• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ( K ) Guianacara sp. Jatapu

#11
(01-09-2019, 22:27 PM)mikezetfirst napisał(a): A mozna bardziej tresciwe wiadomosci Big Grin

Wiem tylko o jednym imporcie tych ryb w 2015 roku. Wszystkie ryby w Niemczech a przez to i Polsce pochodzą od tych ryb.
Ktoś próbuje Cię nabrać i naciągnąć...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
I taka odpowiedz to ja rozumiem
Dziekuje Panie Dziki Smile 

Cena jaka miala byc to sztuke to 70

Czy cos poza certyfikatem jest w stanie stwierdzic ze to dzika ryba czy nawet temu nie nalezy zbytnio ufac?

Jeszcze na marginesie jakie wymiary osiagaja ww. ryby kiedy przystepuja do pierwszego tarla?

Milego dnia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
U mnie miały ok 5cm.
Bądź cierpliwy. Odchowaj sobie swoje młodziki. To na prawdę nie są trudne do mnożenia ryby. Para nie podchodzi do tarła do puki w akwarium pływają młode. Już od dawna powinieneś mieć całe wiadro tych ryb....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(02-09-2019, 08:39 AM)mikezetfirst napisał(a): I taka odpowiedz to ja rozumiem
Dziekuje Panie Dziki Smile 

Cena jaka miala byc to sztuke to 70

Czy cos poza certyfikatem jest w stanie stwierdzic ze to dzika ryba czy nawet temu nie nalezy zbytnio ufac?

Jeszcze na marginesie jakie wymiary osiagaja ww. ryby kiedy przystepuja do pierwszego tarla?

Milego dnia

Dokładnie tak jak napisał kuna. Nie słyszałem/ nie wyczytałem o sprowadzaniu dzikich Jatapu od dawna. Trochę się tam interesuje Guianacara i dość dużo szperam w necie na ten temat.

Certyfikat też nie zawsze jest gwarancją dzikości ryb. Zaufanie trzeba mieć i ryby od polecanych/znanych importerów. Jak to kiedyś mady haze napisał „rybę z odłowu mamy jak sobie sami ją odłowiony „ Tongue

Dziwi mnie że jeszcze nie masz maluchów, widziałem nie raz z tej pary młode Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tez mnie to martwi
Ikra byla minimum 3 razy

Zmieniaja kolory, samiec sie prezy ale jakos samica ma go gdzies i ucieka przed nim

A byly trzymane w akwa jednogatunkowym?
Moze sa sploszone innymi rybami?!
Sam juz nie wiem

Kwestia parametrow, jakosci wody, diety wszystko jest w porzadku :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Właśnie nie odchowywały, bo duże zagęszczenie tam było. Po kilku dniach nie dawały rady z całą szarańczą Wink
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Kontynuujac watek

Czy ktos pomoze w okresleniu plci?


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(02-09-2019, 11:23 AM)mikezetfirst napisał(a): Kontynuujac watek

Czy ktos pomoze w okresleniu plci?

To raczej nie możliwe.
Ryba ze zdjęcia wygląda na zabiedzoną. 
Może ktoś kto brał ode mnie, redukował stado i oddał do zoologa, trochę ich wysłałem w Polskę.
Te ryby w tym roku miał w ofercie też stafe. Więc może kto inny też je mnoży choć śmiem wątpić Wink

Podaj te "prawidłowe" parametry wody.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
To  ryba ktora przyszla na swiat u Ciebie w akwa 

Parametry podam najwczesniej jutro - praca

Jesli okaze sie ze to nie samica to bedzie jakas masakra - bo dwa samce zamecza samice ktora juz mam

Poprawcie jesli sie myle lub podrzuccie inny prawdopodobny scenariusz

Btw
Sprzedawca twierdzi ze ryba oznaczona czerwona kropka to G. geayi

Mam nadzieje ze mnie admin nie zbanuje za taki watek w dziele kupie/sprzedam Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tylko jedna tam pływa? Jeśli jest więcej  sztuk to wybierz najmniejszą. Jeśli ta ze zdjęcia ma z 10cm  to jest to raczej samiec.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości