• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zoo Wrocław - kilka ciekawostek ;)

#1
Na początek album z kilkoma moimi fotkami sprzed roku z wrocławskiego zoo. Z tego co wiem, sporo fajnych nowości tam zagościło, także myślę, że w ciągu miesiąca znów tam zagoszczę z aparatem i wtedy wrzucę kolejne zdjęcia. Bardzo polecam wycieczkę do naszego zoo, szczególnie zachęcam oczywiście do obejrzenia pawilonu akwarystycznego Smile
https://picasaweb.google.com/meitien84/Z...directlink

Z długo oczekiwanych atrakcji, wreszcie zaczęła się budowa afrykarium. Oprócz zwierzaków lądowych, będzie sporo akwariów również z rybami z Malawi i Tanganiki, oraz z wycinkami rafy koralowej morza Śródziemnego. Do tego będzie zbudowane coś w stylu oceanarium, gdzie będzie można przejść tunelem pod wielkim zbiornikiem pokazującym głębiny Kanału Mozambickiego. Planowane zakończenie budowy ma nastąpić w 2015 roku. Linki informacyjne na stronie naszego zoo:
http://www.zoo.wroclaw.pl/index.php?stro...id_kat=627
http://www.zoo.wroclaw.pl/index.php?stro...alnosc=628

W planach jest również wybudowanie odrarium, czyli zewnętrzną ekzpozycję rodzimej fauny i flory rzeki Odry. Mają być zbiorniki z pokazaniem roślin i ryb z tej rzeki, całość ma być przykryta wolierą, pod którą nad zwiedzającymi będą przelatywać rodzime gatunki ptaków. Niestety nie ma jeszcze informacji, kiedy powstanie ta atrakcja. Kilka słów i projekt odrarium oczywiście na stronie zoo:
http://www.zoo.wroclaw.pl/index.php?stro...id_kat=549
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajnie macie, szkoda że opolskie ZOO nie chce wrócić do ryb po latach.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Adam ale do wrocka masz rzut beretem Wink sam się chyba wybiorę, jak będe w domu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pewnie, na pewno w końcu odwiedzę wrocławski ogród, ale mimo wszystko co swoje to swoje Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ale to jak, w opolskim zoo nie ma akwarii? A chciałam tam się wybrać i zobaczyć co "sąsiedzi" mają ciekawego ;/

Poniżej film z wirtualną wycieczką po afrykarium. Tak według projektantów ma wyglądać ten wielki pawilon:

Film zamieszczony przez Gazetę Wrocławską do artykułu http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/5...,id,t.html
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(05-04-2012, 12:27 PM)mei napisał(a): Ale to jak, w opolskim zoo nie ma akwarii? A chciałam tam się wybrać i zobaczyć co "sąsiedzi" mają ciekawego ;/

No niestety nie ma. Kiedyś były, ale jeśli dobrze kojarzę, to po powodzi w '97 pawilon a akwariami i terrariami nie został wskrzeszony. Ciągle mam nadzieję, że kiedyś się to jednak zmieni Smile

Plany Afrykarium robią wrażenie!
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Lubię ZOO we Wrocku. Często je odwiedzałem, zwłaszcza pawilon "Akwarium" (do dzisiaj mam w pamięci konkretne zbiorniki). Cieszą pomysły na jego dalszy rozwój. Ciekawa wizualizacja. Trzymam kciuki.
Ponieważ mam mało skromną wyobraźnię, moja wizualizacja poszła krok do przodu. Wyobraź sobie z lotu ptaka pawilony o kształtach konturów kontynentów, proporcjonalnie do rzeczywistych wielkości zalanych wodą. Wchodzisz do pawilonu Czarnego Lądu i idziesz dajmy na to do najpiękniejszego jego kraju - Tanzanii. Jeziora, góry, równiny, przepływasz krypą na małą wysepkę - Madagaskar. I znowu akwaria, małpy etc. Potem wsiadasz do batyskafu i przepływasz pod Oceanem Indyjskim do kolejnej wysepki - Sri Lanki. Zwiedzasz ją na słoniu, a potem kajaczkiem do Indii. I tak sobie chodzisz, pływasz, może latasz. Odwiedziny musisz podzielić na kilkanaście dni - zwiedzenie samej Afryki, to tydzień, bo gdzie Maroko, a gdzie RPA, a je też przecież wypadałoby zwiedzić. A wyobrażasz sobie marszrutę od Meksyku do Urugwaju. Ekstra, no nie?

Ale o czym ja tutaj, jak w Opolu nie ma nawet jednego akwarium. Wiocha, obciach i wstyd!
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mam nadzieję, że dyrekcja opolskiego zoo przeczyta Twe słowa Darku - jakiś czas temu podesłałem im adres naszego forum Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Darku, faktycznie masz niezłą tą swoją wyobraźnię Big Grin

Rok temu w pawilonie Akwarium trafiłam na bardzo intrygujący zbiornik w trakcie powstawiania. Ciekawe jak to teraz wygląda. Po świętach jak się pogoda poprawi to wybiorę się w któryś weekend i zrobię świeżą fotorelację Smile A tu zdjęcie tej "instalacji" sprzed roku:

[Obrazek: img09651.jpg]
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
jakie szczęście, że Wrocław mam tak bliskoSmile

faktycznie Wrocławskie zoo zawsze było znane w całym kraju, jeżeli jeszcze zrealizują swoje plany to po prostu będzie to jedyne takie miejsce w Polsce, pozazdrościć, oby się udało

W Poznaniu mają wielkie przestrzenie na terenie "Nowego Zoo" ale nie potrafią tego wykorzystać Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości