• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 450l

#1
Cześć
Zastanawiam się czy taka obsada akwarium 150x50x60 na czystym ro będzie zgodnie funkcjonowała:
- około 6 geophagus red head tapajos
- ławica bystrzyk pięknopłetwy (cytrynowy) - sam nie wiem ile szt.
-skalary altum peru (nie zależy mi na "rasowych", chciałbym aby były wysokie, niedrogie (+-20zł) i przypominały choć trochę altumy, co do ilości to myślałem 6-8 szt
RotflRotflRotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bystrzyki zostaną zjedzone po jakimś czasie przez ziemiojady. Miałem je z G. altifrons, ale o Red Head Tapajos też czytałem, że potrafią zapolować. Raczej musisz poszukać większego gatunku, a w mniejszej liczbie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Potwierdzam słowa Piotrk'a.
Popełniłem ten błąd i wpuściłem bystrzyki do stada RHT, ziemiojady bardzo się ucieszyły, bystrzyki trochę mniej. Po 3 nocach nie było ani sztuki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeśli można zapytać, jaką macie obsadę i litraż?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nazwa „altum Peru” zawiera same sprzeczności. Pod tą nazwą w handlu są sprzedawane właściwie wszystkie gatunki żaglowców łącznie z mieszańcami. Taka nazwa to pułapka dla kupującego i ma usprawiedliwić wyższą cenę ryby.   

Altuma w Peru nie było i nie ma. Altum to Rio Negro czyli całkiem inny obszar Amazonii daleko na wschód od Peru.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ostatnio widziałem w sprzedaży Altum Peru Blue.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Cześć
Dzisiaj udało się mniej więcej zaaranżować akwarium.
Wody doleje jak tylko filtr RO wróci z naprawy...
Cały czas byłem przekonany do ziemiojadów RHT, lecz zastanawiam się czy nie będzie dla nich za mało miejsca. Kupować zamierzałem młode 5cm i na początek będą miały trochę miejsca (tak myślę), lecz czy jak urosną to nie będzie im ciasno? Oczywiście gałązki, rośliny można wyjąć ale tego dużego korzenia nie chciałbym się pozbywać.
Z ziemiojadami chciałbym trzymać skalary/altumy oraz bystrzyki(jednak zdecyduje się na cytrynowe- będą od małego z młodymi ziemkami)

Przeszły mi przez myśl pielęgniczki ale już się trochę nastawiłem na ziemki.

Co myślicie? Jestem bardzo ciekaw waszego zdania  RotflRotfl


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
RHT w herbacie będą słabo wyglądać. Ale miejsca powinno wystarczyć dla małego haremu.
Skalary i pielęgniczki to dobre i sprawdzone połączenie. Musiałbyś tylko trochę bardziej zagracić dno małymi kawałkami drewna i korzeni.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Choć Red Head Tapajos są rybami, które są zwykle trzymane w akwariach z korzeniami, to w naturze występują w rzece pełnej głazów i piasku. I o przejrzystych wodach. Dlatego tak jak pisze Kuna odradzałbym, bo nie zobaczysz ich ubarwienia w pełni.

Pielęgniczki i skalary to bardzo dobra myśl, idź w tą stronę. Na prawdziwe P. altum akwarium będzie za małe.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Rht rzeczywiscie beda sobie podjadac drobniejsza obsade . Ja mialem z N .Becfordi i znikaly tak mniej wiecej kilka sztuk na pol roku .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości