• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice na dworze by Papja

#11
1600 litrow to nice jest jakas astronomia...

Sent from my Xperia SP using Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jakby tak pływały typowe oczkowe to nawet głowy byś sobie tym nie zaprzątał tylko stwierdził że "dadzą radę!"  Big Grin
Spokojnie...one będą tam miały raj wbrew temu co my myślimy  Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Sbc pamiętaj, że tam będą pływać ryby mniejsze niż 15cm, w ilości 11 sztuk Tongue
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Witam, 
Wrzuć tam kilka płaskich donic ze zwykłą ziemią (przykrytą kilkoma cm wypłukanego piasku ) i jakimiś roślinami. Poprawi to funkcjonowanie zbiornika ... w pustym basenie bakterie nie mają gdzie się osiedlać a woda może wbrew pozorom "popsuć" się b. szybko ...  Najpewniej zmętnieje od zakwitu pierwotniaków.. Rośliny i podłoże powinny ustabilizować ten mały ekosystem. Ogólnie będzie to dla nich raj ..Smile  Możesz tez wrzucić dobrze przepłukanego piachu na dno - w końcu to ziemiojady Smile Nie musi być to gruba warstwa ale patrząc jak moje samice wygrzebują sobie brzuchem dołki aby wypuścić w nie młode - było by trochę przykro gdyby nie mogły tego robić ...

Projekt  - good!  Podoba mi się, chociaż wolę patrzeć na ryby z boku przez szkło ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jest tam wrzucone całe wiadro piachu, ryby go poroznoszą po całym basenie wedle swojego uznania Wink. Żadnych zakwitów pierwotniaków tu nie będzie, nie ma na to szans- w basenach zawsze wlewam porcję zarodową fitoplanktonu i rozwielitek, zmętnienia innego niż od fitoplanktonu nigdy nie uświadczyłem Big Grin. Z roślin "wyższych" jest Cyperus alternifolius, Epipremnum i będzie jeszcze Lysimachia nummularia.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(12-05-2020, 17:03 PM)Papja napisał(a): Jest tam wrzucone całe wiadro piachu, ryby go poroznoszą po całym basenie wedle swojego uznania Wink. Żadnych zakwitów pierwotniaków tu nie będzie, nie ma na to szans- w basenach zawsze wlewam porcję zarodową fitoplanktonu i rozwielitek, zmętnienia innego niż od fitoplanktonu nigdy nie uświadczyłem Big Grin. Z roślin "wyższych" jest Cyperus alternifolius, Epipremnum i będzie jeszcze Lysimachia nummularia.
Papja, możesz rozwinąć wątek z rozwielitek i fitoplanktonu? W tym roku odpalam moje oczko wodne, które z kształtu przypomina rzeczkę, ma około 40 m długości, przypomina literę B i będzie zasilane wodą z deszczówki i przydomowej oczyszczalni. Woda z oczyszczalni płynie grawitacyjnie do zbiornika 1000 l, gdzie miesza się z deszczówką, tu mam pompę, która tłoczy tą wodę do filtra. W środku litery B, jest usypana góra, w której jest dół 4x6m i głęboki na 1.5m, wysypany piachem, To jest filtr. Z niego, woda grawitacyjnie spływać do oczka. W oczku planuję całe dno obsadzić moczarką, a w filtrze posadzę jakieś rośliny strefy bagiennej, dedykowane dla tego typu rozwiązań. Szerokośc rzeczki od 1m do 6 m. Pytam o fitoplankton i rozwielitkę, bo nie chcę zakwitów....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Kwestia stabilizacji biologicznej Wink. Produkcja pierwotna fitoplanktonu jest naprawdę wielka i to prawdziwa oczyszczalnia biologiczna. W momencie gdy mamy jeszcze rozwielitki, które odfiltrują część fitoplanktonu i przeniosą to co wyprodukował wyżej w piramidę troficzną, stanowiąc pokarm dla ryb, przy okazji "robiąc miejsce" na kolejną porcję fitoplanktonu, to powstaje już całkiem ładny, całkiem stabilny (bo kontrolowany top-down) miniaturowy ekosystem Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(16-05-2020, 09:08 AM)Papja napisał(a): Kwestia stabilizacji biologicznej Wink. Produkcja pierwotna fitoplanktonu jest naprawdę wielka i to prawdziwa oczyszczalnia biologiczna. W momencie gdy mamy jeszcze rozwielitki, które odfiltrują część fitoplanktonu i przeniosą to co wyprodukował wyżej w piramidę troficzną, stanowiąc pokarm dla ryb, przy okazji "robiąc miejsce" na kolejną porcję fitoplanktonu, to powstaje już całkiem ładny, całkiem stabilny (bo kontrolowany top-down) miniaturowy ekosystem Wink.
Dużo tego trzeba? Wody będzie jakieś 50m3...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Planujesz jakąś kamerkę do obserwacji podwodnej?

W sumie fajny pomysł, jak dla mnie wystrój nie akceptowalny ale to tylko moje widzi misie bo rybom to obojętne Wink
Ale jak by dać więcej piachu, konkretne kłody i kamienie to można by na prawdę nieźle to urządzić.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Darek, wlej porcje zarodowe i czekaj aż się wszystko samo ustabilizuje Wink

Filas, nie mam żadnej kamerki podwodnej i nie zanosi się na to, żebym był w stanie sobie taką kupić w najbliższym czasie Wink. No i niezbyt sobie wyobrażam ewentualne ingerencje w czasie sezonu z takim wystrojem, którego łatwo nie da się zdemontować Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości