• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3]

#51
Witaj, czytaj i się przekonasz do pielęgnic. Eksmisja za błędy młodości nie grozi, witamy zawsze z otwartymi umysłami nowe użytkowniczki naszego forum.
Może pielęgniczki się spodobają?

Adrian jakieś czary rzuciłeś z tymi kobietami? Wink Masz dziewczynę już? Wink
 
Podziękowania złożone przez:
#52
(30-12-2012, 08:09 AM)Killifish napisał(a): Adrian jakieś czary rzuciłeś z tymi kobietami? Wink Masz dziewczynę już? Wink

Ja kawaler jeszcze Big Grin Angel
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Podziękowania złożone przez:
#53
Witam.
Mam na imię Marek, akwarystyką interesuję się od wielu lat. Po dość długiej przerwie powróciłem do dawnej pasji.
Wasze Forum znalazłem przy okazji poszukiwań informacji o Ap. Viejita.
W tej chwili posiadam dwa zbiorniki, jeden z nich to ogólny/roślinniak gdzie między innymi pływają Microgeophagus ramirezi, drugi BW z najprawdopodobniej Apistogramma viejita.
Pozdrawiam wszystkich.
 
Podziękowania złożone przez:
#54
Adrian - ja też Wink

Marku - witamy serdecznie już na Naszym forum Wink co do pielęgniczek to odpowiedź znajdziesz na forum, kolega Ruki ładnie wytłumaczył wątpliwości związane z tymi apisto.
 
Podziękowania złożone przez:
#55
annika przeprowadzając bojownika z kuli do akwarium zostałaś rozgrzeszona, więc masz mniej w konfesionale do sprzedania. Big Grin
witaj Marku
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Podziękowania złożone przez:
#56
Witam Smile

Od pewnego czasu czytam zawzięcie Wasze posty, gdyż albowiem stałem się posiadaczem baniaka ok. 160-170l (dokładnie nie wiem, bo jest nietypowy, robiony na zamówienie). W gratisie do zestawu dostałem 2 pielęgnice Heros Severus Red Spotted i od tego zaczęła się moja przygoda z cichlidae Smile
Ponieważ obsada wydawała mi się monotonna, postanowiłem dokupić kilka innych gatunków. Wybór padł na obsadę 4 szt. akar błękitnych (Adinoacara pulcher), do tego 4 kiryski (2 pstre i 2 złote) oraz kilka glonojadów: 1 złoty (były 2, ale jeden padł zaraz po przeprowadzce, niestety) oraz 2 plecostomusy.

Wystrój wnętrza może nie poraża, ale szykuję kilka zmian, które być może kiedyś uda się zrealizować. Jak zgram fotki, to wrzucę się do jakiegoś wewontku stosownego Smile

Do ujawnienia się zmotywowały mnie akary, które właśnie złożyły ikrę na jednym z kamyszków i pilnują zawzięcie. Pewnie będę potrzebował Waszej nieocenionej pomocy, ale to się rozstrzygnie nieco później. Przede wszystkim teraz mam podstawowe pytanie: co, jeśli ikra okaże się zapłodniona (ikry pilnują 2 osobniki, pomiędzy którymi doszukałem się już niewielkich różnic anatomicznych, więc jest szansa, że się dobrała parka)? Nie za bardzo mam na razie warunki do kolejnego zbiornika na młodzież, a boję się, że po wykluciu część padnie ofiarą Severusów i reszty akar :/ Czy kotnik zda egzamin? Przenieść ikrę z kamieniem i rodzicami do kotnika? Rozumiem, że żywienie nowego narybku też specjalne?

Dzięki z góry za podpowiedzi Smile Pozdrawiam noworocznie!
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Podziękowania złożone przez:
#57
Witamy na forum. Załóż temat, zadaj pytania raz jeszcze i zapewne otrzymasz odpowiedź. Trochę dużo ryb jak na taki litraż.
 
Podziękowania złożone przez:
#58
No wiem, że dużo - te akary kupiłem, aby dobrały się w pary. Także myślę, że 2 szt. mogę już oddać, jakby był ktoś zainteresowany. Wrzucę foty wkrótce, to opiszę w dziale SA. Póki co akary są tak pod 6cm. Największe są Severki - te mają gdzieś w ok. 12-15cm już. Reszta to młody narybek, bo np. kiryski mają po 3cm dopiero.
Przemyślę jeszcze temat przy okazji remake-u podłoża.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Podziękowania złożone przez:
#59
Witam,
mam na imię Mariusz i jestem z Rzeszowa. Pielęgnicami interesuję się od bardzo dawna. W moim akwarium pływała cała gama pielęgnic z Ameryki, Afryki. Obecnie posiadam akwarium 100x50x50 i pływają w nim skalary, akarki wiśniowe i zastanawiam się nad dodaniem jeszcze jednej parki pielęgnic i tutaj mam dylemat akara z maronii czy skośnopręga. Dla tej drugiej akwarium może być zbyt małe jakie jest wasze zdanie? Zdecydowanie preferuję gatunki spokojniejsze pielęgnic.
 
Podziękowania złożone przez:
#60
Witaj MariooT Smile Pytania zadajemy w odpowiednich działach Wink
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości