekawą aranżacją, więc tutaj pojawia się SA... Ale Afryka też ciekawa... a może Azja... Confused eeeeeh
Czas wygrać w totka czy coś takiego I zrobić kilka baniaków Rotfl

Na 100% wiem tyle, ze w dalekiej przyszłości na pewno będę celowal w biotopowe SA z Chelus fimbriata... Haha

Grudzień coraz bliżej... a czuje, że jak dostanę to 300l.. to trochę sobie będzie stało zanim na coś się zdecyduje. (Zapewne pomoże mi w tym dostępność poszczególnych gatunkow)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości